Справа № 501/2670/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
представника потерпілого - ОСОБА_4 ,
захисників обвинуваченого - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
обвинуваченого - ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду смт.Овідіополь кримінальні провадження №12022162160000486 від 29.06.2022 та №12017160160001608 від 16.12.2017 за обвинуваченням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.190 ч.4, 191 ч.5 КК України
ВСТАНОВИВ:
Строк запобіжного заходу у виді домашнього арешту, обраного обвинуваченому ОСОБА_7 , спливає 08.12.2024 р.
05.11.2024 р. на адресу суду надійшло клопотання прокурора Чорноморської окружної прокуратури ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченому ОСОБА_7 та покладення додаткового обов`язку у виді носіння електронного засобу контролю.
26.11.2024 р. надійшли заперечення захисників обвинуваченого на клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченому ОСОБА_7 та покладення додаткового обов`язку у виді носіння електронного засобу контролю.
Прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник потерпілого підтримав клопотання прокурора та просив задовольнити.
Обвинувачений та захисники не заперечували проти часткового задоволення клопотання прокурора.
Згідно ст.177КПК Україниметою застосуваннязапобіжного заходує забезпеченнявиконання підозрюваним,обвинуваченим покладенихна ньогопроцесуальних обов`язків,а такожзапобігання спробам: 1)переховуватися відорганів досудовогорозслідування та/абосуду; 2)знищити,сховати абоспотворити будь-якуіз речейчи документів,які маютьістотне значеннядля встановленняобставин кримінальногоправопорушення; 3)незаконно впливатина потерпілого,свідка,іншого підозрюваного,обвинуваченого,експерта,спеціаліста уцьому жкримінальному провадженні; 4)перешкоджати кримінальномупровадженню іншимчином; 5)вчинити іншекримінальне правопорушеннячи продовжитикримінальне правопорушення,у якомупідозрюється,обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених устатті 177цього Кодексу,слідчий суддя,суд напідставі наданихсторонами кримінальногопровадження матеріалівзобов`язаний оцінитив сукупностівсі обставини,у томучислі: 1)вагомість наявнихдоказів провчинення підозрюваним,обвинуваченим кримінальногоправопорушення; 2)тяжкість покарання,що загрожуєвідповідній особіу разівизнання підозрюваного,обвинуваченого винуватиму кримінальномуправопорушенні,у вчиненніякого вінпідозрюється,обвинувачується; 3)вік тастан здоров`япідозрюваного,обвинуваченого; 4)міцність соціальнихзв`язків підозрюваного,обвинуваченого вмісці йогопостійного проживання,у томучислі наявністьв ньогородини йутриманців; 5)наявність упідозрюваного,обвинуваченого постійногомісця роботиабо навчання; 6)репутацію підозрюваного,обвинуваченого; 7)майновий станпідозрюваного,обвинуваченого; 8)наявність судимостейу підозрюваного,обвинуваченого; 9)дотримання підозрюваним,обвинуваченим умовзастосованих запобіжнихзаходів,якщо вонизастосовувалися донього раніше; 10)наявність повідомленняособі пропідозру увчиненні іншогокримінального правопорушення; 11)розмір майновоїшкоди,у завданніякої підозрюється,обвинувачується особа,або розмірдоходу,в отриманніякого внаслідоквчинення кримінальногоправопорушення підозрюється,обвинувачується особа,а такожвагомість наявнихдоказів,якими обґрунтовуютьсявідповідні обставини; 12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв`язку з його доступом до зброї.
Згідно ст.181КПК Українидомашній арештполягає взабороні підозрюваному,обвинуваченому залишатижитло цілодобовоабо упевний періоддоби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Суд вважає за необхідне клопотання прокурора задовольнити, у задоволенні клопотань захисників відмовити, продовжити строк дії домашнього арешту, та покласти додатковий обов`язок у виді носіння електронного засобу контролю, з урахуванням того, що обвинувачений обвинувачується вчинені двох особливо тяжких злочинів.
Метою застосування запобіжного заходу обвинуваченим є запобігання спробам переховуватися від суду, вчинити інший злочин.
Керуючись ст.ст.176-178,181,183,194,195 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора - задовольнити.
У задоволенні клопотань захисників - відмовити.
Продовжити строк дії запобіжного заходу щодо обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді домашнього арешту, терміном на два місяця до 26 січня 2025 року включно.
Продовжити покладені на обвинуваченого ОСОБА_8 обов`язки:
а) прибувати до прокурора та суду за першою вимогою в даному кримінальному провадженні;
б) не відлучатися з Одеської області без дозволу прокурора або суду;
в) не залишати місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 , без дозволу прокурора або суду цілодобово;
г) утриматися від спілкування з потерпілими та свідками.
д) здати на зберігання до відповідних органівДержавної міграційноїслужби свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
е) носити електронний засіб контролю.
Контроль за виконанням ухвали про продовження строку домашнього арешту обвинуваченого ОСОБА_8 покласти на органи поліції за місцем проживання обвинуваченого.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_8 , що працівники поліції, відповідно до ч.5 ст.181 КПК України, з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Строк дії ухвали визначити два місяці, тобто до 26.01.2025 включно.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123287767 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні