печерський районний суд міста києва
Справа № 757/49299/24-к
пр. № 1-кс-42179/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення,-
В С Т А Н О В И В:
24.10.2024 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором, згідно вимог якого слідчий просить надати тимчасовий доступ до оригіналів тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме до матеріалів судової справи № 640/13670/19 за позовом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) з метою ознайомлення та вилучення копії вказаної справи та наявних у ній електронних носіїв шляхом копіювання/фотографуванням, в яких зафіксовані відомості, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 62019000000001296, та які можуть бути використані, як докази протиправної діяльності.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що посадовцями органів державної влади, що здійснюють правозастосовні та правоохоронні функції у сфері земельного та містобудівного контролю, налагоджено систему незаконної видачі та реєстрації дозвільних документів, що дають право на здійснення містобудівної діяльності, видачі містобудівних умов та обмежень, інших документів дозвільного характеру на початок будівництва, реєстрації документів про готовність об`єкту до експлуатації, сертифікатів відповідності, ліцензій, проведенні перевірок контролюючими органами.
Внаслідок таких незаконних дій замовники будівництва, розуміючи незаконний характер будівництва, такі витрати відносяться до вартості об`єкту будівництва, які в подальшому покриваються за рахунок інвестора.
Крім того, з метою уникнення оподаткування та для залучення готівкових коштів забудовники використовують фірми - оптимізатори, які за фіктивними (безтоварними) угодами мінімізують базу оподаткування, та спеціально створені фонди фінансування будівництва за договорами фінансування.
Поряд з цим, в ході процесу будівництва мають місце непоодинокі факти нецільового використання земельних ділянок; відхилення від проекту будівництва на користь збільшення будівельних обсягів; будівництва без дозвільних документів та відповідних погоджень, які є пов`язаними зі зловживаннями службовими повноваженням службових осіб відповідних органів при незаконних діях у сфері безпосереднього дотримання містобудівного законодавства замовниками та підрядниками будівництва, що містять ознаки відповідних кримінальних правопорушень.
Зокрема в ході досудового розслідування перевіряються обставини законності видачі контролюючими органами дозвільних документів на проведення будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_2 , в межах земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:82:096:0011 та 8000000000:82:096:0012.
Окрім іншого, встановлено, що 02.06.2020 ІНФОРМАЦІЯ_5 у справі № 640/13670/19 прийняв рішення та зобов`язав Департамент видати замовникові будівництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » дозвіл на виконання будівельних робіт «Будівництво апартамент-готелю», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ».
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.08.2022 у справі № 640/13670/19, касаційну скаргу Департаменту задоволено, рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 02.06.2020 та постанову ІНФОРМАЦІЯ_7 від 29.07.2020 у справі № 640/13670/19 скасовано і ухвалено нове рішення.
Відтак, з метою встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, або яким відомі обставини, які відносяться до розслідуваного провадження, всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин та умов, що сприяли його вчиненню, в рамках досудового розслідування на даний час виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме до матеріалів судової справи № 640/13670/19 за позовом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) з метою ознайомлення та вилучення копії вказаної справи та наявних у ній електронних носіїв шляхом копіювання/фотографуванням, в яких зафіксовані відомості, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 62019000000001296, та які можуть бути використані, як докази протиправної діяльності.
В судове засідання слідчий/прокурор не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Представник володільця майна у судове засідання не з`явився, про місце і час судового розгляду повідомлений належним чином, направив до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника суду.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Частиною 4 статті 163 КПК України передбачено, що неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації сторонами, їх процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у відсутність нез`явившихся осіб.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001296, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 19.08.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.
В розрізі вирішення питань, які заявлені в клопотанні представника сторони обвинувачення, слід виходити з того, що зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ст.ст. 159-162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8, 9 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, державну таємницю та персональні дані особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 91, 92 КПК України обов`язок доказування обставин кримінального правопорушення, винуватості особи у його вчиненні, покладається на сторону обвинувачення.
Слідчим доведено, що інформація, зазначена у документах, доступ до яких сторона обвинувачення просить отримати, матиме особливо важливе доказове значення для встановлення обставин кримінального провадження, в тому числі тих, які свідчать про наявність чи відсутність в діянні ознак кримінального правопорушення, приймаючи до уваги, що відповідно до вимог ст. 84 КПК України, вказані документи є процесуальними джерелами доказів, які можливо встановити лише за умови їх отримання на підставі ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу з можливістю їх вилучення.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 161, 162, 163 КПК України, приходжу до висновку, що документи, які вказані в клопотанні можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, а відтак клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 22, 26, 108, 107, 131 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 62019000000001296 від 19.08.2019 - слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до оригіналів тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме до матеріалів судової справи № 640/13670/19 за позовом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) з метою ознайомлення та вилучення копії вказаної справи та наявних у ній електронних носіїв шляхом копіювання/фотографуванням, в яких зафіксовані відомості, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 62019000000001296.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_16
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірена копія ухвали надано слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_16
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123252009 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Ільєва Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні