Ухвала
від 21.11.2024 по справі 375/1739/24
РОКИТНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 375/1739/24

Провадження № 2/375/677/24

У Х В А Л А

21 листопада 2024 року селище Рокитне Білоцерківського району Київської області

Рокитнянський районний суд Київської області у складі судді: Антипенка В. П.

за участю:

секретаря судового засідання: Голованової В. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей,-

ВСТАНОВИВ:

22.10.2024 року до Рокитнянського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.10.2024 справу передано на розгляд судді Рокитнянського районного суду Київської області Антипенко В.П.

Ухвалою суду від 22.10.2024 провадження по справі було відкрито та постановлено слухати справу за правилами спрощеного позовного провадження. Розгляд справи призначено на 28.10.2024 року на 10:15 год. Відповідачу надано строк для подання до суду відзиву на позов.

28.10.2024 через канцелярію суду представником відповідача ОСОБА_2 адвокатом Іллінським О.В. було подано зустрічну позовну заяву про визначення місця проживання дітей, стягнення аліментів на утримання дітей. Справа зареєстрована за №375/1739/24, провадження 2/375/677/24.

Позивач за зустрічним позовом просив:

1. Визначити місце проживання салолітніх дітей, за місцем проживання батька ОСОБА_3 .

2. Стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача аліменти на утримання дітей.

3. Об"єднати позов в одне провадженя з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.4. Постановити ухвалу про перехід до розгляду справи за правила загального позовного провадження.

5. Залучити до участі в справі в якості третьої особи Службу у справах дітей та сім"ї Рокитнянської селищної ради.

Дослідивши, зустрічну позовну заяву та матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом. У випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

За змістом ч. 1 та 2 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

Верховний Суд у постановах від 27.01.2021 року у справі за єдиним унікальним номером 908/1688/20 та від 13.03.2019 року у справі за єдиним унікальним номером 916/3245/17 зазначав, що зустрічний позов повинен бути взаємно пов`язаний з первісним, при цьому взаємна пов`язаність первісного і зустрічного позову може виражатись у підставах цих позовів або поданих доказах.

Згідно з вимогами частини 3 статті 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Відповідно до вимог статті 53 ЦПК України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Статтею 19 СК України зазначено, що при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

За таких обставин та на підставі вище викладеного суд дійшов до висновку, що зустрічний позов підлягає прийняттю та підлягає спільному розгляду.

Водночас відповідно до приписів ст. 19 СК України є необхідність залучення до справи у якості третьої осби, органу опіки та піклування, Рокитнянської селищної ради, а не Служби у справах дітей та сім"ї Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області.

Керуючись статтями 19,53, 193, 194, 260 ЦПК України, ст. 19 СК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Рокитнянська селищна рада, про визначення місця проживання дітей, стягнення аліментів на утримання дітей.

Вимоги за зустрічним позовом (провадження № 2/375/669/24) об`єднати в одне провадження з первісним позовом (провадження 2/375/677/24) та присвоїти ЄУН 375/1739/24 (провадження № 2/375/669/24).

Перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання на 09 годину 00 хвилин 25 листопада 2024 року.

Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Рокитнянську селищну раду.

Витребувати Рокитнянської селищної ради в строк до 09 години 00 хвилин 25 листопада 2024 року висновок щодо доцільності визначення місця проживання дітей: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , з їх батьком, ОСОБА_2 .

Направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ухвалу суду про залучення її до участі у справі, копію позовної заяви, додатків до неї та зобов`язати відповдіача направити копію зустрічної позовної заяви з додатками.

Роз`яснити третій особі, що до пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.

Відповідно до положень статті 181 ЦПК України, третя особа має право у строк не більше десяти днів із дня отримання цієї ухвали та додатків до неї подати до суду свої пояснення щодо позовів або відзивів, у яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.

Встановити відповідачу за зустрічним позовом п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частинами першою - шостою статті 178 ЦПК України, а також всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Згідно ч.4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, відповідач за зустрічним позовом зобов`язаний надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Згідно ч.8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем за зустрічним позовом відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Встановити позивачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня вручення копії відзиву для подання відповіді на відзив. У зазначений строк позивач за зустрічним позовом має право подати до суду відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частинами третьою - п`ятою статті 178 ЦПК України.

Одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду, позивач за зустрічним позовом зобов`язаний надіслати (надати) копію відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня вручення копії відповіді на відзив для подання заперечень. У зазначений строк відповідач має право подати до суду заперечення, які повинні відповідати вимогам, встановленим частинами третьою - п`ятою статті 178 ЦПК України.

Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду, відповідач за зустрічним позовом зобов`язаний надіслати (надати) копію заперечень та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Інші учасники справи мають право подати свої письмові пояснення щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечень до початку першого судового засідання.

У судове засідання викликати сторони, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається https://rk.ko.court.gov.ua/sud1021/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. П. Антипенко

СудРокитнянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123250240
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —375/1739/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Антипенко В. П.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Антипенко В. П.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Антипенко В. П.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Антипенко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні