Справа № 367/11998/24
Провадження №2-о/367/511/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
25 листопада 2024 року Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., перевіривши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради, про усиновлення дитини,-
ВСТАНОВИВ :
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла вищезазначена заява.
Ознайомившись із матеріалами заяви, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана із недотриманням вимог ст.ст.177, п.п.4,5 ч.2 ст.311 ЦПК України.
Так, згідно ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За приписами статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про усиновлення.
За змістом частини 1 ст.313 ЦПК України суд розглядає справу про усиновлення дитини за обов`язковою участю заявника, органу опіки та піклування або уповноваженого органу виконавчої влади, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров`я усвідомлює факт усиновлення, з викликом заінтересованих та інших осіб, яких суд визнає за потрібне допитати.
Положеннями п.п.4, 5 ч.2 ст.311 ЦПК України, передбачено, що до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані документи, що підтверджують право власності або користування жилим приміщенням та інші документи, визначені законом.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (у разі подання письмових доказів можуть бути додані їх копії).
Згідно з ч.ч.1, 2, 4, 5 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, в порушення вищевказаних вимог чинного законодавства, до заяви долучені неактуальні на дату звернення до суду копії документів, а саме - довідки про відсутність судимості заявника ОСОБА_1 та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, які датовані 23.09.2024 та 02.05.2019 року відповідно, та не підтверджують вказані у них відомості станом на дату звернення до суду.
Наведені недоліки унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу.
Таким чином, заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради, про усиновлення дитини підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків, а саме: для надання суду актуальної на дату звернення до суду довідки про відсутність судимості заявника ОСОБА_1 та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 293 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради, про усиновлення дитини, - залишити без руху.
Копію ухвали направити заявнику і повідомити про необхідність виправити зазначені недоліки заяви.
Для усунення недоліків надати строк 10 (десять) днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Чернова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123250057 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Чернова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні