Ухвала
від 22.11.2024 по справі 446/2677/24
КАМ'ЯНКА-БУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 446/2677/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.11.2024 року суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У. І. , вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Добротвірської селищної ради Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення селищної ради, зобов`язання вчинити певні дії -

встановив :

ОСОБА_1 18.11.2024 подала звернулася до Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області із адміністративним позовом до Добротвірської селищної ради Червоноградського району Львівської області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Добротвірської селищної ради № 34 від 06.06.2024 та зобов`язати Добротвірську селищну раду повторно розглянути клопотання позивачки від 06.03.2013 та прийняти законне рішення відносно розмірів земельної ділянки, щодо якої необхідно надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Відповідно до пункту 4 частини 1статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Питання адміністративної юрисдикції врегульованоглавою 2 КАС України.

Так, відповідно до ч. 1ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч. 1ст. 20 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Як випливає із змісту адміністративного позову, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Добротвірської селищної ради Львівської області.

Оскільки середпереліку,передбаченого ст20КАС України,заявлений позивачемпредмет позовувідсутній,а спірстосується публічно-правовихвідносин,його вирішенняналежить допредметної татериторіальної підсудностіокружних адміністративнихсудів.

Враховуючи зазначене, керуючись засадами верховенства права, провадження у даній адміністративній справі не може бути відкрито місцевим загальним судом, як адміністративним судом, оскільки справа предметно не підсудна цьому суду, а вирішення справи по суті завідомо створює підставу для скасування прийнятого по ній судового рішення.

Разом з тим, чинне процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження за такою заявою.

У той же час ст.29 КАС України не передбачено можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції.

У зв`язку з викладеним, оскільки чинним законодавством не визначена процедура передачі адміністративної справи на розгляд іншому адміністративному суду у випадку порушення правил предметної підсудності, необхідно застосовувати до правовідносин аналогію закону, визначену ч.6 ст.7 КАС України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Беручи до уваги викладене, враховуючи, що спір фізичної особи із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності предметно не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, тобто дана справа предметно не підсудна Кам`янка-Бузькому районному суду Львівської області, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу до Львівського окружного адміністративного суду (адреса: 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2).

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.25,29-30,241-243,248,256,294,295 КАС України,

ухвалив :

передати адміністративну справу № 446/2677/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Добротвірської селищної ради Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення селищної ради, зобов`язання вчинити певні дії до Львівського окружного адміністративного суду (адреса: 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2).

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу суду подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя У.І. Костюк

СудКам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123263461
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них