Ухвала
від 15.11.2024 по справі 487/9747/24
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/9747/24

Провадження № 1-кс/487/6245/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.2024 Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві клопотання слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42024230000000162 від 22.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів -

ВСТАНОВИВ:

06.11.2024 слідчий в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження № 42024230000000162 від 22.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, звернувся до суду із вказаним клопотанням, в якому просив надати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та які містять: інформацію щодо осіб, які працюють та мають інвалідність 1,2,3 групи ( прізвище ім`я по-батькові, дату народження, місце фактичного проживання, контактний телефон, ідентифікаційний код, займану посаду, час з якого отримав інвалідність причину і час настання); копії документів які надавались до ІНФОРМАЦІЯ_1 , особами які працюють та мають інвалідність 1,2,3 групи.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 , проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024230000000162 від 22.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи обласного та районних ІНФОРМАЦІЯ_3 у 2022, 2023, 2024 діючи в особливий період військового часу, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, вчиняють дії направлені на надання військовозобов`язаним особам статусу - "людина з інвалідністю", на підставі яких військово - лікарськими комісіями області приймаються рішення про неможливість проходження особою військової служби та дають право на отримання пільг, виплат та виїзд за межі території України.

У клопотанні слідчий зазначає, що на теперішній час, виникла необхідність у отриманні інформації щодо працюючих осіб, які мають інвалідність 1,2,3 групи, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зазначена інформація, необхідна для встановлення істини по кримінальному провадженню № 42024230000000162, може бути використана як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, клопотання підтримує.

Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться документи.

Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Із матеріаліклопотання встановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_2 , проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024230000000162 від 22.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

За даними слідства, посадові особи обласного та районних ІНФОРМАЦІЯ_3 у 2022, 2023, 2024 діючи в особливий період військового часу, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, вчиняють дії направлені на надання військовозобов`язаним особам статусу - "людина з інвалідністю", на підставі яких військово - лікарськими комісіями області приймаються рішення про неможливість проходження особою військової служби та дають право на отримання пільг, виплат та виїзд за межі території України.

Слідчий у клопотанні зазначає, що на теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні інформації щодо працюючих осіб, які мають інвалідність 1,2,3 групи, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказані відомості, які містять охоронювану законом таємницю, самі по собі, а також в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення у кримінальному проваджені важливих обставин про злочин та осіб, якими його вчинено.

Відповідно до ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Одним із механізмів витребування документів і даних, передбачених КПК, є процедура тимчасового доступу до речей і документів, передбачених главою 15 КПК України.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Відповідно до ст. 132 КПК України, застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження недопускається,якщо слідчий,прокурор недоведе,що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п.5 ч.1ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, відносяться відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

2.У клопотаннізазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч.ч.5,6 ст. 163 КПК України слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно долучених до клопотання матеріалів, вбачається, що відомості до ЄРДР за № 42024230000000162 про вказане кримінальне правопорушення, були внесені на підставі рапорту старшого оперуповноваженого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 , відповідно до якого, до управління стратегічних розслідувань в Херсонській області ДСР НП України надійшла інформація про те, що посадові особи обласного та районних ІНФОРМАЦІЯ_3 , діючи в особливий період військового часу, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, вчиняють дії направлені на надання військовозобов`язаним особам статусу - "людина з інвалідністю", на підставі яких військово - лікарськими комісіями області приймаються рішення про неможливість проходження особою військової служби та дають право на отримання пільг, виплат та виїзд за межі території України.

При цьому слідчим ініціюється питання про надання тимчасового доступу до інформації яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та яка містить відомості щодо працюючих, які мають інвалідність 1,2,3 групи.

Слідчий суддя вважає, що слідчим не доведено існування обставин, які об`єктивно свідчать про вчинення кримінального правопорушення, відомості за яким були внесені до ЄРДР № 42024230000000162, оскільки на підтвердження заявлених вимог до клопотання, крім рапорту, який слугував підставою для внесення відомостей до ЄРДР, інших доказів не долучено.

Вказаний рапорт, сам по собі, без долучення будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження викладених у ньому відомостей, на стійке переконання слідчого судді не може підтверджувати факт скоєння кримінального правопорушення.

З урахуванням зазначеного, клопотання є необґрунтованим, оскільки слідчим, в супереч вимогам п.1 ч.3 ст.131 КПК України не доведено, що існує обґрунтована підозра, щодо вчинення кримінального правопорушення у вказаному кримінальному провадженні, що виключає можливість застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей та документів, та є підставою для відмови у його задоволенні.

Керуючись ст. ст. 93, 131-132, 159-166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42024230000000162 від 22.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123239435
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —487/9747/24

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Щербина С. В.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Щербина С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні