Ухвала
від 01.12.2023 по справі 610/1415/23
БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 610/1415/23

Провадження № 2/610/496/2023

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01.12.2023 Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Тімонова В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

24.10.2023 до Балаклійського районного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа: Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Ухвалою від 26.10.2023 вказану заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

08.11.2023 від позивача надійшла позовна заява на усунення недоліків. Проте, з поданої заяви вбачається, що недоліки, зазначені в ухвалі від 26.10.2023, усунуті частково, а саме не сплачено судовий збір, не зазначено підстави звільнення від сплати судового збору.

Ухвалою від 10.11.2023 вказану заяву повторно залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

13.11.2023 від позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 надійшли доповнення до вказаної позовної заяви на усунення недоліків. Проте, з вказаної позовної заяви вбачається, що другим позивачем є ОСОБА_2 , недоліки, зазначені в ухвалі від 10.11.2023, не усунуті, а саме не сплачено судовий збір, не зазначено підстави звільнення від сплати судового збору.

23.11.2023 позивачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подано доповнення до позовної заяви, якими долучають до позову повідомлення про надання ОСОБА_1 державної допомоги сім`ям з дітьми за період з 01.09.2023 по 31.07.2024 в розмірі 860 грн.

Згідно ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

У пункті 29 Постанови Пленуму ВССУ від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

За нормами законодавства єдиною підставою для вчинення судом дій для відстрочення, звільнення від сплати позивачем судового збору є майновий стан заявника. Обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Відстрочення, розстрочення, зменшення розміру оплати судового збору або звільнення від його сплати є правом, а не обов`язком суду.

Так, у своїй заяві позивач ОСОБА_1 посилається на те, що він перебуває у відпустці по догляду за дитиною, і саме це є законною підставою несплати ним судового збору.

В порушення зазначених вище вказаних вимог, позивачем ОСОБА_1 не подано клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Крім того, подаючи доповнення до позовної заяви 13.11.2023, до суду звертається вже другий позивач ОСОБА_2 , якою також не сплачено судовий збір.

Частиною 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст .4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 статті 4цього Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Відповідно до ст.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2023рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2023 року встановлено у розмірі 2684,00 гривень.

Беручи до уваги вище наведене, за подання вказаної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір у сумі 1073,60 грн.

Таким чином, при подачі вказаної позовної заяви належить сплатити судовий збір в сумі по 1073,60 грн (2684,00*0,4=1073,60) кожним позивачем, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37874947, Банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача - UA368999980313141206000020577, Призначення платежу - *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Балаклійський районний суд Харківської області (назва суду, де розглядається справа).

На підтвердження сплати судового збору необхідно надати оригінал квитанції.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що позовна заява повинна бути залишена без руху із наданням строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів- залишити без руху.

Надати позивачам строк десять днів для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачам, що у разі невиконання недоліків у зазначений строк заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.М. Тімонова

СудБалаклійський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.12.2023
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123254443
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —610/1415/23

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 01.02.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 21.12.2023

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 10.11.2023

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 26.10.2023

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні