Ухвала
від 25.11.2024 по справі 568/1723/24
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №568/1723/24

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

25 листопада 2024 р.

Радивилівський районний суд Рівненської області

в складі головуючої судді Троцюк В.О.

присяжних Нагорна Н.М., Німчук В.В.

за участю секретаря судових засідань Гуменюк Г.В.

заявника ОСОБА_1

представника заявника адвоката Бернацького П.В.

представника особи, стосовно якої розглядається заява адвоката Вишковської В.І.

заінтересованої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радивилів цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки і піклування виконавчий комітет Радивилівської міської ради, ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна,-

встановив:

До Радивилівського районного суду звернувся ОСОБА_1 із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що його сестрі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено другу групу інвалідності безтерміново, вона є інвалідом дитинства, перебуває на обліку в лікаря психіатра. В силу свого захворювання ОСОБА_3 потребує стороннього догляду та опіки. Їх матір, ОСОБА_2 , є пенсіонером за віком, потребує сторонньої підтримки та не може здійснювати догляд за дочкою. Інших близьких родичів немає, а тому він здійснює догляд за сестрою.

Заявник та його представник в судовому засіданні просять призначити по даній справі судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 , що необхідно для визнання її недієздатною.

Особа, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною в судове засідання не викликалася. Представник особи, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною, адвокат Вишковська В.І. в судовому засіданні не заперечила щодо задоволення вказаного клопотання.

Представник заінтересованої особи Радивилівської міської ради, в судове засідання не з`явилася, хоча про слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином. До суду надійшла заява про слухання справи у відсутності їх представника.

Суд, заслухавши учасників справи, оглянувши та перевіривши матеріали цивільної справи, дійшов такого висновку.

Згідно частини 1 статті 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відповідно до частини 1 статті 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом, що передбачено ч.4-6 ст.103 ЦПК України.

Згідно довідки до акту огляду МСЕК серія ДОН-05 №159324 від 13.03.2005 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено другу групу інвалідності безтерміново.

Згідно довідки КНП «Радивилівська центральна міська лікарня» №36 від 29.08.2024 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває на обліку у лікаря-психіатра з 15.11.2022 року.

Відповідно до ст.105 ЦПК України, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи, то призначення експертизи є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін.

Враховуючи наведене та оскільки для вирішення питання про визнання особи недієздатною, необхідне обов`язкове призначення експертизи та спеціальні знання, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання заявника та призначення по даній справі судово-психіатричної експертизи, проведення якої доручити експертам Рівненської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».

Відповідно п.5 ч.1ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.

Пунктом 9 частини 1статті 253 ЦПК Українивизначено, що у випадках, передбачених п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Оскільки, для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 105, 298, 252-253 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Клопотання представника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задоволити.

У справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки і піклування виконавчий комітет Радивилівської міської ради, ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна, призначити судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання чи інші захворювання? Якщо так, то на які саме?

- чи наявний психічний розлад ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

- якою є міра (ступінь) здатності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

- чи здатна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного стану здоров`я брати участь в судовому засіданні та надавати пояснення?

Проведення експертизи доручити експертам Рівненської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» та встановити термін на проведення експертизиодин місяць з моменту отримання копії ухвали.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.

Роз`яснити сторонам у справі наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст.109 ЦПК України: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

Копію ухвали надати учасникам справи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів. В іншій частині ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Троцюк

Присяжні Н.М. Нагорна

В.В. Німчук

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123261031
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —568/1723/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Троцюк В. О.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Троцюк В. О.

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Троцюк В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні