ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"25" листопада 2024 р. Cправа №902/1222/24
Господарський суд Вінницької області у складі головуючої судді Нешик О.С., розглянувши матеріали справи
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кряж-агро-1", м.Запоріжжя
до Ободівської сільської ради, с.Ободівка Гайсинського району Вінницької області
до Сільського голови Ободівської сільської ради Ременюка Костянтина Васильовича, с.Ободівка Гайсинського району Вінницької області
про зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кряж-агро-1" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Ободівської сільської ради та Сільського голови Ободівської сільської ради Ременюка Костянтина Васильовича з такою позовною вимогою: "Зобов`язати сільського голову - Ременюка Костянтина Васильовича, який діє від імені Ободівської сільської ради, вжити заходів для укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 02 липня 2007 року."
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на таке.
18.10.2023 введено в дію Закон України №3200-IX від 29.06.2023, яким внесені зміни до Господарського процесуального кодексу України, зокрема в частину 6 ст.6 ГПК України, якою встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до абзаців 1 та 2 ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Отже, відповідно до вимог ч.6 ст.6 ГПК України, позивач - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кряж-агро-1" повинен зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, проте станом на 25.11.2024 такий обов`язок ним не виконаний.
Додатково суд зазначає, що за правилами п.2 ч.1 ст.164 ГПК України: до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Нормативно-правовим актом, який регулює порядок та розмір сплати судового збору за подання позовних заяв до господарського суду - є Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011.
Відповідно до положень підп.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовних заяв немайнового характеру судовий збір має бути сплачений в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Суд відзначає, що позивачем у справі №902/1222/24 заявлено одну вимогу немайнового характеру, а отже при звернені із цим позовом до суду слід було сплатити 3028,00 грн судового збору, натомість в матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору в сумі 3028,00 грн.
Також згідно з п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до абз.1 ч.7 ст.42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Згідно зі ст.27 ГПК України позов за загальним правилом пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням відповідача. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З сукупного аналізу наведених вище норм слідує, що належними доказами надіслання відповідачам копій позовної заяви з додатками будуть: докази відправлення їх листом з описом вкладення на адресу місцезнаходження відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або докази надіслання їх до електронного кабінету відповідача у підсистемі ЄСІТС. Натомість до позовної заяви б/н від 19.11.2024 жодних доказів її надіслання відповідачам разом з доданими документами заявником не долучено.
З урахуванням викладеного, на підставі ч.1 ст.174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом виконання позивачем обов`язку щодо реєстрації електронного кабінету відповідно до статті 6 цього Кодексу та надання суду:
- доказу сплати судового збору в сумі 3028,00 грн;
- належного доказу надіслання копії позовної заяви відповідачам (оригінали/належно засвідчена копія опису вкладення до поштового відправлення про надіслання копії позовної заяви відповідачам та/або докази надіслання копії позовної заяви до електронного кабінету відповідачів у підсистемі ЄСІТС).
Суд звертає увагу позивача, що згідно положень ч.3, 4 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.162, 164, 174, 234, 326 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кряж-агро-1" б/н від 19.11.2024 в справі №902/1222/24 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення/отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити, що відповідно до вимог ч.4 ст.174 ГПК України: "Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою".
4. Ухвала суду від 25.11.2024 у справі №902/1222/24 підписана суддею та набрала законної сили 25.11.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
5. Примірники ухвали суду від 25.11.2024 у справі №902/1222/24 надіслати учасникам справи.
Суддя Нешик О.С.
кількість прим. ухвали:
1 - до справи;
2, 3 - представнику Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кряж-агро-1" адвокату Василюку Є.В. - в електронній формі до електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС та на адресу електронної пошти ( ІНФОРМАЦІЯ_1 );
4, 5 - Ободівській сільській раді - в електронній формі до електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС та на адресу електронної пошти (obodovkaselskarada@gmail.com);
6 - Сільському голові Ободівської сільської ради Ременюку К.В. ( АДРЕСА_1 )
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123270288 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Нешик О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні