Рішення
від 21.11.2024 по справі 404/7294/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/7294/24

Номер провадження 2/404/2034/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2024 року м. Кропивницький

Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючої судді Варакіної Н.Б.

за участі секретаря Щербини А.І.

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Кропивницькому, в порядку загального провадження, справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) про встановлення батьківства,-

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення батьківства.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що його біологічними батькамиє ОСОБА_4 та ОСОБА_2 ,які намомент народженняпозивача ушлюбі неперебували.Батьки зустрічалися з 1967 року, мали близькі стосунки. Дідусь ібабуся зісторони матері- ОСОБА_5 і ОСОБА_6 категоричнобули протиїх шлюбу.У 1968році мамапозивача і ОСОБА_7 уклали шлюб,прізвище післяреєстрації шлюбузмінилось з« ОСОБА_8 » на« ОСОБА_9 ».ІНФОРМАЦІЯ_1 народивсяпозивач - ОСОБА_3 ,в свідоцтвіпро народженнясерії НОМЕР_3 в графібатько бувзаписаний « ОСОБА_7 ».Сімейне життяз ОСОБА_7 у ОСОБА_10 не склалось,а тому10грудня 1973року шлюбміж нимибуло розірвано,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро розірванняшлюбу серія НОМЕР_4 ,актовий запис№997.Після розірванняшлюбу прізвищематері змінилосьна « ОСОБА_8 ».Згодом стосункиміж біологічнимибатьками позивачабули відновленіі 12грудня 1974року уклалишлюб,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро укладенняшлюбу серія НОМЕР_5 ,актовий запис№2353.Після реєстраціїшлюбу мамібуло присвоєнопрізвище « ОСОБА_11 ».З вказаногочасу позивачпроживав вповній сім`їзі своїмибіологічними батьками.Батько весьчас визнававпозивача сином,піклувався пройого фізичнийі духовнийрозвиток,забезпечував всімнеобхідним.Через деякийчас позивачубуло зміненопрізвище з« ОСОБА_9 » на« ОСОБА_11 »,свідоцтво прозміну прізвища,імені,по батьковіне збереглося.По закінченнюшколи іперед отриманнямпаспорту,позивач змінивпо батьковіз « ОСОБА_12 »на « ОСОБА_13 »,про щов книзіреєстрації актівпро змінупрізвища,по батькові19лютого 1988року зробленозапис №6,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро змінупрізвища,імені,по батьковісерія НОМЕР_6 .Але всвідоцтві пронародження вграфі батькозалишився запис« ОСОБА_7 ». ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 .Батько тяжкозахворів,був прооперований,проходить курспроменевої терапії.Лікарі рекомендуютьйому пройтиобстеження талікування вєвропейській клініці.Позивач працюю директором КЗ «Ліцей «Лінгвістичний» Кропивницької міської ради, має відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Але при зверненні Державної прикордонної служби України з питанням - чи може супроводжувати батька до місця лікування і обстеження, йому було роз`яснено про необхідність надати документи, які підтверджують що він його батько. Особа, яка записана батьком в свідоцтві про народження позивача - ОСОБА_7 помер. В зв`язку з чим, що в свідоцтві про народження в графі батько залишився записаний « ОСОБА_7 », виникла необхідність звернутися до суду з даним позовом.

Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 02 вересня 2024 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче засідання.

Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 02 вересня 2024 року залучено до участіу справітретю особу,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору - Фортечний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

В підготовчому засіданні позивач позов підтримав, просив задовольнити.

В підготовче засідання відповідач та представник відповідача адвокат Грицина В.І. позовні вимоги визнали у повному обсязі, просили задовольнити.

Представник третьої особи Фортечний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) у підготовче засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без їх участі, залишають вирішення справи на розсуд суду.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Визнання відповідачем позовних вимог прийнято судом.

Суд, в межах наданих доказів, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. 16 ЦК України, ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За нормами ч. ч. 1, 2 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_3 , про що свідчить свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 , видане відділом РАЦС Кіровоградського міськвиконкому УСРС, актовий запис №1208.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 , батьками дитини вказано: ОСОБА_7 - батько, ОСОБА_4 мати.

У 1968 році ОСОБА_14 і ОСОБА_7 уклали шлюб, прізвище після реєстрації шлюбу змінилось з « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_9 ».

Як вбачається зі свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_7 від 10.12.1973 року шлюб між ОСОБА_15 та ОСОБА_7 був розірваний. Після розірвання шлюбу прізвище змінилось на « ОСОБА_8 ».

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_5 від 12.12.1974 року між ОСОБА_14 та ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб. Після укладання шлюбу присвоєні прізвища: «» ОСОБА_11 », « ОСОБА_11 ». З вказаногочасу позивачпроживав вповній сім`їзі своїмибіологічними батьками.Відповідач весь час визнавав позивача сином, піклувався про його фізичний і духовний розвиток, забезпечував всім необхідним.

Як вбачається з свідоцтва про зміну прізвища, імені, по батькові серії НОМЕР_8 від 19.02.1988 року, ОСОБА_16 змінив по батькові з « ОСОБА_12 » на « ОСОБА_13 ».

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_9 від 11.01.2020 року.

У відповідності до ч. 1 ст. 122 СК України, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.

Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

Якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини /ст. 133 СК України/.

Згідно ст. 129 СК України, особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Встановлено, що позивачем строк позовної давності не пропущено.

Відповідно п. 6, 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», особа, котра вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до останнього, якщо того записано батьком, позов про визнання свого батьківства.

У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.

Рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень чинного законодавства, згідно з яких жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.

При розгляді спору щодо визнання батьківства суд має виходити зі змісту ч. 2 ст. 128 СК України, відповідно до якої підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до ст. 134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підтверджуються матеріалами справи.

Судові витрати вважати по фактично понесеним стороною позивача.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 121, 122, 129, 134 СК України, ст. ст. 12, 13, 81, 141, 200, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 )про встановленнябатьківства задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України, батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянина України.

Виключити відомості про батька в актовому записі про народження № 1208 від 01 червня 1969 року складеного відділом РАЦС Кіровоградського міськвиконкому УСРС на ОСОБА_3 та внести зміни, а саме: у відомостях про батька зазначити батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України.

Судові витрати залишити по фактично понесеним сторонами.

Рішення суду може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду.

Рішення складено 21.11.2024.

Суддя Кіровського Н. Б. Варакіна

районного суду

м.Кіровограда

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123254276
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —404/7294/24

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні