Рішення
від 25.11.2024 по справі 502/1865/24
КІЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 502/1865/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2024 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді Березнікова О.В.,

за участю секретаря судового засідання Нанєвої А.В.,

розглянувши в судовому засіданні в приміщенні Кілійського районного суду цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 , представника позивача адвоката Ізотової О.О., до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що вона та відповідач перебували у зареєстрованому шлюбі, під час якого у них народилися спільні діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який наразі є повнолітнім, та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідач ухиляється від своїх батьківських обов`язків по вихованню дітей, не бачиться з ними, не цікавиться їх життям та здоров`ям.

Просить суд позбавити відповідача батьківських прав стосовно дитини: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В судове засідання позивачка не з`явилася, подала через канцелярію суду заяву в якій просила справу розглянути без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явився, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, завчасно.

Представник третьої особи орган опіки та піклування Кілійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області в судове засідання не з`явився, надали суду висновок про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється..

Суд ухвалив розглядати справу в заочному порядку відповідно до ст.ст. 280-281 ЦПК Українибез фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 20 лютого 2015 року рішенням Кілійського районного суду Одеської області по справі № 502/2745/14-ц шлюб між сторонами було розірвано.

Позивачка наразі перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого Кілійським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 03.03.2021, актовий запис №21, прізвище Позивачки ОСОБА_6 було змінено на ОСОБА_7 .

Від щлюбу, який було розірвано 20.02.2015, сторони мають двох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наразі є повнолітнім.

Рішенням Кілійського районного суду Одеської області від 05 грудня 2014 року по справі № 502/2533/14-ц, яке набрало законної сили 16.12.2014, вирішено стягувати щомісячно з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , починаючи з 10 жовтня 2014 року, аліменти на утримання неповнолітніх: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в твердій грошовій сумі 500 грн на місяць до досягнення повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , в твердій грошовій сумі 500 грн на місяць до досягнення повноліття - до ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Відповідно до довідки від 08 серпня 2024 року №73, виданої Кілійським відділом державної виконавчої служби в Ізмаїльському районі Одеської області, аліменти відповідачем не сплачуються, борг станом на 01.08.2024 складає 105010,00 грн.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживає разом з матір`ю за адресою АДРЕСА_1 .

Відповідач по справі ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дитини, навіть не цікавиться його життям, не відвідував і не відвідує його вдома, в школі, що підтверджується характеристикою ОСОБА_4 , наданої з Вилківського закладу загальної середньої освіти №2 Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області від 09.08.2024 року № 186/01-25.

Відповідно до довідки № 73 від 01.08.2024, виданої Вилківською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, на огляд дитини до сімейного лікаря звертається тільки її мати, ОСОБА_1 .

Згідно наданого висновку органу опіки та піклування затвердженого рішенням виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області від 25.09.2024 №180 «про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 » зазначено наступне, що в інтересах дитини, керуючись ст. 164 СК України, виконавчий комітет вважає доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 у відношенні неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З висновку вбачається, що відповідач взагалі не цікавиться дитиною, не телефонує та не відвідує дитину, що також було з`ясовано під час розмови служби у справах дітей з дитною ОСОБА_4 ..

Відповідно до ч.2 ст.3 Конвенції про права дитини, що діє в Україні з 27 вересня 1991 року вказано: «Держави-учасники зобов`язуються забезпечити дитині такий захист та опіку, які необхідні їй для її злагоди, приймаючи до уваги права та обов`язки її батьків, опікунів та інших осіб, котрі відповідають за неї по закону і з цією метою приймають всі відповідні законодавчі та адміністративні заходи».

Відповідно до ст.8 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року № 2402 зазначено, що кожна дитина має право на рівень життя достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Згідно статті 12 вищезазначеного Закону вказано, що виховання в сім`ї є першоосновою розвитку дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Відповідно до ст.ст.150, 164, 166 СК України, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; є хронічними алкоголіками або наркоманами;

Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які порушують батьківські обов`язки, та є способом захисту прав та інтересів дитини, а тому питання про застосування такого заходу впливу до батьків нерозривно пов`язане з питанням захисту прав та інтересів дитини.

У своїй постанові від 29 вересня 2021 року у справі № 459/3411/18 Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду зазначив, що суд на перше місце ставить «якнайкращі інтереси дитини», оцінка яких включає знаходження балансу між усіма елементами, необхідними для прийняття рішення. Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, правові наслідки позбавлення батьківських прав визначено статтею 166 СК України. Позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращий бік неможливо, і лише за наявності вини у діях батьків. Позбавлення батьківських прав не тягне невідворотних наслідків, оскільки не позбавляє особу, яка позбавлена батьківських прав, на спілкування з дитиною і побачення з нею, а також права на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 не виконує свої батьківські обов`язки щодо своєї дитини, не цікавиться її життям, розвитком, не приймає участі у її утриманні та вихованні.

За таких обставин, суд приходить до переконливого висновку, що відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню та утриманню дитини, а тому його доцільно позбавити батьківських прав.

На підставі ст.ст.150, 164 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212-215, 224 - 233 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_2 , мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , відносно дитини: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Заочне рішення може бути переглянуте Кілійським районним судом Одеської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повне судове рішення складено 25.11.2024.

Суддя О.В. Березніков

СудКілійський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123247429
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —502/1865/24

Рішення від 25.11.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Рішення від 22.11.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні