Справа № 215/2077/22
1-кп/215/282/24
УХВАЛА
25 листопада 2024 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
у складі:головуючого- судді ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
представника потерпілого ОСОБА_5
захисника ОСОБА_6
обвинуваченої ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 4202242070000012 (об`єднане) про обвинувачення ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.369-2 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває вищевказане кримінальне провадження.
У судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про продовження ОСОБА_7 виконання обов`язків, визначених ухвалою суду про застосування запобіжного заходу, посилаючись на те, що необхідно закінчити судовий розгляд справи, допитати свідків, враховуючи тяжкість і суспільну небезпеку злочину, суворо міру покарання, наявність інших кримінальних проваджень щодо обвинуваченої, можливість виїзду за кордон, через продовження існування ризиків вчинення нового злочину, незаконного впливу на свідків та ухилення від суду .
В судовому засіданні захисник і обвинувачена заперечували щодо даного клопотання, вказували на відсутність ризиків на цей час. Просили врахувати виконання обовязків, тривалий термін перебування під судом, звільнення обвинуваченої з посади бухгалтера відділу освіти, наявність малолітньої дитини на утриманні, необхідність пересування по Україні для можливості побачень з чоловіком, який перебуває на військовій службі .
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Так, щодо обвинуваченої застосовано запобіжний захід у виді застави з покладенням обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК.
Відповідно до вимог ст. 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, вирішуючи питання продовження запобіжного заходу судом враховано, що судове рішення повинно забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.
Згідно до ч.7 ст.194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
На даний час, як і раніше, ОСОБА_7 обвинувачується у скоєнні декількох корисливих в т.ч. тяжких злочинів, які викликають значний суспільний інтерес і за вчинення яких передбачено покарання у виді 8 років позбавлення волі, вона обізнана про місце проживання свідків, які недопитані судом, тому, на думку суду, наявні ризики впливу на свідків та ухилення від суду з метою уникнення від можливого суворого покарання.
Крім того, суд враховує практику ЄСПЛ у справі «Ілійков проти Болгарії» №33977/96 від 26.07.2001 р., згідно якої суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування або повторного вчинення злочинів.
Доводи сторони захисту не спростовують дані обставини і є недостатніми для припинення виконання обовязків. Тривалий розгляд справи має обєктивний характер і повязаний з її складністю.
Враховуючи наведені вище обставини, інтереси правосуддя, в т.ч. необхідність допиту свідків, що має важливе значення для обєктивного вирішення справи, та зважаючи на значний суспільний інтерес до такої категорії справ, суд вважає необхідним продовжити строк дії обовязків щодо обвинуваченої.
Керуючись ст. ст. 177, 179, 194, 199, 372 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Продовжити на строк два місяці, тобто до 25 січня 2025 року, строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, обвинуваченій ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- прибувати до суду за першою вимогою;
- не відлучатися за межі Дніпропетровської області без дозволу суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання ;
-утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні ;
-здати при наявності на зберігання до територіального підрозділу Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Копію ухвали вручити прокурору та обвинуваченій.
Ухвала підлягає негайному виконанню і апеляційному оскарження не підлягає.
СУДДЯ
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123253961 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Квятковський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні