Справа № 420/35950/24
УХВАЛА
25 листопада 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСА ФРКУТИ ОВОЧІ» (65006, М. Одеса, вул. Льва Симиренка, буд. 2, кв. 3, код ЄДРПОУ 44517798) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 44069166), Державної податкової служби України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В :
До Одеського окружного адміністративного суду 20.11.2024 надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСА ФРКУТИ ОВОЧІ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.10.2024 N 11929683/44517798, про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних - податкової накладної N78 від 30.08.2024, Головного управління Державної податкової служби у Одеській області;
2. Зобов`язати Державну податкову служби України (ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "ОДЕСА ФРУКТИ ОВОЧІ" (ЄДРПОУ 44517798) № 78 від 30.08.24 датою їх подання на реєстрацію.
Ознайомившись зі змістом позову та отриманими матеріалами, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Натомість, позивачем не додано до матеріалів позовної заяви доказів про сплату судового збору чи звільнення від такої сплати.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, встановлена ставка судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, заявлені до суду вимоги щодо оскарження рішень Комісії про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є немайновими та судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру окремо. В той же час, вимоги про зобов`язання відповідача вчинити певні дії є похідними та окремо судовим збором не оплачуються.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» прожитковий мінімум працездатних осіб з 1 січня становить 3028,00 грн.
Таким чином у 2024 році судовий збір розраховується від суми 3028,00 грн.
Отже, судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру складає 3028,00 грн (за ставкою 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб). З врахуванням того, що позовну заяву було подано через систему Електронний суд, застосовується коефіцієнт 0,8.
Підсумовуючи, при зверненні до суду позивачу слід було сплатити судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 2422,40 грн (3028,00х0,8), а отже сума несплаченого позивачем судового збору складає 2422,40 грн.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позивач зазначає у позовній заяві декількох відповідачів, але зазначаючи Державну податкову служби України, відсутні наступні відомості, а саме: місцезнаходження юридичної особи, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти.
Крім зазначеного, згідно з ч.7 ст.161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
У разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Проте, позивач не надав до позовної заяви оскаржуване рішення, а також не надав суду докази надсилання копії позовної заяви та копій доданих документів іншим учасникам справи, а саме відповідачу - Державній податковій службі України.
Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В той же час, позивачем до матеріалів позову зазначено у додатку копію договору №2802 від 28.02.2023, проте не надано повну його редакцію.
Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного суддя зазначає, що недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом надання до суду: доказів сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн; належним чином оформлену позовну заяву відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України із зазначенням місцезнаходження юридичної особи, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти Державної податкової служби України, а також надати оскаржуване рішення та докази надсилання копії позовної заяви та копій доданих документів іншим учасникам справи, а саме відповідачу - Державній податковій службі України, надати копію договору №2802 від 28.02.2023 у повній редакції.
Зазначені вище недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
Суддя вважає за достатнє встановити позивачу 10-денний строк для усунення.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСА ФРКУТИ ОВОЧІ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОлена СКУПІНСЬКА
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123275267 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Скупінська О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні