РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову
22 листопада 2024 року м. Рівне№460/14226/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Д.Є. Махаринець, розглянувши клопотання ОСОБА_1 з питань забезпечення адміністративного позову по справі за позовом
ОСОБА_1 доІНФОРМАЦІЯ_1 пропро забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Разом із позовною заявою представник позивача подав заяву вжиття заходів забезпечення позову, шляхом заборони ІНФОРМАЦІЯ_2 вчиняти будь які дії щодо переміщення ОСОБА_1 до військової частини з метою проходження військової служби в Збройних Силах України та зупинити дію мобілізаційного розпорядженн від 20 листопада 2024 року до набрання законної сили рішення у справі..
Заява мотивована тим, що позивач звернувся до комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 з заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до абзацу- пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізації».
Протоколом від 14 листопада 2024 року № 140 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Дане рішення було вручене йому, 20 листопада 2024 року крім того позивачу також вручено і мобілізаційне розпорядження, відповідно до якого він має з`явитися для призову на військову службу на 9 ранку наступного дня ( 21 листопада 2024 року ).
Однак, на військову службу не може піти так як його сестра інвалід II групи залишиться без догляду.
Вважає, що дане рішення є протиправним.
Перевіривши виконання позивачем вимог, визначених статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд звертає увагу на таке.
Статтею 152 КАС України визначені зміст і форма заяви про забезпечення позову.
Так, за приписами ч. 1 статті 152 КАС України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:
1) найменування суду;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
У відповідності до ч. 4 статті 152 КАС України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Пунктом 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову, стягується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028,00 грн.
Відтак, за подання до суду заяви про забезпечення позову, заявнику слід сплатити судовий збір у розмірі 908,40 грн.
Заявник, звертаючись до суду із заявою про забезпечення адміністративного позову та надав квитанцію про сплату судового збору у розмірі 605,60 грн. чим не виконав вимоги ч. 4 статті 152 КАС України.
Згідно з ч. 7 статті 154 КАС України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу або подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи те, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 КАС України, відповідно така заява, на підставі ч. 7 статті 154 КАС України, підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 150-158, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Повернути ОСОБА_1 заяву про забезпечення позову - без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Д.Є. Махаринець
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123238297 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Д.Є. Махаринець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні