Справа № 761/43710/24
Провадження № 1-кс/761/28843/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2024 року місто Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві матеріали скарги комунального підприємства «Київтранспарксервіс» на бездіяльність уповноваженої особи Шевченківського УП ГУ НП у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
У С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшла скарга комунального підприємства «Київтранспарксервіс» на бездіяльність уповноваженої особи Шевченківського УП ГУ НП у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
На обґрунтування вимог скарги заявник посилається на те, що 22 жовтня 2024 року комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» звернулося до Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві із заявою від 21 жовтня 2024 року № 053/05-4389 про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 197-1, ст. 356 КК України. Однак, станом на теперішній час відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені та досудове розслідування не розпочато. Тому просить зобов`язати уповноважену особу Шевченківського УП ГУ НП у місті 21 жовтня 2024 року.
Учасники в судове засідання не з`явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи строки розгляду скарги, слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу за відсутності вказаних осіб.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
Положеннями ст. 214, ст. 303, ст. 304 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. На досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого можуть бути подані особою протягом 10 днів з моменту вчинення бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, що заявник звернувся до Шевченківського УП ГУ НП у місті Києві із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зазначеною заявою не внесені. Доводи заявника щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про кримінальне правопорушення є обґрунтованими, а скарга такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 214, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Скаргу задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Шевченківського УП ГУ НП у місті Києві невідкладно, але не пізніше 24 годин після отримання копії ухвали слідчого судді, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою комунального підприємства «Київтранспарксервіс» від 21 жовтня 2024 року № 053/05-4389 та надати заявнику витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123243322 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Ковтуненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні