ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"25" листопада 2024 р. м ХарківСправа № 922/3753/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Добрелі Н.С.
розглянувши матеріали
позовної заявиАкціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" (01024, м. Київ, вул. Чикаленка Євгена, 42/4) до 1. Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОТОПОПІВСЬКЕ" (64281, Харківська обл., Ізюмський р-н, с. Протопопівка, вул. Стовбова, 7) , 2. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) , 3. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідачів - СГТОВ "ПРОТОПОПІВСЬКЕ", ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в якій просить суд стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача заборгованість за Договором про надання банківських послуг від 18.11.2021 №84/2021, яка станом на 11.09.2024 становить 13.153.810,06 грн, а також судові витрати.
Згідно з частиною шостою статті 176 ГПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суд відкриває провадження протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
На виконання вищевказаних приписів статті 176 ГПК України на запит господарського суду була отримана відповідь з Єдиного державного демографічного реєстру від 23.10.2024 №862540 щодо ОСОБА_2 , а також від Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області надійшов лист на запит до Господарського суду Харківської області 20.11.2024 року №6301.4.3-18009/63.2-24 щодо місця проживання ОСОБА_1 (вх. №29256 від 20.11.2024).
Згідно з отриманою судом інформацією місце проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 , місцем проживання ОСОБА_2 є АДРЕСА_2 .
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Натомість у позовній заяві АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" в якості місця проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зазначено - АДРЕСА_3 та саме на цю адресу позивачем надсилалася копія позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи те, що місце проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є відмінним від місця проживання, яке зазначено в позовній заяві, таким чином надані позивачем описи вкладення до цінного листа не приймаються судом в якості доказів надсилання відповідачам-2, 3 копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Окрім цього, частиною п`ятою статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно з частинами першою, третьою статті 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною першою статті 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Відповідно до частин другої, третьої статті 244 Цивільного кодексу України представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особам.
Таким чином, представник, який безпосередньо звертається з позовною заявою (підписує її), має довести обставини наявності у нього відповідних повноважень на здійснення представництва в суді від імені АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК".
Судом встановлено, що з позовною заявою від імені АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" звернувся адвокат Бендюг Ігор Анатолійович.
На підтвердження повноважень на представництво адвокатом Бендюгом І.А. надана довіреність від 26.12.2018 №10200/327, видана в.о. Голови правління АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" Бондарєвою Л.В.
Зі змісту вказаної довіреності вбачається, що АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" уповноважило адвоката Бендюга І.А., зокрема, бути представником банку в місцевих судах з правом подавати від імені банку позови. Довіреність видана без права передоручення повноважень третім особам та діє до 04.12.2023.
Згідно з частиною першою статті 247 ЦК України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
За змістом частини першої статті 248 ЦК України представництво за довіреністю припиняється, зокрема, у разі закінчення строку довіреності.
Отже, на момент подачі позовної заяви (22.10.2024) строк дії вказаної довіреності закінчився.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не було виконано вимоги частини п`ятої статті 164 ГПК України.
Згідно зі статтею 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовну заяву АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" відповідно до положень статті 174 ГПК України слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" залишити без руху.
2. Надати позивачу строк дев`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Визначити позивачу наступний спосіб усунення недоліків:
- зазначити місце проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до отриманої судом інформації;
- надати докази, які підтверджують направлення ОСОБА_1 на адресу АДРЕСА_1 та ОСОБА_2 на адресу АДРЕСА_2 . копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення ;
- надати докази на підтвердження повноважень особи, яка подала позовну заяву, на вчинення таких дій.
4. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 25.11.2024.
Суддя Н.С. Добреля
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123281158 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Добреля Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні