МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ
Справа 521/331/24
Провадження 2/521/2465/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 листопада 2024 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі
судді - Маркарової С.В.,
за участю секретаря судового засідання Вінжановської К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу
позивачі : ОСОБА_1
ОСОБА_2
відповідач : АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»
треті особи : ОСББ « ОЙСТРАХА 19»
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖСПОЖИВСЛУЖБИ В ОДЕСЬКІЙ
ОБЛАСТІ
предмет позову : зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з вищезазначеним позовом
В обґрунтування позовних вимог останні послались на те, що є співвласниками квартир № АДРЕСА_1 .
За спірною адресою утворено ОСББ «ОЙСТРАХА 19».
ОСББ з АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» укладений договір про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Договір виконується сторонами.
Позивачі стверджували, що бажають, однак, укласти індивідуальні договори зі спірного питання.
Відповідач від вказаних дій ухиляється.
Так, позивачі просили судовим рішенням визнати фактично укладеними індивідуальні договору з кожним з них з розподілу електричної енергії та зобов`язати АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» надати тексти таких договорів, оформлені письмово.
Окрім задоволення позовних вимог позивачі просили присудити на скою корись правничу допомогу 10000 грн.
Позивачі в процесі розгляду справи позов підтримали, стверджуючи, що статутом ОСББ об`єднанню надано право обмежувати співвласників квартир від використання загально будинкових мереж електропостачання при наявності певної заборгованості, чим обумовлено їх бажання в оформлені індивідуальних договорів.
Відповідач позов не визнав, прославшись на відсутність доказів порушеного права позивачів.
Треті особи ОСББ «ОЙСТРАХА 19», УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ в судові засідання не з`явилась, пояснень по суті спору не надали.
Третя особа ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖСПОЖИВСЛУЖБИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ порушень прав позивачів як споживачів по виникли між сторонами правовідносинах не вбачало.
З`ясувавши обставини справи, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
В порядку ст. 12 процесуального закону цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Принципами судового доказування є обов`язковість доказування (оскільки всі обставини справи підлягають доказуванню; належність, допустимість, достовірність, достатність, доказів (Глава 5 Розділу І ЦПК України).
Так, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом та несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, лише сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 6 ст. 81 ЦПК України).
АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» з 01.01.2019 є оператором системи розподілу електричної енергії (ОСР) на території м.Одеси та Одеської області.
Зазначене підтверджується ліцензією з розподілу електричної енергії, виданою згідно постанови НКРЕКП від 06.11.2018 №1345.
Позивачі є співвласниками квартир № АДРЕСА_1 .
Право власності на квартири підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав… № 308899936, витягом КП «ОМБТІтаРОН»№21589480, витягом з Державного реєстру речових прав… №201531931.
За спірною адресою співвласниками багатоквартирного будинку утворено ОСББ «ОЙСТРАХА 19».
На виконання вимог закону та уставу 31.08.2021 ОСББ із АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» укладений договір про надання послуг з розподілу електричної енергії № 272100.
Договір є дійсним, виконується сторонами договору.
Електрична енергія позивачам за спірною адресою фактично надається.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 310 затверджений Кодекс систем розподілу.
Цей Кодекс визначає вимоги та правила, які регулюють взаємовідносини операторів систем розподілу (ОСР), оператора системи передачі (ОСП), користувачів системи розподілу та замовників послуг з приєднання щодо оперативного та технологічного управління системою розподілу, її розвитку та експлуатації, забезпечення доступу та приєднання електроустановок та встановлює базові системні вимоги, спрямовані на забезпечення надійного функціонування і розвитку системи розподілу.
В порядку п. 4.1.1 Кодексу відповідач на власному офіційному вебсайті розміщує та постійно оновлює інформацію щодо надання послуг з приєднання до електричних мереж.
На сайті розміщена редакція договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу, договору про нестандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу «під ключ» або з проектуванням лінійної частини приєднання замовником.
Окрім того, на сайті роз`яснений порядок укладення та приєднання замовника до цих договорів.
Так, на сайті наявний до загального доступу Розділ «Договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (для індивідуальних побутових споживачів)», який містить примірник Договору Споживача про надання послуг з розподілу та :
Додаток 1. Заява-приєднання до договору споживача
Додаток 2. Паспорт точки розподілу електричної енергії
Додаток 3. Відомості про розрахункові засоби обліку та порядок обліку
Додаток 4. Порядок розрахунків
Додаток 6. Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін
Додаток 8. Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережі Споживача
Додаток 13 Порядок припинення, обмеження електропостачання субспоживача
Додаток 19 Акт розподіленої потужності
На вимогу замовника відповідач протягом трьох робочих днів від дати отримання відповідного звернення повинен надати підписаний оператором системи розподілу примірник укладеного договору про приєднання (залежно від типу приєднання) у паперовій формі.
Договори про приєднання, укладені на підставі пунктів 4.1.11 та 4.1.29 глави 4.1 розділу IV цього Кодексу, оформляються у письмовій формі.
Приєднання електроустановок до електричних мереж не має призводити до порушення нормативних вимог щодо надійності електропостачання та якості електричної енергії для Користувачів (у тому числі вимоги щодо дотримання нульового перетоку реактивної потужності при приєднанні Користувачів потужністю вище 50 кВт).
За п. 4.1.24 у разі зміни замовника (сторони договору) до технічних умов (та всіх непублічних додатків до договору про приєднання) вносяться зміни, що стосуються зміни замовника, за умови, що він підтвердив ОСР листом-повідомленням незмінність технічних параметрів та вимог до категорії з надійності електропостачання об`єкта забудови, визначених у технічних умовах.
У випадку зміни (за ініціативою замовника) комплексу умов та вимог до інженерного забезпечення об`єкта замовника, визначених у технічних умовах, а саме типу електроустановки (споживання/генерація), точки приєднання, рівня напруги в точці приєднання та замовленої потужності (якщо зміна потужності призводить до зміни точки забезпечення потужності) у встановленому законодавством порядку відбувається розірвання існуючого договору про приєднання у порядку, визначеному пунктом 4.2.6 глави 4.2 цього розділу, та після звернення замовника із заявою про приєднання у порядку, встановленому главою 4.4 цього розділу, укладається новий договір про приєднання за цим об`єктом.
Відповідно до п. 4.1.2. ОСР не має права відмовити в приєднанні електроустановок замовника до системи розподілу за умови дотримання замовником вимог та процедури приєднання, визначених у цьому розділі.
З матеріалів справи вбачається, що позивачі зі спірного питання укладення індивідуального договору до відповідача не звертались та визначених Кодексом умов для зміни чи розірвання існуючого договору із ОСББ не дотримались.
Відмова відповідача у вчинені спірних дій відсутня.
Визначені співвласниками спірного будинку умови статуту, за яким ОСББ надано право при наявності у співвласника квартири заборгованості більше ніж 30 днів на обмеження використання загально будинкових мереж електропостачання предметом позову не охоплюються, про порушення прав позивачів відповідачем не свідчать.
Жодних дій, які свідчать про порушення прав позивачів наявним договором між ОСББ та АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» про надання послуг з розподілу електричної енергії № 272100 не вбачається.
Порядок укладення індивідуальних договорів його членами ОСББ неодноразово роз`яснений (листи АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» (а.с. 47-49).
Позивачі із відповідними листами обізнані.
Так, АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» визначено, що укладення спірних договорів можливо за умови :
-розробки балансоутримувачем (власниками) будинків проектів внутрішнього електропостачання із розбивкою дозволеної потужності на загально побутові потреби будинків та по кожній квартирі в межах загальної по будинку потужності, яка була дозволена технічними умовами на приєднання
-виконання проектних рішень та перевірки відповідачем змонтованої схеми електричних мереж
-укладення з балансоутримувачами договорів про надання послуг з розподілу ел. енергії, яка використовується на технічні цілі багатоквартирного будинку
-надання власниками житлових та нежитлових приміщень будинків заяв про укладення договорів з розподілу згідно з переліком документів та цих документів, визначених ПРЕЕ.
Суд погоджується із доводами відповідача, що норми діючого законодавства по спірних правовідносинах свідчить про те, що укладанню договорів з розподілу (передачі) і постачання електричної енергії та набуття статусу «індивідуального споживача електричної енергії» в контексті правовідносин з отримання послуги електричної енергії за відповідним договором, укладеним безпосередньо з позивачем, передує вчинення споживачем дій, які свідчать про його бажання укласти відповідний договір, з урахуванням вимог, передбачених законодавством.
Обов`язкові умови, що передують укладенню договорів позивачами не дотримані.
Враховуючи викладене, позов не є доведеним позивачами в процесі розгляду справи, а порушене право не встановлено.
Керуючись Главою9РозділуІІІ ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
В позові відмовити.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки передбачені ст.ст. 354,355 ЦПК України: Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Одеського апеляційного суду.
Суддя: Світлана МАРКАРОВА
Повний текст рішення виготовлений 20.11.2024
06.11.24
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123267212 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Маркарова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні