Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/4366/24
Провадження №: 2/332/2189/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2024 р. м. Запоріжжя
Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Марченко Н.В., при секретарі судового засідання Петракея Р.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛОН КРЕДИТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «СЛОН КРЕДИТ» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 159377,60 грн., витрати по сплаті судового збору у сумі 3028,00 грн. та понесені витрати на правничу ( правову) допомогу в розмірі 10000,00 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 16.06.2021 між ТОВ «СЛОН
КРЕДИТ» (надаліза текстом Позивач/Кредитодавець)та ОСОБА_1 (надаліза текстом Відповідач/Позичальник)укладено договір№ 633702про наданняспоживчого кредиту,за умовамиякого Позивачнадав Відповідачукредит врозмірі 87500грн.,а Відповідачзобов`язавсяповернути отриманийкредит до16.06.2024 тасплатити процентиза користуванняним.Кредитодавець належнимчином виконавсвої зобов`язанняза Кредитнимдоговором танадав 16.06.2021 Позичальникукредит впорядку,встановленому пунктами2.1.,2.2.,2.4.та 3.5.Кредитного договору,що підтверджуєтьсяплатіжним дорученням№ 5484від 16.06.2021 табанківською випискою.Позичальник зобов`язавсясплачувати тілокредиту танараховані процентиза користуванняним увідповідності дографіку платежів,наведеному вДодатку №1до Кредитногодоговору,що єйого невід`ємноючастиною.До квітня2022року Відповідачемздійснювались платежіна погашеннякредиту тапроцентів закористування нимз постійнимпростроченням тане вповному обсязі,що підтверджуєтьсямеморіальними ордерамита банківськоювипискою.З грудня2022року Відповідачне здійснивжодного платежу.У відповідностідо вимогп.4.1.Кредитного договорута статті16Закону України«Про споживчекредитування»,25.04.2024Позивачем буланаправлена Відповідачуписьмова вимогащодо поверненняспоживчого кредиту,строк виплатиякого щене наставв повномуобсязі,в якій,зокрема,було запропонованоусунути порушенняумов Кредитногодоговору тапогасити усюпрострочену заборгованість,що матименаслідком втратучинності даноївимоги кредитодавця.Вищезазначена вимогаповернулась безвручення Відповідачевіза закінченнямвстановленого термінузберігання 13.05.2024року.Проте,протягом встановленогоу вимозістроку простроченазаборгованість Відповідачемпогашена небула,відтак Позивачнабув правадострокового поверненняспоживчого кредиту,строк виплатиякого щене наставв повномуобсязі,у відповідностідо вимогп.4.1.Кредитного договорута статті16Закону України«Про споживчекредитування».Більше тогостаном надату поданняданого позовукредитний договірзакінчився,а строкпогашення усієюсуми заборгованостітаким щонастав.Станом на16.06.2024 заборгованістьВідповідача заКредитним договоромскладає 159377,60грн.,з яких:71847,35грн.-заборгованість потілу кредиту;87530,25 грн. - заборгованість по процентах за користування кредитом. Станом на день звернення до суду Відповідач не вчиняє жодних дій для виконання своїх боргових зобов`язань перед Позивачем та протягом тривалого часу неналежним чином виконує взяті на себе зобов`язання за Кредитним договором.
Ухвалою судді Заводського районного суду м. Запоріжжя від 20.08.2024 відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду в судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Представник позивача, який про день, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, в судове засідання не з`явився. Через підсистему «Електронний суд» подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому процесуальним законом порядку, шляхом направлення судових повісток про виклик до суду засобом поштового зв`язку та розміщенням офіційного оголошення на сайті суду, яке було опубліковано на офіційному веб-сайті судової влади 22.10.2024.
Приймаючи до уваги те, що судом виконані вимоги щодо повідомлення відповідача про розгляд справи у спосіб передбачений законом та з огляду на те, що відповідач відзив на позов не подав, суд вважає за можливе ухвалити по справі судове рішення на підставі письмових доказів, які наявні у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі наявних у справі доказів, зі згоди позивача, прийнято рішення про заочний розгляд справи на підставі ст. 280 ЦПК України.
У зв`язку з неявкою у судове засідання сторін на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Суд, дослідив матеріали справи, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 8ст. 279 ЦПК Українипри розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Відповідно до положень ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.ст.12,13 ЦПК Українисуд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності.
Частиною 3статті 12 ЦПК Українита частиною 1статті 81 ЦПК Українипередбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно достатті 76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до положеньстатті 77 ЦПК Україниналежними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно достатті 80 ЦПК Українидостатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Частиною 2статті 95 ЦПК Українипередбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Судом встановлено, що 16.06.2021 між ТОВ «СЛОН КРЕДИТ», яке є фінансовою установою та має ліцензію на надання грошових коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, та ОСОБА_1 укладено договір № 633702 про надання споживчого кредиту.
Згідно з пунктами 1.3, 1.4, 1.5 Договору сума кредиту (загальний розмір) складає 87500,00 грн., тип кредиту - кредит, строк кредиту 1096 днів, з кінцевим терміном повернення 16.06.2024 (включно). Детальні терміни повернення кредиту визначені в графіку платежів, що є додатком № 1 до цього договору. Тип процентної ставки - фіксована. Процентна ставка за користування коштами кредиту залежить від періоду її встановлення та становить: - за перший день користування кредитом (включно)25 % в день (9125%річних); - за усі наступні дні користування кредитом, починаючи з другого дня (включно) й до кінця строку надання кредиту85% річних.
Відповідно до п. 1.6 Договору мета отримання кредиту споживчі ( особисті) потреби.
Згідно з пунктами 1.7 Договору орієнтовна реальна річна процентна ставка на дату укладення договору складає 188,95 % річних.
Відповідно до п. 1.8 Договору орієнтовна загальна вартість кредиту на дату укладення договору складає 262077,60 грн.
Згідно з пунктами 1.12 Договору після укладання цього договору, товариство з використанням даних споживача, зазначених в цьому договорі створює споживачу особистий кабінет в своїй інформаційно-телекомунікаційній системі, доступ до якої забезпечується споживачу через Веб-сайт. Споживач після ідентифікації (правильного введення одноразового ідентифікатора надісланого на номер телефону споживача) може ввійти до особистого кабінету та ознайомитися з копіями документів, що пов`язані з наданням та обслуговуванням кредиту (в т.ч. сумою заборгованості за кредитом, строки погашення, новий графік платежів, інше).
Відповідно до п. 2.1. Договору, кошти кредиту надаються товариством у безготівковій формі шляхом їх перерахування: - у розмірі 70000,00 грн. на користь Споживача за реквізитами: НОМЕР_1 в АТ «ТАСКОМБАНК», код банку 339500, призначення платежу: « НОМЕР_2 , кредитний договір №633702 від 16.06.2021, ОСОБА_1 ( 2721213533)» або за реквізитами поточного рахунку Споживача та/або за реквізитами платіжної картки, дані яких споживач надав Товариству у будь-який спосіб; - у розмірі 17500,00 грн. на користь Товариства з метою виконання зобов`язань з оплати Процентів за перший день користування кредитом відповідно до п. 3.5. Договору.
Відповідно до п. 2.2. Договору, сума кредиту ( його частина) перераховується Товариством протягом трьох робочих днів з моменту укладання цього Договору. У випадку, якщо Товариство здійснює перерахунок коштів не у день укладання Договору, а у наступні календарні дні, Графік платежів не підлягає коригуванню, строк кредиту з днях зменшується, а кінцевий термін повернення залишається незмінним.
Згідно з п. 2.5 Договору кредит вважається погашеним в день отримання Товариством коштів в погашення заборгованості за кредитом.
Згідно з п. 3.1. Договору, нарахування процентів за договором здійснюється в межах строку надання кредиту, визначеного в п. 1.4 Договору, на залишок заборгованості за кредитом, що вказаний в графіку платежів, виходячи з припущення, що споживач виконає свої зобов`язання на умовах та в строки, передбачені Договором.
Відповідно до п. 5.1 Договору сторони домовились, що повернення кредиту та сплата процентів за користування кредитом, включно із кількістю платежів, їх розміром та періодичністю внесення, здійснюватимуться згідно з графіком.
ОСОБА_1 погодився з умовами договору та підписав вказаний Договір.
Відповідач підтвердив, що ознайомився на веб-сайті позивача з умовами публічної пропозиції ТОВ «СЛОН КРЕДИТ» на укладання договору та приєднується до умов публічної пропозиції в повному обсязі, що підтверджується заявою-приєднанням.
В Додатку № 1 до Договору визначено графік платежів, сума кредиту та сума нарахованих процентів. Згідно з графіком, загальна сума щомісячного платежу становить 6775,00 грн., яка складається з суми кредиту та нарахованих процентів. Період сплати щомісячних платежів, до 02 числа кожного місяця, з 16.06.2021 по 16.06.2024.
Графік платежів доведений до відома ОСОБА_1 .
В паспорті споживчого кредиту наведені умови такі, як і в договорі № 633702 про надання споживчого кредиту.
На виконання умов договору ТОВ «СЛОН КРЕДИТ» перерахувало на користь Споживача за реквізитами: НОМЕР_1 в АТ «ТАСКОМБАНК», код банку 339500, призначення платежу: « НОМЕР_2 , кредитний договір №633702 від 16.06.2021, ОСОБА_1 ( НОМЕР_3 )» кошти у розмірі 70000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 5484 від 16.06.2021.
ТОВ «СЛОН КРЕДИТ» свої зобов`язання перед відповідачем за кредитним договором виконало та надало йому кредит.
Відповідач частково здійснював погашення платежів за кредитним договором, що підтверджується розрахунком заборгованості.
Відповідно дост. 626 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України).
Відповідно дост. 638 ЦК Українидоговір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Загальні правила щодо форми договору визначеност. 639 ЦК України, згідно з яким договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.
Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.
Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, щодо якого законом не вимагається нотаріальне посвідчення, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
Згідно з умовами кредитного договору позичальник зобов`язується вчасно повернути кредит, сплатити відсотки за користування кредитом в порядку, визначеному цим договором.
Відповідно до ст.ст.11,509 Цивільного кодексу України(даліЦК) договір є підставою для виникнення зобов`язань.
Відповідно дост. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до частин першої, другоїстатті 207 ЦК Україниправочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Устатті 526 ЦК Українипередбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини першоїстатті 1054 ЦК Україниза кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина першастатті 1048 ЦК України).
Частиною другоюстатті 1054 ЦК Українивстановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.
Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно з частиною першоюстатті 1 ЦК Україницивільні відносини засновані на засадах юридичної рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності їх учасників.
Основні засади цивільного законодавства визначені устатті 3 ЦК України.
Свобода договору є однією із загальних засад цивільного законодавства, що передбачено у пункті 3 частини першоїстатті 3 ЦК України.
Одним із основоположних принципів цивільного судочинства є справедливість, добросовісність та розумність, що передбачено у пункті 6 частини першоїстатті 3 ЦК України.
Тобто дії учасників цивільних правовідносин мають відповідати певному стандарту поведінки та характеризуватися чесністю, відкритістю та повагою до інтересів іншої сторони чи сторін договору.
У частинах першій, третійстатті 509 ЦК Українивказано, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (у тому числі сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до вимогстатті 2 ЦПК Українисуд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно зістаттею 3 ЦК Українизагальними засадами цивільного законодавства, зокрема є справедливість, добросовісність та розумність.
Суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи, зокрема, завдання цивільного судочинства, забезпечення розумного балансу між приватними і публічними інтересами, особливості предмета спору, ціни позову (стаття 11 ЦПК України).
Договір про надання споживчого кредиту № 633702 від 16.06.2021, додаток до нього та паспорт споживчого кредиту підписані споживачем, умови визначені в даних документах погоджені сторонами.
Відповідачу доведено до відома, що сума кредиту становить 87500,00 грн., строк кредитування 1096 днів, проценти за користування кредитом - за перший день користування кредитом (включно)25 % в день (9125%річних); - за усі наступні дні користування кредитом, починаючи з другого дня (включно) й до кінця строку надання кредиту85% річних.
Орієнтовна реальна річна процентна ставка на дату укладення договору складає 188,95 % річних.
Орієнтовна загальна вартість кредиту на дату укладення договору складає 262077,60 грн.
ТОВ «СЛОН КРЕДИТ» свої зобов`язання перед відповідачем за кредитним договором виконало та надало йому кредит шляхом зарахування кредитних коштів на рахунок відповідача.
Відповідач частково здійснював погашення платежів за кредитним договором, що підтверджується розрахунком заборгованості.
Стаття 610 ЦК Українипередбачає, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно зіст. 611 ЦК Україниу разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ч. 1ст. 612 ЦК Україниборжник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Із наданого позивачем розрахунку заборгованості слідує, що основна сума боргу за кредитним договором № 633702 від 16.06.2021 року становить 71847,35 грн., а тому вказана сума боргу підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Щодо стягнення заборгованості за відсотками суд зазначає наступне.
Згідно з пунктами 1.4, 1.5 Договору строк кредиту 1096 днів, з кінцевим терміном повернення 16.06.2024 (включно). Детальні терміни повернення кредиту визначені в графіку платежів, що є додатком № 1 до цього договору.
Тип процентної ставки фіксована. Процентна ставка за користування коштами кредиту залежить від періоду її встановлення та становить: - за перший день користування кредитом (включно)25 % в день (9125 % річних); - за усі наступні дні користування кредитом, починаючи з другого дня (включно) й до кінця строку надання кредиту85% річних.
Згідно з п. 3.1. Договору, нарахування процентів за договором здійснюється в межах строку надання кредиту, визначеного в п. 1.4 Договору, на залишок заборгованості за кредитом, що вказаний в графіку платежів, виходячи з припущення, що споживач виконає свої зобов`язання на умовах та в строки, передбачені договором.
Сторони погодили строк кредитування 3 року, тобто 1096 днів, а відтак, у межах строку кредитування до 16.06.2024 (включно) відповідач мав, зокрема, повертати позивачеві кредит і сплачувати проценти за користування кредитними коштами.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 28 березня 2018 року у справі справа № 444/9519/12 (провадження № 14-10цс18) виклала правову позицію щодо змісту понять «строк договору», «строк виконання зобов`язання» і «термін виконання зобов`язання».
Поняття «строк договору», «строк виконання зобов`язання» та «термін виконання зобов`язання» згідно з приписамиЦК Українимають різний зміст.
Відповідно до частини першоїстатті 251 ЦК Українистроком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. А згідно з частиною другою цієї статті терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами, а термін - календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати (стаття 252 ЦК України).
Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору (частина першастатті 631 ЦК України). Цей строк починає спливати з моменту укладення договору (частина друга вказаної статті), хоча сторони можуть встановити, що його умови застосовуються до відносин між ними, які виникли до укладення цього договору (частина третя цієї статті). Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору (частина четвертастатті 631 ЦК України).
Відтак, закінчення строку договору, який був належно виконаний лише однією стороною, не звільняє другу сторону від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання нею її обов`язків під час дії договору.
Поняття «строк виконання зобов`язання» і «термін виконання зобов`язання» охарактеризовані устатті 530 ЦК України. Згідно з приписами її частини першої, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
З огляду на викладене строк (термін) виконання зобов`язання може збігатися зі строком договору, а може бути відмінним від нього, зокрема коли сторони погодили строк (термін) виконання ними зобов`язання за договором і визначили строк останнього, зазначивши, що він діє до повного виконання вказаного зобов`язання або зазначили інший строк.
Відтак, у межах строку кредитування до 16.06.2024 відповідач мав, зокрема, повертати позивачеві кредит і сплачувати проценти за користування кредитними коштами.
Тобто, сторони погодили порядок і строки повернення кредиту, загальну вартість кредиту.
Згідно з частиною першоюстатті 1048 ЦК Українипозикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Отже, припис абзацу 2 частини першоїстатті 1048 ЦК Українипро щомісячну виплату процентів до дня повернення позики у разі відсутності іншої домовленості сторін може бути застосований лише у межах погодженого сторонами строку кредитування.
Відповідно до ч. 1ст. 1050 ЦК Україниякщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно дост. 625 ЦК України.
Право кредитодавця нараховувати передбачені договором проценти за користування кредитом припиняється після спливу визначеного цим договором строку кредитування чи у разі пред`явлення до позичальника вимоги згідно з частиною другоюстатті 1050 ЦК України. В охоронних правовідносинах права та інтереси позивача забезпечені частиною другоюстатті 625 ЦК України, яка регламентує наслідки прострочення виконання грошового зобов`язання.
Зазначене узгоджується з правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постановах від 28 березня 2018 року у справі № 444/9519/12 (провадження № 14-10цс18), в постанові Великої Палати Верховного Суду від 04 липня 2018 року у справі № 310/11534/13-ц (провадження № 14-154цс18), в постанові Великої Палати Верховного Суду від 31 жовтня 2018 року у справі № 202/4494/16-ц (провадження № 14-318цс18), в постанові Великої Палати Верховного Суду від 23 жовтня 2019 року по справі № 723/304/16-ц (провадження N 14-360цс19), в постанові Великої Палати Верховного Суду від 26 травня 2020 року по справі № 638/13683/15-ц (провадження N 14-680цс19), в постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 квітня 2023 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-16гс22), тобто дана судова практика є сталою.
З урахуванням викладеного, сума відсотків, яку Відповідач зобов`язаний сплатити за користування кредитом у межах строку кредитування, який становить 1096 календарних днів, з урахуванням неналежного виконання умов договору, складає 87530,25 грн.
Згідно ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на відповідача у разі задоволення позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, суд стягує з відповідача суму судових витрат.
Питання про стягнення на користь позивача понесених витрат на професійну правничу ( правову) допомогу судом не вирішується, оскільки 25.11.2024, через підсистему «Електронний суд», від представника позивача надійшла заява, в якій останній повідомив, що докази понесення витрат на професійну правничу ( правову) допомогу будуть надані суду, у встановлений ч. 8 ст. 141 ЦПК України процесуальний строк.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.12, 13, 76, 141, 247, 258, 259, 263-265, 280-284, 352, 354, 355 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства зобмеженою відповідальністю«СЛОН КРЕДИТ»до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитним договором- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛОН КРЕДИТ» ( ЄДРПОУ: 42350798, місцезнаходження: 03062, м. Київ, пр-т. Берестейський, буд. 90-А) заборгованість за Договором №633702 про надання споживчого кредиту від 16.06.2021 в розмірі 159377 ( сто п`ятдесят дев`ять тисяч триста сімдесят сім) гривень 60 копійок, з яких: 71847 ( сімдесят одна тисяча вісімсот сорок сім) гривень 35 копійок заборгованість по тілу кредиту; 87530 ( вісімдесят сім тисяч п`ятсот тридцять) гривень 25 копійок заборгованість по процентах за користування кредитом.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛОН КРЕДИТ» ( ЄДРПОУ: 42350798, місцезнаходження: 03062, м. Київ, пр-т. Берестейський, буд. 90-А) сплачений судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/fair.
Суддя Н.В. Марченко
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123262124 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Марченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні