Номер провадження 2-о/754/545/24
Справа № 754/14612/24
У Х В А Л А
Іменем України
25 листопада 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Саламон О.Б., розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Герасимової Тетяни Ігорівни, по заяві ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про усиновлення дитини, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вказана позовна заява.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 17 жовтня 2024 року відкрито провадження та вирішено здійснювати її розгляд в порядку загального позовного провадження.
22.11.2024 від представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Герасимової Т.І. надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.
Судовий розгляд справи призначено на 26 листопада 2024 року о 10:00 год.
Вивчивши клопотання та матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Відповідно до вимог вищевказаної статті проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.
Наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Пунктом 7 розділу ІІІ Порядку визначено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Згідно з ч. 2 ст.212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Разом з тим, вказане клопотання подано через електрону пошту 22.11.2024 та передано судді 25.11.2024, що не відповідає вимогам ст. 212 ЦПК України.
Суд вважає необхідним також повідомити представнику заявника, що в приміщенні Деснянського районного суду м. Києва працює чотири зали судових засідань, в яких справні технічні засоби необхідні для проведення відеоконференцій. Дані зали, окрім технічних засобів для проведення відеоконференцій, обладнані приміщеннями для утримання осіб, що перебувають під вартою та вказані зали судових засідань використовуються суддями з розгляду кримінальних проваджень. Зал судових засідань, в якому проводяться розгляд справ суддею Саламон О.Б., не оснащено технічною можливістю проведення в порядку ст. 212 ЦПК України судових засідань в режимі відеоконференції.
Окрім того, слід зауважити, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду (постанова Верховного Суду від 31 січня 2023 року у справі № 906/943/18).
Враховуючи положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції, є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
Зважаючи на принцип ефективності судового процесу, направленому на недопущення затягування розгляду справи та відсутність технічної можливості проведення судового засідання у режимі відеоконференції на дату призначеного судового засідання, тому у задоволенні клопотання представника заявника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212, 258, 259, 260 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Герасимової Тетяни Ігорівни, по заяві ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про усиновлення дитини, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Ольга Саламон
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123265104 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Саламон О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні