Справа № 761/9556/24
Провадження № 2/761/6213/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
26 червня 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аббасової Н.В.
за участі секретаря Сухини А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Приватного підприємства "Шериф-Пульт 013" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг охорони за допомогою технічних засобів,
В С Т А Н О В И В:
У березні 2024 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ПП "Шериф-Пульт 013" (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за договором про надання послуг охорони за допомогою технічних засобів.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 14.09.2020 між ним та відповідачем укладено договір про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони №7629037 за умовами якого позивач прийняв під охорону шляхом спостереження за станом технічних засобів охоронної сигналізації на об`єкті замовника за адресою: АДРЕСА_1 та автоматично сповіщає про проникнення в приміщення чи порушення архітектурно-будівельних реконструкцій, а також забезпечення негайного виїзду групи швидкого реагування з метою вжиття заходів, спрямованих на встановлення причин спрацювання охоронної сигналізації, та при необхідності - затримання осіб, які проникли на об`єкт, а відповідач зобов`язувалася сплачувати вартість обраних ним послуг у розмірі 350,00 грн за один місяць їх надання. ПП «Шериф-Пульт 013» у повній мірі виконало свої зобов`язання, визначені договором, однак відповідач порушив умови договору і має прострочену заборгованість, яка станом на дату подачі позову до суду становить 5 476,00 грн, яка складається із вартості наданих послуг за період з травня 2022 року по липень 2023 року у розмірі 5 126,00 грн та штрафу у розмірі 350 грн у відовідності до п. 5.1.1 договору.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.03.2024 матеріали вказаної справи передано для розгляду судді Аббасовій Н.В.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 21.03.2024 року відкрито провадження у вказаній цивільній справі. Розгляд цивільної справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
В судове засідання представник позивача не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином, разом з позовною заявою представник позивача подав заяву в якій просив про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судом у встановленому законом порядку, шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу зареєстрованого місця проживання.
Разом з тим, відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 280 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.
Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача щодо заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч.ч. 1, 2 ст. 280 та відповідно до ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Як зазначено у ч. 3 ст. 12, ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом установлено, що між ПП «Шериф-Пульт 013» та ОСОБА_1 укладено договір про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони №7629037 від 14.09.2020.
Відповідно до п. 1.1. Договору виконавець надає послуги замовнику в обсягах та кількості, які ним обрані, в порядку та на умовах, визначених договором. Обумовлений сторонами обсяг послуг та їх вартість вказується в Додатку 1 до доданого договору та являється його невід`ємною частиною.
Відповідно до п. 1.2. Договору послуги за цим Договором надаються за адресою, яка вказана в Додатку 1 (надалі - об`єкт).
Згідно п. 1 Додатку №1 до договору об`єктом є квартира за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно умов договору, ПП «Шериф-Пульт 013» надає відповідачу послугу, визначену п. 1.3.1, а саме: охорона об`єкта - шляхом спостереження за станом технічних засобів охоронної сигналізації на об`єкті замовника за адресою: АДРЕСА_1 та автоматично сповіщає про проникнення в приміщення чи порушення архітектурно-будівельних реконструкцій, а також забезпечення негайного виїзду групи швидкого реагування з метою вжиття заходів, спрямованих на встановлення причин спрацювання охоронної сигналізації, та при необхідності - затримання осіб, які проникли на об`єкт, а відповідач зобов`язувалася сплачувати вартість обраних послуг у розмірі 350 грн 00 коп. за один місяць їх надання.
Крім того п. 5.1.1. Договору встановлено, що за несвоєчасну оплату наданих виконавцем послуг протягом календарного місяця, зобов`язується оплатити штрафні санкції у розмірі 100% вартості послуг виконавця, зазначених в п. 2. Додатку №1 до Договору, що становить 350,00 грн.
Відповідно до п. 2.3 Договору оплата за цим договором здійснюється замовником шляхом перерахування грошових коштів за наданий виконавцем розрахунковий рахунок у відповідності до чинного законодавства України.
Згідно п. 3.2.14 Договору замовник зобов`язаний своєчасно та у повному обсязі здійснювати оплату послуг, що надаються Виконавцем згідно умов Договору.
З наданого позивачем розрахунку заборгованості вбачається, що загальний розмір заборгованості ОСОБА_1 станом на липень 2023 року становить 5 126,00 грн..
Крім цього, на підставі пункту 5.1.1 Договору штраф у розмірі 100% вартості послуг виконавця, зазначених в п. 2. Додатку №1 до Договору за несвоєчасну оплату наданих виконавцем послуг підлягає стягненню в розмірі 350,00 грн.
Відповідно до п.п. 8.1, 8.2 Договору визначено, що цей Договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє протягом календарного року, але у будь-якому випадку до моменту повного виконання обома сторонами прийнятих на себе зобов`язань. Якщо за 15 днів до закінчення дії Договору жодна зі сторін не вимагатиме його припинення, Договір вважається продовжений на той же термін, без обмежень кількості разів продовження дії Договору.
Згідно підпункту «а» п. 4.1.4 Договору виконавець має право достроково розірвати Договір, попередньо повідомивши про це замовника, якщо останній не здійснює оплату, чи затримує розрахунок по даному Договору.
Листом від 02.01.2024 вих.№08-12/22-2 відповідачу направлено повідомлення-вимогу про неналежне виконання зобов`язань за договором та сплату грошових коштів, проте вказана вимога була залишена без належного реагування.
Відповідно до ст. 978 ЦК України за договором охорони охоронець, який є суб`єктом підприємницької діяльності, зобов`язується забезпечити недоторканність особи чи майна, які охороняються. Володілець такого майна або особа, яку охороняють, зобов`язані виконувати передбачені договором правила особистої та майнової безпеки і щомісячно сплачувати охоронцю встановлену плату.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають на підставах, встановлених ст. 11 цього Кодексу
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).
Частиною 1 ст. 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору (ч. 4 ст. 631 ЦК України).
Особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 614 ЦК України).
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідач процесуальним правом подання відзиву на позовну заяву, не скористався, хоча повідомлявся про розгляд справи, та можливість подати свої заперечення стосовно позову, тому доводи позивача відповідачем не спростовано.
Враховуючи, що на підставі наданих доказів установлено, що відповідач взяті на себе зобов`язання за договором про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони не виконує, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати, пов`язані з розглядом справи покладаються на відповідача.
Відповідно до ст.ст. 133, 141 ЦПК України з відповідача підлягає до стягнення судовий збір на користь позивача у розмірі 3 028,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 509, 525, 530, 610, 614, 629, 631 ЦК України; ст.ст. 4, 12, 13, 81, 89, 133, 141, 247, 259, 263-265, 268, 273, 280-283, 353 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги Приватного підприємства "Шериф-Пульт 013" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства «Шериф-Пульт 013» заборгованість з договором про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони №7629037 від 14.09.2020 у розмірі 5 476,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства «Шериф-Пульт 013» судовий збір по справі у розмірі 3 028,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Реквізити сторін:
Приватне підприємство «Шериф-Пульт 013»: код ЄДРПОУ 41964250, місцезнаходження: Київська область, Бориспільський район, село Гнідин, вул. Мєшкова, 20;
ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя: Н.В. Аббасова
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123252486 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Аббасова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні