Справа № 718/3344/24
Провадження 2-о/718/408/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" листопада 2024 р. м.Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого - судді Масюк Л.О.,
секретаря судових засідань Харабари А.О..
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Кіцмань цивільну справу № 718/3344/24 за заявою ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Кіцманський відділ державної реєстрації актів цивільного ствну у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про надання права на шлюб,-
В С Т А Н О В И В:
Стислий виклад позиції заявника та заінтересованих осіб.
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про надання права на шлюб, вказуючи на те, що в 2023 році вона познайомилася з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Між нею та ОСОБА_2 склалися дуже теплі і щирі стосунки, вони мають взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного.
Зазначає, що з січня 2024 року вони з ОСОБА_4 проживають однією сімєю, тому вони мають намір зареєструвати шлюб з ОСОБА_2 , вони проживають разом з її мамою, ОСОБА_3 .
Посилається на те, що коли вона звернулась до Кіцманського відділу державної реєстрації актів цивільного ствну у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щоб подати заяву про реєстрацію шлюбу, їй роз`яснено, що оскільки вона не досягла віку, з якого можна зареєструвати шлюб, необхідно надати судове рішення про надання права на укладення шлюбу.
Також зазначає, що як її так і нареченого підтримують їхні батьки та не заперечують проти укладення шлюбу. ОСОБА_2 працює, забезпечував та зможе забезпечити в майбутньому їхню сімю матеріально.
Враховуючи наведене, просить заяву задовольнити, надати їй право на шлюб з ОСОБА_2 , оскільки таке одруження відповідає їх спільним інтересам і бажанню створити сім`ю.
Рух справи у суді, заяви (клопотання) учасників справи. Інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 25.10.2024 вказана заява була прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу визначено розглядати за правилами окремого провадження. Судове засідання призначено на 25.11.2024 року.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, однак скерувала на адресу суду заяву про підтримання заявлених вимог та розгляд справи за її відсутності.
Зацікавлені особи: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не зявилися, однак скерували на адресу суду заяви про підтримання заявлених вимог, просять їх задовольнити та справу розглянути без їх участі.
Представник Кіцманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в судове засідання не зявився.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних в суду матеріалів.
Відповідно до ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Будь-які заяви чи клопотання щодо проведення процесуальних дій, в тому числі, забезпечення доказів, зупинення і поновлення провадження у справі, учасниками справи не заявлялися.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується заява, об`єктивно оцінивши надані докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення по суті, вважає що вимоги заявниці є обґрунтованими, та такими, що відповідають її інтересам, а тому заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією паспорта громадянина України НОМЕР_1 , виданого 01.10.2021, органом 7318, та свідоцтвом про народження серії серія НОМЕР_2 від 01.03.2019 року, тобто остання не досягла шлюбного віку - вісімнадцяти років, встановленого для жінки відповідно до ст. 22 СК України. (а.с.6, 9).
Згідно копії паспорта громадянина України НОМЕР_3 , виданого 01.08.2023 року, органом 7318 вбачається, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , який зареєстрований в АДРЕСА_1 (а.с.10-12).
Згідно Акту обстеження матеріально-побутових умов сімї №205/05 від 18.10.2024 року Кіцманської міської ради вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та її співмешканець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживають без реєстрації по АДРЕСА_2 (а.с.15).
Норми права, які застосував суд.
Положеннями ст. 4 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, свобод чи законних інтересів.
В силу ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч.3 ст.293 ЦПК України судом у порядку окремого провадження розглядаються справи про надання права на шлюб.
Відповідно до ст.ст.22, 23 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлено у 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.
Згідно ч.2 ст. 23 Сімейного кодексу України за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
У відповідності до роз`яснень, які містяться в п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21 грудня 2007 року, заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні, при цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника. Резолютивна частина рішення повинна відповідати вимогам ч.2 ст. 23 СК України, згідно з якою суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також містити прізвище, ім`я та по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Згідно вимог ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Мотиви з яких виходив суд, оцінка суду.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд знаходить, що заява ОСОБА_1 , яка не досягла шлюбного віку, підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні дослідженими доказами встановлено, що остання досягла повних 17 років, підтримує стосунки з ОСОБА_2 та вони бажають проживати однією сім`єю у зареєстрованому шлюбі.
Крім того, судом встановлено, що заявниця познайомилася з заінтересованою особою ОСОБА_2 , з яким у неї склалися теплі щирі стосунки, вони хочуть створити сім`ю, оскільки мають взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного.
Згідно зі ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.
Враховуючи пояснення заявниці викладені у заяві, яка бажає укласти шлюб з заінтересованою особою ОСОБА_2 , який також не заперечує з приводу цього, позицію її матері, яка не заперечує проти бажання своєї доньки, суд вважає, що заявниці ОСОБА_1 , слід надати право на шлюб, задовольнивши її вимоги, так як це буде повністю відповідати її інтересам, з врахуванням того, що остання на даний час перебуває у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_2 .
Судом не встановлено будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявниці. Навпаки, заінтересовані особи та й вона сама, переконані, що шлюб повністю відповідає її інтересам.
Крім того, суд вважає, що укладення такого шлюбу не буде суперечити моральним засадам суспільства.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим, ухваленим відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, має відповідати завданню цивільного судочинства.
На основі всебічно з`ясованих обставин, перевіреними доказами в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, ст.ст. 21, 22, 23 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.3, 4, 13, 76-81, 89, 211, 223, 247, 258-259, 263-265, 268, 272, 273, 293, 315-316, 318-319, 354 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканці АДРЕСА_2 право на шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судове рішення не проголошувалося в силу ч. 4 ст. 268 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кіцманського
районного суду: Л.О.Масюк
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123256669 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні