Рішення
від 22.11.2024 по справі 646/10368/24
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/10368/24

Провадження № 2/646/3614/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.11.2024 м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:

головуючий - суддя Серпутько Д.Є.,

за участі секретаря судового засідання Лимар Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства

ВСТАНОВИВ:

Представник заявниці ОСОБА_1 адвокат Удовиченко В.А., звернувся до суду із заявою про визнання батьківства ОСОБА_2 щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказану заяву обґрунтовує тим, що у період часу з січня 2010 року по серпень 2010 року ОСОБА_1 перебувала у фактичних відносинах з громадянином ОСОБА_2 , та 04 квітня 2011 року народила від нього доньку Діану. Оскільки ОСОБА_1 сильно посварилася з ОСОБА_2 наприкінці їх відносин, то вона прийняла рішення не повідомляти його про народження доньки, а при оформленні документів по народженню ОСОБА_1 скористалася ст.135 Сімейного кодексу України і вказала вигадану особу у якості батька доньки.

У подальшому на всі запитання ОСОБА_2 щодо батьківства ОСОБА_1 відповідала відмовою, щоб помститися останньому за сварку. Після їх розриву вони майже не спілкувалися більше 7 років, а їх відношення стабілізувалися лише наприкінці 2018 року.

Про те що саме ОСОБА_2 є батьком доньки ОСОБА_3 останній дізнався на початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року. З того часу ОСОБА_2 приділяв максимум уваги ОСОБА_1 та доньці ОСОБА_3 , допомагав матеріально, забезпечував доньку необхідними речами. Їх спілкування ставало дедалі частіше і наприкінці весни 2023 року вони остаточно почали жити разом однією сім`єю, а 17.08.2024 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 одружилися.

Заявниця ОСОБА_1 та її представник адвокат Удовиченко В.А. в судове засідання не з`явились, надіслали заяви про розгляд справи без їх участі та просили позовну заяву задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився надіслав до суду заяву про визнання позову, просив позовну заяву задовольнити та справу розглянути за його відсутності.

Представник третьої особи - Третього відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій просив розгляд справи провести за відсутності представника та прийняти рішення на розсуд суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання позову відповідачем суперечить закону або порушує права свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує розгляд.

Дослідивши подані докази, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 06.05.2011 ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , її батьками записані ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .

Інформація про батька вказана зі слів матері в розумінні ст. 135 СК України, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст. 135 СК України.

Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 17.08.2024 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 17.08.2024 уклали шлюб.

Згідно із ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.

Згідно зі ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 СК України, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

Законодавством визначено перелік осіб, які вправі звернутися з позовом про визнання батьківства. Зокрема, позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що справи про визнання батьківства суд розглядає у позовному провадженні, у таких справах позови осіб, зазначених у ч. 3 ст. 128 СК приймаються до судового розгляду, якщо, зокрема дитина народжена матір`ю, яка не перебуває у шлюбі, немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду і запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень учинено за прізвищем матері, а ім`я та по батькові дитини записано за вказівкою матері.

Відповідно до роз`яснень п. 9 Постанови, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це.

Отже, сімейне законодавство України не визначає будь-яких особливостей щодо предмета доказування у даній категорії справ. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, а також інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі ст. 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.

Будь-яких доказів на спростування доводів ОСОБА_1 на батьківство суду не надано, більше того відповідачем ОСОБА_2 подано до суду заяву про визнання позовної заяви.

Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року №52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.

Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за N 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.

За положеннями ст. 134 СК України на підставі заяви осіб, зазначених у статтях 126, 127 СК України або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове Свідоцтво про народження.

Суд встановив, що по справі зібрано достатньо доказів, які підтверджують біологічне батьківство ОСОБА_2 щодо ОСОБА_3 , тому в інтересах дитини позов підлягає задоволенню, а також підлягають задоволенню вимоги щодо внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини.

Керуючись ст.ст. 125, 126, 128, 134 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12, 247, 263-265, 352, 354 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьком дитини ОСОБА_3 , народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Харкові.

Внести зміни до актового запису № 247 від 06 травня 2011 року, складеного Червонозаводським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, про народження ОСОБА_3 , в якому у розділі відомості про батька записати батьком дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, прізвище дитини залишити « ОСОБА_5 », а по батькові змінити з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 ».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, а якщо апеляційну скаргу подано після закінчення апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення, а у разі його ухвалення за відсутності учасників справи- в той же строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості щодо учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_2 .

Третя особа: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ЄДРПОУ 41403982, адреса: м. Харків, вул. Георгія Тарасенка, буд. 73.

Повний текст рішення складено 22.11.2024.

Суддя Д.Є. Серпутько

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123263871
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —646/10368/24

Рішення від 22.11.2024

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Серпутько Д. Є.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Серпутько Д. Є.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Серпутько Д. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні