Ухвала
від 22.11.2024 по справі 766/14096/24
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/14096/24

н/п 1-кс/766/9553/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2024 року

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділу поліції № 2 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12024231020000780 від 17.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України

встановила:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка становить банківську таємницю, яка перебуває у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Обґрунтування клопотання:

Слідчим відділом ВП №2 ХРУП ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024231020000780 від 17.08.2024 року за ознаками злочину ч.4 ст.190 КК України, а саме: що 16.08.2024 до ч/ч ВП № 2 ХРУП ГУНП Херсонської області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , м.т. НОМЕР_1 , мешкає: АДРЕСА_1 , про те, що 15.08.2024 року на мобільний телефон в месенджер Вайбер надійшло СМС повідомлення з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 перейшовши за посиланням для отримання допомоги, остання ввела номер своєї картки НОМЕР_2 та CVC - код, після чого 16.08.2024 року з картки останньої було шахрайськими діями списано грошові кошти в сумі 9000 грн.

В ході допиту ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено, що 15.08.2024 року на мобільний телефон в месенджер Вайбер надійшло СМС повідомлення з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 перейшовши за посиланням для отримання допомоги, остання ввела номер своєї картки НОМЕР_2 та CVC - код, після чого 16.08.2024 року з картки останньої було шахрайськими діями списано грошові кошти в сумі 9000 грн.

В ході проведення тимчасового доступу до банківської таємниці потерпілої встановлено що грошові кошти переведено на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 .

З метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, місця перебування та виявлення осіб, які вчинили злочин, їх співучасників, виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до речей і документів, які містять банківську таємницю клієнта та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код в ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення (здійснення виїмки) належним чином завірених копій документів та речей.

Доводи учасників процесу у справі.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.

Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Мотивація суду:

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання в частині є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, викладені у клопотанні, а також те що є можливість використання як доказів відомостей, що містяться у документах, які знаходяться у володінні банківської установи, та не можливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених відомостей, то слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, із можливістю вилучити (здійснити виїмку) копій документів.

Досудове розслідування здійснюється визначеною групою слідчих та дізнавачів, до складу якої входить і слідчий, який звернувся із зазначеним клопотанням. Тимчасовий доступ до речей і документів надається виключно слідчим та дізнавачам, які є стороною кримінального провадження.

Ч. 1 ст. 165 КПК України передбачає, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів визначені ст. 166 КПК України.

Враховуючи, що в інший спосіб дані документи (інформацію) отримати неможливо, керуючись положеннями ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надатислідчим СВ відділу поліції №2 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код в ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю отримати належним чином завірені копії документів та речей, які містять інформацію щодо:

- відкриття та використання рахунку (договори, заяви, копії паспорта) № НОМЕР_3 , в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

- руху коштів по рахунку № НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням призначення платежу, контрагентів, коду МФО, дати та точного часу перерахунку коштів, в період часу з 01.08.2024 по дату виконання ухвали;

- прибуткових та видаткових касових ордерів, грошових чеків по рахунку, що підтверджують перерахунок грошових коштів з банківського рахунку № НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в період часу з 01.08.2024 по дату виконання ухвали;

- фотографії фотофіксації зняття коштів в банкоматах, з банківського рахунку № НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в період часу з 01.08.2024 по дату виконання ухвали;

- власників інших банківських рахунків (банківських карток) на які здійснювався переказ грошових коштів з рахунку в період часу з 01.08.2024 по дату виконання ухвали, в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

- IP-адреси входу до особистого електронного кабінету чи мобільного додатку власника банківського рахунку № НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в період часу з 01.08.2024 по дату виконання ухвали, та як верифікувалися дані дії.

- фінансового номера власника рахунку № НОМЕР_3 та за наявності електронної пошти, чи змінювалися вони у період з 01.08.2024 по дату виконання ухвали, та коли і які надсилалися на них (SMS, PUSH, тощо) повідомлення щодо проведення операцій з рахунком.

Ухвала підлягає негайному виконанню особою, яка відповідальна за виконання ухвали.

Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом двох місяців з дня її проголошення.

Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123286251
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/14096/24

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 28.08.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні