Справа № 308/12276/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2024 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого суддіБедьо В.І.,
з участю секретаря судового засіданняМолдован Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хаус менеджмент групп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (з управління багатоквартирним будинком), -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «Хаус менеджмент групп» звернулося до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2019 по 31.05.2024 у розмірі 8070,31 грн. та судовий збір у розмірі 3028 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно з договором з балансоутримувачем житлового багатоповерхового будинку в особі Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради від 28.12.2016, 28.12.2021, наказу від 10.01.2017 за №4, позивач є управителем будинку за адресою: АДРЕСА_1 , та встановлено тариф 4,30 грн. за 1 м.кв. загальної площі житлового приміщення (квартири) за №73. Тариф на утримання будинку: 01.01.20192,90 грн., з 01.01.20213,80 грн., з 01.01.20224,30 грн.
07.10.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі та, враховуючи малозначність даного спору, постановлено проводити розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з повідомленням сторін.
У судове засідання представник позивача не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Разом з тим подав до суду клопотання, згідно з яким просить розглянути справу без його участі та задовольнити позов.
Відповідно у встановлений судом строк, відповідачка на адресу суду клопотань про розгляд справи з повідомленням сторін та відзиву на позовну заяву не надала, у зв`язку з чим суд відповідно до ч. 8ст. 178 ЦПК Українивирішує справу за наявними матеріалами.
У зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі ч. 2ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані суду докази у їх сукупності та взаємозв`язку, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що позивач ТОВ «Хаус менеджмент групп» (код ЄДРПОУ 40277334) є управителем, який відповідно доЗакону України «Про житлово-комунальні послуги»надає послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_1 , та встановлено тариф 4,30 грн. за 1 м.кв. загальної площі житлового приміщення (квартири) за №73. Тариф на утримання будинку: 01.01.20192,90 грн., з 01.01.20213,80 грн., з 01.01.20224,30 грн.
Згідно листа ДМІУМР від 03.06.2024 р. № 24.01-12-1629 повідомлено, що на підставі рішення виконавчого комітету від 22.05.2024 р. № 259 «Про призначення управителі багатоквартирних будинків у місті Ужгороді» та укладених договорів від 28.05.2024р. ТОВ «Керуюча компанія «СЕРВІС ПЛЮС» з 01.06.2024 року є управителем будинків за адресами, згідно умов призначеного конкурсу.
Таким чином з часу припинення обслуговування і надання послуги позивачем з 02.06.2024р і включно до 01.06.2027 р. період застосування позовних вимог до відповідачів, оскільки з часу виникнення боргу послуги надавалися і є триваючим договірним, зобов`язальним правовідношенням .
Слід звернути увагу суду, що згідно квитанцій нарахування про оплату за послуги зі утримання будинку, прибудинкової території відповідач частково оплачував, а отже конклюдентною дією, правчином ст.11 ЦК України підтверджує діючі зобов`язально-договірні правовідносини.
Заборгованість за послуги з утримання будинку, прибудинкової території та вивезення встановлено наступним: -довідкою /актом/ даних по абоненту» за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р, нараховано в сумі-8070,31 грн, (ВІСІМ ТИСЯЧЬ СІМДЕСЯТ ГРИВЕНЬ 31 КОПІЙОК);
Послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.
Відповідно дост. 15 ЦК Україникожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно зіст. 16 ЦК Україникожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Вказаною нормою закону визначено також способи захисту цивільних прав та інтересів та визначено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюютьсяЗаконом України «Про житлово-комунальні послуги».
Згідно зіст. 1 Законом України «Про житлово-комунальні послуги»послуга з управління багатоквартирним будинкомрезультат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.
Суб`єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: орган державної влади та органи місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг; учасники-споживачі (індивідуальні та колективні); управитель; виконавці комунальних послуг.
Відповідно дост. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо.
Пунктом 1 ч. 1ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»передбачено право споживача одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.
Водночас відповідно до п. 5 ч. 2ст. 7 цього Законутакому праву прямо відповідає обов`язок споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Статтею 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки невизначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. За бажанням споживача оплата житлово-комунальних послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів згідно з умовами договору про надання відповідних житлово-комунальних послуг. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
З матеріалів справи вбачається, що у період з 01.01.2019 по 31.05.2024 позивачем надавалися послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_1 , що не спростовано відповідачкою.
Докази звернення відповідача з претензіями, скаргами щодо порушення порядку надання житлово-комунальних послуг, зміни їхніх споживчих властивостей, надання неналежної якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, перевищення строків проведення аварійно-відновних робіт тощо, складання та підпису відповідних актів-претензій у зв`язку з цим відповідно дост. 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»в матеріалах справи відсутні.
Згідно зіст. 525 ЦК Україниодностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно дост. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимогвідповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК Українипередбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1ст. 625 ЦК Україниборжник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно зіст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно дост. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
При цьомуст. 12 ЦПК Українивстановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За змістом вимогст. 81 ЦПК Україниповинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх належними, допустимими, достовірними, оскільки судом встановлено, що відповідачка належним чином не виконувала взяті на себе зобов`язання, внаслідок чого виникла заборгованість, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідачки заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р, в сумі-8070,31 грн, грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимогст. 141 ЦПК Україниз відповідачки на користь позивача підлягають стягненню документально підтверджені матеріалами справи судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028 грн.
Керуючись ст. ст.5,76-81,83,95,141,247,265,354,355 ЦПК Українисуд, -
У Х В А Л И В:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Хаус менеджмент групп» до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (з управління багатоквартирним будинком)задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Хаус менеджмент групп» заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р, в сумі-8070,31 грн (вісім тисяч сімдесят грн.) гривні 31 копійок та витрати із сплати судового збору в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області В.І.Бедьо
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123245131 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні