Ухвала
від 25.11.2024 по справі 297/4411/24
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 297/4411/24

2/301/1797/24

У Х В А Л А

"25" листопада 2024 р. суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Гичка О.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , поданупредставником адвокатом Рижиковим В.Г., до ОСОБА_2 , третя особа , яка не заявляє самостійних вимог: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Верхньокоропецької сільської ради про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів,-

В С Т А Н О В И В:

22 листопада 2024 року до Іршавського районного суду Закарпатської області, надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка підписана його представником адвокатом Рижиковим В.Г., до ОСОБА_2 , третя особа , яка не заявляє самостійних вимог: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Верхньокоропецької сільської ради про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів.

Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню з наступних підстав.

За приписами частини 2статті 175 ЦПК Українипозовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

У відповідності до вимог ч.7 ст.177 ЦПК України до позовної заяви, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.

Згідно з частинами першою та другоюстатті 15 ЦПК Україниучасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Частиною першоюстатті 58 ЦПК Українипередбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до частини першоїстатті 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.

Нормою частини 4статті 62 ЦПК Українивизначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Згідно з частиною першоюстатті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частина другастатті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Згідно із пунктом 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів Українивід 12 квітня 2019 року № 41, ордер, який видається адвокатом, повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Відповідно до пункту 12.4 зазначеного Положення, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно достатті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко вказав, які саме реквізити та відомості повинен містити ордер.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 у справі№ 9901/847/18 сформульовано висновок про те, що ордер має містити назву органу, в якому надається правова допомога адвокатом, при цьому в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.

Адвокатом Рижиковим В.Г. на підтвердження повноважень щодо представництва інтересів ОСОБА_1 надано ордер серії АО № 1130851, у якому не зазначено назви органу, у якому надається правова допомога, на підставі договору про надання правової допомоги від 10.06.2024 (а.с.17).

Відповідно до Договору про надання правової допомоги від 10 червня 2024 року, згідно якого, адвокат В.Г.Рижиков … зобов`язується здійснювати представництво/захист прав та законних інтересів ОСОБА_1 , у всіх державних та недержавних органах з усіма, без виключення, правами, у т.ч. …(а.с.16).

Таким чином, повноважень представляти інтереси ОСОБА_1 адвокатом Рижиковим В.Г. у Іршавському районному суді Закарпатської області вказаний ордер не містить. Будь-якого іншого документу, що посвідчує повноваження представника у суді до позовної заяви не додано.

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 185 ЦПК України заява повертається судом якщозаяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Ураховуючи викладене, подана представником адвокатом Рижиковим В.Г. в інтересах ОСОБА_1 позовна заява не може бути прийнята до провадження судом, оскільки у порушення вимог частини сьомої статті 177 ЦПК України позовна заява підписана особою, повноваження якої не підтверджені.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись пунктом 1 частини четвертої статті 185 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , поданупредставником адвокатом Рижиковим В.Г., до ОСОБА_2 , третя особа , яка не заявляє самостійних вимог: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Верхньокоропецької сільської ради про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів повернути заявникові.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, до Закарпатського апеляційного суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Ухвала суду виготовлена 25.11.2024.

Суддя Іршавського

районного суду : О. Б. Гичка

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123257298
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —297/4411/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Гичка О. Б.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

МИХАЙЛИШИН В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні