Ухвала
від 25.11.2024 по справі 383/380/23
БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 383/380/23

Номер провадження 1-кп/383/59/24

УХВАЛА

25 листопада 2024 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинувачених - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції),

захисника обвинуваченого ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бобринецького районного суду Кіровоградської області клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту по кримінальному провадженню №42022120000000074 від 18.05.2022 року стосовно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Сергіївка Приморського краю Російської Федерації, українця, громадянина України, одруженого, тимчасово не працюючого, маючого на утриманні двох малолітніх дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.4 ст.246 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор подав клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_4 на два місяці із покладенням наступних обов`язків: не відлучатися із будинку АДРЕСА_1 , в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступного дня, без дозволу прокурора або суду; прибувати до прокурора у кримінальному провадженні та суду за кожною вимогою; не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу прокурора або суду; повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання, роботи; утримуватися від спілкування із потерпілими, свідками та обвинуваченими у даному кримінальному провадженні за винятком їх участі у процесуальних діях; здати на зберігання до відповідного територіального органу Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській, області паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

В обґрунтування клопотання посилався на обґрунтованість пред`явленого обвинувачення, обставини вчинення злочину, його тяжкість, міру покарання, особу обвинуваченого, а також наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: переховування від органів досудового розслідування та суду; незаконний вплив на свідків, експертів у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення у сфері довкілля.

Прокурор підтримав клопотання.

Обвинувачений просив обрати йому особисте зобов`язання, а у разі його необрання - домашній арешт за вказаною в клопотанні адресою, де він проживає з сім`єю та біля якого працює.

Захисник підтримав думку обвинуваченого.

Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Суд, вивчивши клопотання прокурора, наявні матеріали у їх сукупності, вислухавши думку учасників кримінального провадження дійшов висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Згідно ч.ч. 1, 2 та 6 ст.181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.4 ст.246 КК України, а саме у незаконній порубці, перевезенні, зберіганні та збут незаконно зрубаних дерев у захисних лісових насадженнях, вчиненого в складі організованої групи, що спричинило тяжкі наслідки.

Злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 за класифікацією статті 12 КК України належать до тяжких, відповідальність за вчинення якого передбачає можливість покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років.

Суд враховує особу обвинуваченого та його особисту поведінку, який допускав неявки до суду та обвинувачується у вчиненні нових кримінальних правопорушень.

Перевіряючи доводи прокурора на предмет наявності ризиків, передбачених ст.177 КПК України, суд приходить до висновку про наявність підстав вважати, що з огляду на особу обвинуваченого, обставини кримінального провадження та тяжкість інкримінованого обвинуваченому правопорушення, на даний час існують ризики того, що обвинувачений ОСОБА_4 усвідомлюючи тяжкість кримінального правопорушення та розуміючи міру покарання, яка може бути до нього застосована, у разі ухвалення обвинувального вироку може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, а також незаконно впливати на свідків.

Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність прокурором ризиків, передбачених п.п.1, 3, 5 ч.1 ст.177 КК України.

З урахуванням встановлених обставин, враховуючи наявні ризики, передбачені п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, а також те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби з урахуванням часу початку комендантської години, графіку роботи обвинуваченого та реалізації ним права на працю, а саме з 23 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. на строк, що не перевищує двох місяців, з покладенням на нього обов`язків, відповідно до ст.194 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 181, 369-372 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити частково.

Застосувати обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби, а саме з 23 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. до 24.01.2025 року із покладенням наступних обов`язків:

1) не відлучатися із будинку АДРЕСА_2 , в період часу з 23 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступного дня, без дозволу прокурора або суду;

2) прибувати до прокурора у кримінальному провадженні та суду за кожною вимогою;

3) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу прокурора або суду;

4) повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання та/або місця роботи;

5) утримуватися від спілкування із потерпілим, свідками та обвинуваченими у даному кримінальному провадженні за винятком їх участі у процесуальних діях;

6) здати на зберігання до відповідного територіального органу Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській області паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що відповідно до ч.5 ст.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтись до нього в житло, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.

Встановити строк дії ухвали до 24.01.2025 року включно.

В задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Ухвалу направити на виконання до відділення поліції №3 (м.Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області та для контролю до Кіровоградської обласної прокуратури.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали - при відхиленні апеляції.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду.

Суддя ОСОБА_1

СудБобринецький районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123254188
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —383/380/23

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 26.12.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 20.09.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 01.08.2024

Кримінальне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні