Справа № 405/5487/24
Провадження № 2/390/849/24
УХВАЛА
про передачу справи на розгляд іншого суду
"25" листопада 2024 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Квітка О.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіровоградська обласна ЕК» (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, б.78) до ОСОБА_1 (27620, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Аджамка) про стягнення заборгованості за постачання електричної енергії,
встановив:
До Кіровоградського районного суду Кіровоградської області з Ленінського районного суду м. Кіровограда за підсудністю надійшла цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіровоградська обласна ЕК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 06.09.2024 встановлено, що вказана справа, відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України, належить до підсудності Кіровоградського районного суду Кіровоградської області, оскільки зареєстроване місце проживання відповідача є Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Аджамка.
Разом з тим, дослідивши матеріали цивільної справи, приходжу до висновку, що справа підлягає направленню за підсудністю до Ленінського районного суду м. Кіровограда, з наступних підстав.
Положеннями ч.1 ст.378 ЦПК України визначено, що судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа. Критеріями даного виду підсудності зокрема виступають: місце проживання відповідача, місце заподіяння шкоди, місце знаходження спірного майна, місце розгляду первісного позову тощо.
За загальним правилом, передбаченим ч.1ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Однак статтею 30 ЦПК України встановлені випадки виключної підсудності. Зокрема, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 10.04.2019 у справі № 638/1988/17 за позовом КП «Харківводоканал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за комунальні послуги, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Спір у цій справі виник з приводу стягнення заборгованості за постачання електричної енергії, які надавалися позивачем за місцем знаходження нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 . Вказана адреса належить до територіальної юрисдикції Ленінського районного суду м. Кіровограда.
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене та враховуючи, що предметом цього спору є зобов`язання, які випливають з надання житлово-комунальних послуг, вказана справа підлягає розгляду за правилами виключної підсудності, тобто за місцем знаходження нерухомого майна, тому вважаю за необхідне на підставі п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України направити цю справу на розгляд до Ленінського районного суду м. Кіровограда.
Керуючись ст.ст.30, 31, 32, 187, 259-261 ЦПК України, суддя
постановив:
Цивільну справу № 405/5487/24 (провадження № 2/390/849/24) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіровоградська обласна ЕК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за постачання електричної енергії передати на розгляд до Ленінського районного суду м. Кіровограда.
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Передати справу на розгляд Ленінського районного суду м. Кіровограда не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О.Квітка
Суд | Кіровоградський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123244465 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Квітка О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні