Ухвала
від 25.11.2024 по справі 753/21966/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/21966/24

провадження № 2/753/11308/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"25" листопада 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Котенко Р. В., дослідивши матеріали позовної заяви Обслуговуючого кооперативу «ЖКБ «Майстерня мого маєтку» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання договору позики та договору іпотеки недійсними, витребування нерухомого майна із чужого незаконного володіння,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2024 року до Дарницького районного суду м. Києва звернувся голова Обслуговуючого кооперативу «ЖКБ «Майстерня мого маєтку» Іванченко І. М. із позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання договору позики та договору іпотеки недійсними, витребування нерухомого майна із чужого незаконного володіння.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Дарницького районного суду м. Києва позовна заява надійшла в провадження судді Котенко Р. В.

Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Частиною 7 ст. 43 ЦПК України встановлено, що у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Так, позовна заява була подана позивачем через електронний кабінет системи «Електронний Суд», проте позивач не надав доказ надсилання відповідачу ОСОБА_1 копії позовної заяви з додатками.

Окрім того, статтею 175 ЦПК України встановлені вимоги до змісту позовної заяви.

Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем не вказані відомості про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи.

Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Отже, позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути відповідні недоліки позову шляхом: надати суду відомості про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи; надіслати відповідачу ОСОБА_1 копію позовної заяви з додатками до її електронного кабінету у системі «Електронний суд», а у разі відсутності у відповідача електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у неї електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення та надати суду докази направлення зазначеному відповідачу копії позову з додатками.

При усуненні недоліків позовної заяви суд просить врахувати таке.

Так, позивачем у позовній заяві місцем проживання відповідача ОСОБА_1 вказана адреса: АДРЕСА_1 .

Разом з тим, судом встановлено, що згідно із відомостями з Єдиного державного демографічного реєстру зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 є: АДРЕСА_2 .

З огляду на зазначене, копію позовної заяви з додатками необхідно направити відповідачу ОСОБА_1 на адресу її зареєстрованого місця проживання.

Окрім того, до матеріалів позовної заяви позивачем долучена копія пояснень неналежної якості (в системі «Електронний суд» файл із назвою «пояснення пліско.pdf»), внаслідок чого інформація, викладена у зазначеному документі, є нечитабельною.

Отже, з метою можливості дослідження судом зазначеного письмового доказу під час розгляду справи по суті, необхідно надати вказаний доказ у належній якості.

Керуючись ст.ст. 43, 175-177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Обслуговуючого кооперативу «ЖКБ «Майстерня мого маєтку» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання договору позики та договору іпотеки недійсними, витребування нерухомого майна із чужого незаконного володіння - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Р. В. Котенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123265063
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —753/21966/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні