Справа № 362/6525/24
Провадження № 2/362/2907/24
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
25 листопада 2024 року
суддя Васильківського міськрайонний суд Київської області Марчук О.Л., розглянувши в порядку спрощеного провадження у місті Василькові Обухівського району Київської області цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Троянда» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачів солідарно на свою користь заборгованість за житлово-комунальні послуги в сумі 11440 гривень 88 копійок, інфляційні втрати в сумі 1476 гривень 51 копійка, № 5 річних в сумі 608 гривень 81 копійка та пеню в сумі 329 гривень 46 копійок.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачі зареєстровані у квартирі АДРЕСА_1 та є споживачами житлово-комунальних послуг, що надаються позивачем як виконавцем послуг.
За вказаною адресою відкрито відповідний особовий рахунок.
Нарахування за житлово-комунальні послуги проводяться відповідно до тарифів на утримання будинків і прибудинкової території та положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», посилаючись на вимоги якого, позивач зазначає, що відповідач порушує такі вимоги закону і не проводить оплату за житлово0-комунальні послуги внаслідок чого має відповідну заборгованість (а.с. 35 41).
Дану справу розглянуто в порядку спрощеного провадження.
Враховуючи, що судове повідомлення про розгляд справи разом із копією ухвали про відкриття провадження та копією позову з додатками, надіслані відповідачам за відомою адресою реєстрації місця їх проживання повернуто до суду з відміткою листоноші «адресат відсутній за вказаною адресою», керуючись ч. 4 ст. 130 ЦПК України суд вважає, що відповідачі належним чином повідомлені про розгляд справи (а.с. 42, 45, 48, 50).
Оскільки відповідачі, які повідомлені про розгляд справи у визначеному порядку, у встановлений судом строк не подали відзив на позов і не заперечили проти вирішення справи в порядку спрощеного провадження, суд ухвалив рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідачі зареєстровані та є споживачами відповідних житлово-комунальних послуг, що надаються за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується листами № 1779/10.01-11 від 26.09.2024 року і № 1912/10.01-11 від 15.10.2024 року управління «Центр надання адміністративних послуг Васильківської міської ради (а.с. 42, 45).
Із Рішення від 29.05.2018 року № 193 виконавчого комітету Васильківської міської ради Київської області вбачається, що позивач відповідно до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є виконавцем комунальних послуг за вказаною адресою (а.с. 23 24).
Також, за вказаною адресою обслуговування встановлено відповідні тарифи на утримання будинків і прибудинкової території (а.с. 25 26, 26 на звороті 27).
Із договору від 04 червня 2018 року про надання послуг з управління багатоквартирними будинками в місті Василькові Київської області, укладеного між Виконавчим комітетом Васильківської міської ради й ТОВ «Управляюча компанія «Троянда» вбачається, що останнє здійснює послуги з управління також і будинком АДРЕСА_3 (а.с. 9 17).
Згідно із наданого позивачем на підтвердження своїх вимог переліку сум по особовому рахунку № НОМЕР_1 відповідачів, за вказаною адресою обслуговування станом на 01 вересня 2024 року виникла заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в розмірі 11 440 гривень 88 копійок (а.с. 19).
Такі дії відповідачів свідчать про те, що користуючись усіма наданими їм житлово-комунальними послугами, вони неналежним чином та не у повному обсязі сплачують за їх споживання.
Відповідно до ст. 67 ЖК України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Нормою ст. 179 ЖК України передбачено, що користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно допункту 5частини другоїстатті 7Закону України«Про житлово-комунальніпослуги» індивідуальнийспоживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Норми статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначають, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором; споживач щомісяця (або з іншою періодичністю, визначеною договором) вносить однією сумою плату виконавцю комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу та електричної енергії), у тому числі якщо вона складається з окремих складових, передбачених відповідним договором, укладеним відповідно до цього закону; при цьому виконавці комунальних послуг забезпечують деталізацію інформації щодо складових плати у рахунках споживачів.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими; у такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Оскільки, дані про те, що між сторонами укладено договір про надання відповідних житлово-комунальних послуг відсутні та відповідачі не виконують положень наведених нормативно-правових актів, у зв`язку з чим, мають заборгованість перед позивачем, суд приходить до висновку, про обґрунтованість позовних вимог.
Натомість, суд вважає безпідставними і необґрунтованими вимоги позивача про стягнення із відповідачів пені в сумі 329 гривень 46 копійок, оскільки стаття 549 ЦК України розміщена у § 2 глави 49 ЦК України та визначає неустойку як один із видів забезпечення виконання зобов`язання.
При цьому, норми статті 547 ЦК України передбачають, що правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання вчиняється у письмовій формі; правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Проте, у даному випадку, між сторонами відсутній письмовий правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання.
Зокрема, позивач не додав до позову та не надав суду під час розгляду справи письмового документу який би визначав між сторонами вид і розмір забезпечення виконання зобов`язання по сплаті житлово-комунальних послуг.
Як наслідок, за відсутності між сторонами відповідного договору про забезпечення виконання зобов`язання, у суду відсутні підстави для застосування до вказаних правовідносин норм статті 549 ЦК України.
У зв`язку із цим, є безпідставними, необґрунтованими та не підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення із відповідачів пені в сумі 329 гривень 46 копійок.
Таким чином, оскільки відповідачі належним чином не виконують свої зобов`язання по оплаті житлово-комунальних послуг, внаслідок чого у них виникла заборгованість перед позивачем, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідачів солідарно на користь позивача суми заборгованості яку встановлено судом без урахування пені в сумі 329 гривень 46 копійок.
Отже, загальна сума стягнення з відповідачів на користь позивача складає 13526 гривень 20 копійок.
За таких обставин, позов є частково обґрунтованим та підлягає задоволенню в обсязі суми заборгованості визначеному судом.
Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч. 1 ст. 133 ЦПК України).
За подачу даного позову до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 3 028 гривень 00 копійок, що підтверджується відповідною платіжною інструкцією № 7743 від 20 вересня 2024 року (а.с. 8).
Тобто, на підставі статей 133, 141 ЦПК України, у зв`язку із частковим задоволенням позову, судові витрати слід покласти на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Отже, суд враховує обставину часткового задоволення позовних вимог в обсязі 97,62 % та вважає, що судові витрати позивача у вигляді сплати судового збору за вимогами майнового характеру слід визначити відповідно до відсотку задоволеної суми позову у розмірі 97,62 %, що становить 2956 гривень 00 копійок.
Як наслідок, на підставі пункту 3 частини другої статті 141 ЦПК України, у зв`язку із частковим задоволенням позову, судові витрати слід покласти на:
-позивача у розмірі 2,38 %, що становить 72 гривні 00 копійок;
-кожного ізвідповідачів урівних часткахв розмірі 97,62 %, що становить 2956 гривень 00 копійок.
У зв`язку із цим, судовий збір слід покласти на кожного із відповідачів у рівних частках пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись статтями 67, 68, 179 ЖК України, статтями 7, 9, 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статтями 1 12, 19, 23, 27, 34, 76 83, 89, 95, 133, 136, 141, 258, 259, 263 265, 273 279 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Частково задовольнити позов.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Троянда» грошові кошти в сумі 13526 (тринадцять тисяч п`ятсот двадцять шість) гривень 20 копійок.
Відмовити в задоволенні решти позовних вимог.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Троянда» грошові кошти в сумі 1478 (одна тисяча чотириста сімдесят вісім) гривень 00 копійок у відшкодування судових витрат.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Троянда» грошові кошти в сумі 1478 (одна тисяча чотириста сімдесят вісім) гривень 00 копійок у відшкодування судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя
Дата складенняповного рішеннясуду 25листопада 2024 року.
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123259770 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні