Ухвала
від 25.11.2024 по справі 175/17402/24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/17402/24

Провадження № 1-кс/175/4895/24

У Х В А Л А

25 листопада 2024 року смт Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Слідчий суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024052390001444 від 31 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

Клопотанням, поданим на розгляд слідчому судді, слідчий СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 порушує питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, котрі перебувають у володінні службових осіб Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпровської міської ради, що розташоване: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів медичної документації, а саме:

Медичної карти стаціонарного хворого (історії хвороби) та рентгенівських знімків на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Матеріалами клопотання підтверджено, що слідчим відділом Краматорського РУП ГУ НП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024052390001444 від 31 серпня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 31.08.2024 до ЧЧ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення про те, що 30.08.2024 о 23:50 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в стані алкогольного сп`яніння, керуючи автомобілем Ssang Yong Kyron р.н. НОМЕР_1 , в якому перебував пасажир ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рухався проїзною частиною вул. Олекси Тихого в м. Краматорськ в напрямку від вул. Південна до просп. Миру, де в районі перехрестя, утвореного з вул. Паркова, не впорався з керуванням, виїхав за межі проїзної частини на праве узбіччя та вчинив наїзд на опору ЛЕМ. Внаслідок даної ДТП пасажир ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження. Медична допомога ОСОБА_4 надавалася в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпровської міської ради.

З метою проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні необхідна медична документація на ім`я ОСОБА_4 , та знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпровської міської ради, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до п. 7 Наказу МОЗ України від 17.01.1995 року про «Правила проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи», експертиза може бути проведена лише при наданні особою, яка призначила експертизу, всіх необхідних матеріалів з даної справи. До їх складу повинні обов`язково входити кримінальні або цивільні справи і оригінали медичної, в тому числі первинної експертної документації. Крім того, залежно від роду експертизи, до вказаних матеріалів повинні додаватись речові докази (гістологічні препарати, одяг, взуття тощо) та інші необхідні документи.

Відомості, що містяться в речах та документах, тимчасовий доступ до яких планується отримати, мають істотне значення для встановлення істини по кримінальному провадженню і можуть бути використані як докази по даному кримінальному провадженню. Окрім того, існує необхідність в проведенні комісійної судово - медичної експертизи, яка не може бути проведена повноцінно та в повному обсязі без зазначених у вказаній ухвалі документів та речей.

Вищезазначені документи не відносяться до документів, до яких заборонено доступ, та відповідно до п.2 ч.1 ст.162 КПК України можуть становити лікарську таємницю.

Беручи до уваги викладене вище і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної інформації.

Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Клопотання, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

З наданих суду документів вбачається, що існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення такого ступеню тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З урахуванням вищенаведених обставин, слідчий суддя вважає, що інформація та документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, можуть перебувати у володінні банка, і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та відомості, які містяться в цих документах, у сукупності з іншими речами і документами, можуть бути використані як докази, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.

На переконання слідчого судді, сторона кримінального провадження довела можливість використання вказаних речей і документів як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024052390001444 від 31 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчому СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпровської міської ради, а саме до:

медичної карти стаціонарного хворого (історії хвороби) та рентгенівських знімків на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який перебував на лікуванні з 31.08.2024 по 02.09.2024 у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпровської міської ради, що розташоване: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали - до 25 грудня 2024 року.

У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123243927
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —175/17402/24

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Шаповалова І. С.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Шаповалова І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні