Справа № 674/1837/24
Провадження № 2/674/874/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2024 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шафікова Ю.Е., ознайомившись із матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Обласного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, Об`єднаної територіальної громади Смотрицької селищної ради про поновлення строку на прийняття спадщини, встановлення факту родинних відносин та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до Обласного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, Об`єднаної територіальної громади Смотрицької селищної ради про поновлення строку на прийняття спадщини, встановлення факту родинних відносин та зобов`язання вчинити дії.
Вивчивши матеріали позовної заяви суддею встановлено, що її подано без дотримання вимог встановлених ст.ст.175, 177 ЦПК України, що є підставою для залишення такої позовної заяви без руху.
Відповідно до п.2, 6, 8, 10 ч. 3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна мати повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У позовній заяві всупереч означених вимог, не містить код юридичноїособи вЄдиному державномуреєстрі підприємстві організаційУкраїни,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету;відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви долучено квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки №1414363307 від 20.11. 2024 року, згідно якої позивачка сплатила 1800,00 грн.
При цьому, у прохальній частині позовної заяви міститься дві вимоги, одна з яких стосуються встановлення факту, а друга є позовною вимогою немайнового характеру.
Встановлення фактів, що мають юридичне значення, суд розглядає в порядку окремого провадження.
За подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір") .
В силу вимог п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною собою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму працездатних осіб (1211,20 грн.).
Оскільки у позовній заяві позивачка просить встановити факт родинних відносин то необхідно було сплатити 605,60 грн (3028 х0,2), а за поновлення строку на прийняття спадщини необхідно було сплатити 1211,20 грн (3028 х 0,4).
Таким чином, позивачці необхідно доплатити судовий збір у розмірі 168,00 грн.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Відповідно до ч. 4ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Зазначаючи про належність засвідчення копій документів суд вказує, що копії мають містити відмітку про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів "Згідно з оригіналом", особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Разом з цим, додані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином.
Нормами ст.185 ЦПК України визначено, якщо позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175 цьогоКодексу, суд протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Без усунення недоліків позовна заява не може бути прийнята до провадження суду. Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачці строку на усунення викладених в ухвалі недоліків, шляхом зазначення у позовній заяві відомостей про код юридичноїособи вЄдиному державномуреєстрі підприємстві організаційУкраїни,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету;відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, доплати судовий збір у розмірі 168,00 грн, а також засвідчити належним чином копії документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 177, 185,260,261 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доОбласного управлінняДержгеокадастру у Хмельницькійобласті,Об`єднаноїтериторіальної громадиСмотрицької селищноїради пропоновлення строкуна прийняттяспадщини,встановлення фактуродинних відносин та зобов`язаннявчинити дії- залишити без руху.
Повідомити позивачку про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі усунення недоліків позовної заяви в зазначений в ухвалі строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали направити позивачці для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Е.Шафікова
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123286400 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Шафікова Ю. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні