Справа № 931/775/24
Провадження № 2/931/288/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.11.2024 селище Локачі
Локачинський районний суд Волинської області
у складі: головуючого судді Безп`ятко О.І.,
з участю секретаря судового засідання Левчук О.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши упідготовчому судовомузасіданні впорядку загальногопозовного провадженняклопотання позивачата їїпредставника ОСОБА_2 провитребування доказіву цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Орган опіки та піклування Павлівської сільської ради Володимирського району Волинської області, про позбавлення батьківських прав,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 , в якому просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Одночасно у позовній заяві представником позивача заявлено клопотання, у якому п росить витребувати з Державної прикордонної служби України інформацію про перетин державного кордону за період з 01 січня 2022 року по теперішній час ОСОБА_5 , українцем, РНОКПП НОМЕР_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач у судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, які повернулися до суду з відмітками «адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 53, 54). Про причини неявки суд не повідомив, будь-яких клопотань, заяв, відзиву на позов від нього не надійшло.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явився також, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 52). 19 листопада 2024 року від представника третьої особи надійшло клопотання, у якому просить підготовче судове засідання здійснювати без його участі (а.с. 55).
Враховуючи наведене, а також вимоги ст. 198, ч.1 ст. 223 ЦПК України, суд дійшов висновку про можливість проведення підготовчого судового засідання без участі відповідача та представника третьої особи.
Позивач у судовому засіданні підтримала клопотання та пояснила, що дана інформація підтвердить її доводи щодо того, що відповідач перебуває за кордоном та жодної участі у вихованні сина не приймає. Просила задовольнити клопотання про витребування доказів.
Розглянувши зазначене клопотання та заслухавши пояснення позивача, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частин першої-третьої, п`ятої статті 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Частиною 5 та 7 статті 81 ЦПК України визначено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Статтею 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, є справедливий розгляд і вирішення цивільних справ.
Враховуючи те, що інформація має значення для подальшого розгляду справи з точки зору повноти, всебічності та об`єктивності судового розгляду, отримання вказаних доказів викликає складнощі, суд вважає, що клопотання позивача та її представника про витребування доказів необхідно задовольнити.
Відповідно до ч.2 ст. 198, ч.9 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав необхідності витребування нових доказів. Про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.
Керуючись ст.ст. 84, 223, 240, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання позивача та її представника ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26, код ЄДРПОУ 00034039; електронна адреса adpsu@dpsu.gov.ua) інформацію щодо перетину громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 державного кордону України за період часу з 01 січня 2022 року по дату надання інформації.
Копію ухвали направити Державній прикордонній службі України до виконання, сторонам до відома.
Підготовче судове засідання відкласти на 10:00 год. 18 грудня 2024 року, про що повідомити сторін.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У разі неможливості виконати ухвалу суду негайно повідомити суд.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lk.vl.court.gov.ua.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп`ятко
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123258660 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Безп'ятко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні