УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2024 року м. Мукачево Справа №303/9332/24
2/303/1969/24
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Кость В.В., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1
до відповідача ОСОБА_2
третя особа: Мукачівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області
про виключення відомостей про батьківство з актових записів про народження, зобов`язання внести зміни до актових записів про народження, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
При вирішенні питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд, передусім, виходить з того, що подана позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, визначених ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до приписів п. 2 частини третьої ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява, зокрема, повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вищезазначеному,позивач зазначивтретьою особою по Мукачівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, однак не вказав даних щодо місцезнаходження такої особи, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що назва Мукачівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області змінилася у 2020 році та наразі державний орган має назву Мукачівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Мукачівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 26031216, адреса: 89600, Україна, Закарпатська область, місто Мукачево,площа Духновича, будинок, 15).
Відповідно до частини четвертої ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 1211,20 гривень.
Відповідно до абзацу другого частини третьої ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з фактичного аналізу позовних матеріалів у переданому на розгляд суду позові об`єднано чотири вимоги немайнового характеру:
- виключити відомості про батьківство позивача з актового запису №25 від 03.06.2000 року про народження ОСОБА_3 ;
- зобов`язати орган реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3 ;
- виключити відомості про батьківство позивача з актового запису №12 від 09.02.2007 року про народження ОСОБА_4 ;
- зобов`язати орган реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_4 .
Таким чином, позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 4844,80 грн (1211,20*4=4844,80 грн).
Поряд з цим, ОСОБА_1 частково сплатив судовий збір у сумі 1514,00 грн, що підтверджується квитанцією від 01.11.2024 №1SBB-R177-BE6E, а тому йому слід доплати судовий збір у сумі 3330,80 грн (4844,80-1514,00=3330,80 грн).
Також позивачу слід конкретизувати позовні вимоги наведені у прохальній частині позовної заяви з урахуванням того, що він просить суд «зобов`язати відділ реєстрації актів цивільного стану Виконкому Ракошинської сільської ради Мукачівського району внести зміни в актовий запис…». Поряд з цим, такої юридичної особи як відділ реєстрації актів цивільного стану Виконкому Ракошинської сільської ради Мукачівського району не має.
Відповідно до приписів ч.1 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Частиною другою та п`ятою ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, позивач повинен був надати суду три примірники позовної заяви та три копії всіх документів, що додаються до неї (для суду, відповідача та третьої особи).
Всупереч наведеному, позивач надав до суду позовну заяву у двох примірниках, та одну копію всіх додатків до неї, на яких відсутній власноручний підпис позивача та дата їх засвідчення.
Разом зтим,усунення недоліківпозовної заявиполягає вподанні позовноїзаяви увигляді окремогодокументу звиправленими недоліками,зазначеними внаявній ухвалісуду знаданням їїкопії такопії всіхдокументів,що додаютьсядо неї (засвідчених підписом позивача із зазначенням дати такого засвідчення), відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
При вирішенні питання про залишення позовної заяви без руху судом враховується також практика Європейського суду з прав людини (рішення Суду у справі «De Geouffre de la Pradelle проти Франції», №12964/87, § 28, від 16 грудня 1992 pоку) де зазначено, що реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Зазначене є підставою для залишення позовної заяви без руху на підставі частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 185 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
3. Копію даної ухвали надіслати позивачу.
4. Наслідки невиконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху передбачені частиною третьою ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Кость
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123284419 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Кость В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні