Ухвала
від 25.11.2024 по справі 712/13877/24
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

ЄУ № 712/13877/24

Провадження № 2/712/3936/24

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

25 листопада 2024 року м. Черкаси

Соснівський районний суд м. Черкаси у складі головуючого судді Стеценко О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Управління патрульної поліції Черкаської області Департаменту патрульної поліції, Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про відшкодування моральної шкоди,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Соснівського районного суду м. Черкаси з позовом до відповідачів, в якому просить стягнути з держави України в особі Департаменту патрульної поліції, Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області у солідарному порядку 10000,00 грн. витрат на правничу допомогу; стягнути з держави України в особі Департаменту патрульної поліції, Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області у солідарному порядку 100000,00 грн. як відшкодування моральної шкоди.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що вона підлягає поверненню з огляду на наступне.

Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Указана позовна заява подана через систему «Електронний суд» та підписана ОСОБА_2 .

На підтвердження повноважень ОСОБА_2 надано ордер на надання правничої (правової) допомоги серії АА №1145500, виданий на підставі договору А-18 від 11 листопада 2024 року.

До позовної заяви додано договір від 19 листопада 2024 року без номеру, який укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , однак указаний договір не містить підписів осіб.

20 листопада 2024 року до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшла заява ОСОБА_2 , у якій зазначено, що до позову помилково наданий договір від 19 листопада 2024 року, тому він надає договір від 20 листопада 2024 року. До заяви наданий ордер серії АА №1145499.

З ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АА №1145499 вбачається, що він виданий на підставі договору № 28 від 19 листопада 2024 року.

До заяви від 20 листопада 2024 року додано договір від 20 листопада 2024 року без номеру, який укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , однак указаний договір не містить ані прізвища, імені та по батькові, ані підписів сторін договору.

Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно зі ст. 15 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі за текстом Закон) містить розділ IV «Договір про надання правничої допомоги», де у статті 26 зазначено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Статтею 27 Закону передбачено, що договір про надання правничої допомоги укладається в письмовій формі. До договору про надання правничої допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.

Згідно з ч. 3 ст. 639 ЦК України якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.

Отже, до позову надані ордер серії АА № 1145500 від 11 листопада 2024 року, виданий на підставі договору про надання правової допомоги № А-18 від 11 листопада 2024, копію якого не додано до позову, та ордер серії АА №1145499 від 19 листопада 2024 року, виданий на підставі договору № 28 від 19 листопада 2024 року, копію якого також не додано до позову.

Договір про надання правничої допомоги від 19 листопада 2024 року укладений для представництва інтересів ОСОБА_1 в якості захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності, а тому не можу бути прийнятим до уваги для розгляду цього позову.

У свою чергу, договір від 20 листопада 2024 року укладений для представництва інтересів ОСОБА_1 як позивача у справі про відшкодування матеріальної та моральної шкоди внаслідок незаконного притягнення до адміністративної відповідальності, не містить номеру договору, підписів, прізвища, імені та по батькові осіб.

Отже, повноваження ОСОБА_2 не підтверджені матеріалами справи.

Таким чином позов підписаний особою, яка не мала повноважень на його підписання.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли: 1) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Так, дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає, що вона підлягає поверненню, оскільки підписана особою, яка не має права її підписувати.

Керуючись ст. ст. 4, 13, 59, 185, 260, 261, 353-355 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Управління патрульної поліції Черкаської області Департаменту патрульної поліції, Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про відшкодування моральної шкоди повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручене у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Суддя: О.С. Стеценко

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123264546
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —712/13877/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Стеценко О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні