Єдиний унікальний номер: 379/1530/24
Провадження № 1-в/379/72/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника КНП ТМР "Таращанська міська лікарня" лікаря-психіатра- ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
особи, щодо якої розглядається питання про продовження застосування примусових
заходів медичного характеру ОСОБА_6 ,
розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду , заяву Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування щодо
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в :
13.11.2024 року до суду звернувся із поданням лікар-психіатр КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» про продовження застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 , оскільки комісія лікарів-психіатрів прийшла до висновку про обґрунтованість рішення про доцільність продовження застосування примусового заходу медичного характеру.
В судовому засіданні лікар-психіатр ОСОБА_4 просила заяву задовольнити.
Прокурор проти задоволення заяви не заперечував.
Адвокат ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не заперечували щодо задоволення заяви.
Оглянувши матеріали справи, заслухавши заявника, думку прокурора, а також думку захисника особи, щодо якої вирішується питання продовження застосування примусових заходів медичного характеру, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченому ст.95 Кримінального кодексу України та ст.512 КПК України порядку. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч.2 ст.95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Судом встановлено, що ухвалою Васильківського районного суду Київської області від 27.05.2024 року ОСОБА_6 було змінено раніше встановлені примусові заходи медичного характеру в умовах психіатричної лікарні із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу під наглядом районного психіатра.
Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 5 від 05.11.2024 ОСОБА_6 , враховуючи характер скоєного та нетривалий перебіг під медичним наглядом, нестійкий психічний стан рекомендовано продовжити надання примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав, передбачених ст. 514 КПК України для продовження застосування примусового заходу медичного характеру до ОСОБА_7 у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, у зв`язку з чим, подання лікаря-психіатра слід задовільнити.
Керуючись ст.514КПК України, ст.ст. 94, 95 КК України,
постановив:
Заяву Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування щодо ОСОБА_6 , задовольнити.
Продовжити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку - строком на 6 (шість) місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя:ОСОБА_1
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123260066 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Таращанський районний суд Київської області
Разгуляєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні