Ухвала
від 20.11.2024 по справі 344/20628/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/20628/24

Провадження № 1-кс/344/8202/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024090000000517 від 19.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого вказано, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024090000000517 від 19.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Кримінальне провадження розпочате за матеріалами відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, з яких вбачається, що у ході проведення заходів з протидії привласненню, розтрати або заволодінню бюджетними коштами під час закупівлі серверного обладнання на об`єктах критичної інфраструктури в умовах воєнного стану встановлено, що службові особи комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради, код НОМЕР_1 , (надалі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») під час проведення державної закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 , предметом якого є «Програмно-апаратний комплекс рентгенологічної інформаційної системи, за попередньою змовою з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код НОМЕР_2 , привласнили бюджетні кошти у великих розмірах та в умовах воєнного стану.

За результатами визначення переможця, між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 15.04.2024 укладено договір № 172 на суму 790 тис. грн.

Встановлено, що на виконання умов договору фактично поставлено серверне обладнання, середньою ринковою вартістю близько 241 тис. грн, а саме:

- Cepвep DELL PE T550, Intel Xeon Silver 4310, кількість ядер 12, потоків 24, об`єм оперативної пам`яті 128 Гб, масив жорстких дисків RAID10: об`ємом 32/64 (RA1D10) Tб, Операційна система Ubuntu ServerPack 20.04;

- Пристрій безперебійного живлення APC Smart-UPS C 1500VA;

- Патч-корд Atcom UTP 5 м;

- Неекранований кабель UTP;

- Патч-корд Atcom UTP 1 м;

- Маршрутизатор Mikrotik RouterBoard HEX.

Для встановлення фактичної вартості придбаного та встановленого обладнання у кримінальному провадженні призначено товарознавчу експертизу, на проведення якої необхідно надати документи щодо його придбання, монтажу та технічних характеристик.

На даний час, з метою встановлення обставин кримінального правопорушення необхідно провести захід забезпечення кримінального провадження тимчасовий доступ до речей і договірних, первинних та платіжних документів щодо вказаного обладнання, а саме: договору № 172 від 15.04.2024 укладеного між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » предметом якого є постачання (купівля-продаж) ДК 021:2015 код 48810000-9 Інформаційні системи (програмно-апаратний комплекс рентгенологічної інформаційної системи), номенклатурна позиція ДК 021:2015 код 48814000-7 Медичні інформаційні системи; усі додатки до цього договору; сертифікати відповідності (якості) на товар; усю тендерну документацію, на підставі якої укладений вищевказаний договір (відповідний План закупівель, оголошення про проведення відкритих торгів ІНФОРМАЦІЯ_3 , Реєстр отриманих тендерних пропозицій, Звіт про результати проведення процедури закупівлі, тендерну пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », тощо); документи з описом технічних характеристик, інформацію про вид та класифікацію предмету закупівлі; дефектні акти та доповідні записки, що стали підставою для прийняття рішення про заміну існуючої інформаційної системи (обладнання); акти прийому-передачі товару; видаткові накладні; рахунки-фактури; рахунки на оплату; товарно-транспортні накладні; фінансово-господарські документи, що підтверджують придбання товарів (матеріалів), сплату коштів (платіжні доручення, платіжні інструкції, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО в тому числі, щодо їх походження); інші наявні документи, що стосуються проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 ; інші документи, що підтверджують придбання, поставку та монтаж вказаного обладнання; листування між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з приводу вказаного обладнання; журнали вхідної та вихідної кореспонденції (в тому числі і в електронному вигляді), в яких міститься інформація щодо листування між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » стосовно проведення закупівлі товару та укладення вказаного договору; Положення про уповноважену особу у сфері закупівель, витяги з наказів про призначення, відпустки, відрядження, лікарняні щодо уповноважених осіб у сфері закупівель (покладення обов`язків, у тому числі на час відсутності уповноваженої особи у зв`язку із відпусткою, лікарняним, тощо) (або про створення тендерного комітету чи відповідної комісії); посадову інструкцію (обов`язки) уповноваженої особи, відповідальної за здійснення закупівель (або членів тендерного комітету чи комісії); діючу редакцію Статуту комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради.

Документи, які необхідно вилучити, мають суттєве значення для досудового розслідування, оскільки доводять факт закупівель по завищених цінах, доводять причетність конкретних осіб до вчинення злочину, а також дадуть можливість встановити осіб, яким можуть бути відомо обставини вчинення злочину, яких у ході досудового розслідування необхідно допитати та одержати їх показання як процесуальне джерело доказів, вказані документи є доказами кримінального правопорушення, можуть бути визнані речовими доказами, впливають на кваліфікацію кримінального правопорушення, без отримання яких неможливо встановити об`єктивної істини у кримінальному провадженні та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності. Крім того вказані документи необхідні для проведення товарознавчої та судово-економічної експертиз, без проведення яких неможливо встановити матеріальні збитки (шкоду), які відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України є обставинами, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та визначення яких відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України є обов`язком слідчого або прокурора. З метою встановлення виконавців підписів службових осіб у вказаних документах та відтисків печаток необхідно їх дослідити експертним шляхом, що згідно методики проведення експертиз можливо тільки при наявності оригіналів об`єктів досліджень. Документи, що визначають службові повноваження дадуть можливість встановити посадові обов`язки причетних осіб, об`єктивну та суб`єктивну сторони, а також правильно кваліфікувати діяння.

Враховуючи, що покупцем вищевказаного товару є КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », то документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування зберігаються у вказаному закладі.

Таким чином, на даний час для досягнення мети досудового розслідування, виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження тимчасового доступу до речей і документів, який є найбільш доцільним та ефективним процесуальним способом отримання речей і документів.

Іншим способом отримати вказані документи та інформацію неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, попередньо подав клопотання відповідно до якого просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи із урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України у судове засідання не викликався, оскільки стороною кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до відомостей, які становлять державну таємницю.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим з числа слідчої групи у кримінальному провадженні № 12024090000000517: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації, які перебувають у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Верховинської селищної ради ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою АДРЕСА_1 , а саме: договірних, первинних та платіжних документів щодо придбання вищевказаного товару, а саме:

- договору № 172 від 15.04.2024 укладеного між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » предметом якого є постачання (купівля-продаж) ДК 021:2015 код 48810000-9 Інформаційні системи (програмно-апаратний комплекс рентгенологічної інформаційної системи), номенклатурна позиція ДК 021:2015 код 48814000-7 Медичні інформаційні системи; усі додатки до цього договору; сертифікати відповідності (якості) на товар; усю тендерну документацію, на підстав якої укладений вищевказаний договір (відповідний План закупівель, Оголошення про проведення відкритих торгів ІНФОРМАЦІЯ_3 , Реєстр отриманих тендерних пропозицій, Звіт про результати проведення процедури закупівлі, тендерну пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », тощо); документи з описом технічних характеристик, інформацією про вид та класифікацію предмету закупівлі; акти прийому-передачі товару; видаткові накладні; рахунки-фактури; рахунки на оплату; товарно-транспортні накладні; фінансово-господарські документи, що підтверджують придбання товарів (матеріалів), сплату коштів (платіжні доручення, платіжні інструкції, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО в тому числі, щодо їх походження); інші наявні документи, що стосуються проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 ; інші документи, що підтверджують придбання, поставку та монтаж вказаного обладнання, з можливістю вилучення їх оригіналів, а також

- листування між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з приводу вказаного обладнання; журнали вхідної та вихідної кореспонденції (в тому числі і в електронному вигляді), в яких міститься інформація щодо листування між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » стосовно проведення закупівлі товару та укладення вказаного договору; Положення про уповноважену особу у сфері закупівель, витяги з наказів про призначення, відпустки, відрядження, лікарняні щодо уповноважених осіб у сфері закупівель (покладення обов`язків, у тому числі на час відсутності уповноваженої особи у зв`язку із відпусткою, лікарняним, тощо) (або про створення тендерного комітету чи відповідної комісії), посадову інструкцію (обов`язки) уповноваженої особи, відповідальної за здійснення закупівель (або членів тендерного комітету чи комісії), договорів про виготовлення електронних цифрових підписів уповноважених осіб у сфері закупівель та осіб, що виконували їх обов`язки, які використовувались протягом 2024 року під час проведення закупівель, з можливістю вилучення їх завірених копій.

Ухвала діє до 20 січня 2025 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123259307
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/20628/24

Ухвала від 20.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бабій О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні