Справа №735/1576/24р.
Провадження по справі 2/735/377/2024р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 листопада 2024 року смт.Короп
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі : головуючого - судді Грушко О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Понорницької селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з даною позовною заявою, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 , у зв`язку з чим, була відкрита спадщина. Однак в строк передбачений ч.1 ст. 1270 ЦК України, він спадщину не прийняв, оскільки вважав, що відсутність інших спадкоємців, успадкування речей померлої, організація похорону є підтвердженням факту прийняття спадщини. Крім того, він проживає не за місцем відкриття спадщини, також на той час у померлої було відсутнє майно, яке необхідно оформляти нотаріально, а про наявність державного акту на право власності на землю дізнався нещодавно. Крім цього, нотаріус повідомив його, що не зможе видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки у свідоцтві про його народження по батькові матері вказано « ОСОБА_3 ». А тому просить суд встановити факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була його матір`ю та визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини у два місяці з дня набрання рішення законної сили.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, але в позовній заяві просив розглянути справу без його участі. Проти заочного розгляду не заперечує.
Представник Понорницької селищної ради в судове засідання не з`явився, але на адресу суду надійшла заява, в якій зазначено, що Понорницька селищна рада позов ОСОБА_1 просить розглянути справу без участі їхнього представника, позовні вимоги визнає в повному обсязі. Наслідки визнання позову, передбачені ст. 206 ЦПК Україні, селищній раді відомі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалось.
Даний позов зареєстровано в суді 31.10.2024 року. Згідно ухвали Коропського районного суду Чернігівської області від 01.11.2024 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 12.00 годин 25.11.2024 року.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України, ухвалення у підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Згідно наявних в справі документів, зокрема довідки Понорницької селищної ради вбачається, що померла ОСОБА_2 являлась матір`ю заявника ОСОБА_1 .
За таких обставин, суд приходить до висновку, що померла ОСОБА_2 дійсно являлась матір`ю позивача ОСОБА_1 .
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки породжує право на спадщину.
Відповідно до вимог ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 своєчасно не звернувся до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини, оскільки вважав, що відсутність інших спадкоємців, успадкування речей померлої, організація похорону є підтвердженням факту прийняття спадщини. Крім того, він проживає не за місцем відкриття спадщини, також на той час у померлої було відсутнє майно, яке необхідно оформляти нотаріально, а про наявність державного акту на право власності на землю дізнався нещодавно, тобто він пропустив строк подачі заяви з причин, які суд вважає поважними.
Згідно Витягу зі Спадкового реєстру приватного нотаріуса Богуславської Л.П. спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилася.
За таких обставин, суд вважає за можливе встановити додатковий достатній строк для подання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 12, 81, 197-198, 200, 206, 263-265 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Встановити факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була матір`ю ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Позовну вимогу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Понорницької селищної ради (смт.Понорниця, Чернігівської області, вул. Кибальчича, 1, код ЄДРПОУ 04412567) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити, визначивши додатковий строк терміном 2(два) місяці з днянабрання рішеннямсуду законноїсили на подання заяви в компетентну нотаріальну контору на прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення в порядку, передбаченому ст.ст. 354, 355 ЦПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: О. П. Грушко
Суд | Коропський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123282408 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Коропський районний суд Чернігівської області
Грушко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні