Справа № 211/6192/24
Провадження № 2/211/2707/24
У Х В А Л А
іменем України
про відмову в затвердженні мирової угоди
26 листопада 2024 року
Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді: Костенко Є.К.,
за участі секретаря судового засідання: Бодрухіної Є.А.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника третьої особи ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, заяву про затвердження мирової угоди в рамках розгляду справи за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Орган опіки та піклування виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті Кривому Розі ради про визначення місця проживання малолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
30 вересня 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Орган опіки та піклування виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті Кривому Розі ради про визначення місця проживання малолітньої дитини.
Ухвалою від 18.10.2024 року справу прийнято до розгляду та відкрито провадження.
14.11.2024 року до суду надійшла мирова угода за якою сторони просили затвердити (по тексту угодивизнати) її на таких умовах:
-визначити місце проживання неповнолітньої доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з батьком;
-за взаємною згодою сторони домовились, що позивач ОСОБА_3 , буде займатись вихованням своєї доньки: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зобов`язується матеріально утримувати дитину відповідно до потреб дитини та в межах чинного законодавства, на користь дитини, що повязано з вихованням дитини, у тому числі щодо оформлення необхідних документів, плати за проїзд, лікування, проживання, харчування, проходження навчання та відвідування шкільного/навчального/спортивного та/або лікувального закладів, тощо з правом представництва інтересів дитини з цих питань у компетентних державних або недержавних органах, у тому числі в органах місцевого самоврядування та їх структурних підрозділах, правоохоронних органах, судах, митниці та прикордонній службі (за згодою матері дитини ОСОБА_4 ), адміністраціях шкільних/навчальних/спортивних та/або лікувальних закладах, а також у взаємодії з фізичними та/або юридичними особами, тощо з дотриманням чинного законодавства України;
- ОСОБА_4 за попередньою домовленістю з ОСОБА_3 має право спілкуватися з дитиною за її бажанням, а також з урахуванням стану здоров`я дитини та навчального процесу;
-інші питання виховання дитини вирішуються між сторонами, виходячи з інтересів дитини, принципів справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства;
-усі судові витрати, в тому числі витрати на правову допомогу та судовий збір, покладаються на сторону, яка їх понесла, та іншою стороною не відшкодовуються;
-сторони підтверджують, що умови Мирової угоди відповідають їх волі, дана угода укладена добровільно та без жодного примусу, угода не є фіктивною чи удаваною, а наміри сторін відповідають змісту зобов`язань, визначених Мировою угодою;
-сторони заявляють, що даною Мировою угодою не порушуються права будя-яких відомих третіх осіб;
- мирова угода підписана у трьох примірниках, підлягає затвердженню Довгинцівським районним судом м. Кривого Рогу та набирає чинності з моменту набрання законної сили ухвали Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу про затвердження даної Мирової угоди.
У підготовче судове засідання 26.11.2024 позивач та відповідач не з`явилися, про дату, час та місце розгляду повідомлені належним чином.
Представник позивача затвердження мирової угоди підтримала, просила провадження у справі закрити.
Представник третьої особи при вирішенні питання про затвердження мирової угоди покладається на розсуд суду.
Вивчивши подану мирову угоду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява про затвердження мирової угоди не підлягає задоволенню, а мирова угода затвердженню з огляду на наступне.
Згідно з ч.1, 2 ст.207 ЦПК України мирова угодаукладається сторонамиз метоюврегулювання споруна підставівзаємних поступокі маєстосуватися лишеправ таобов`язків сторін.У мировійугоді сторониможуть вийтиза межіпредмета споруза умови,що мироваугода непорушує правчи охоронюванихзаконом інтересівтретіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Якщо заява про відмову від позову чи мирова угода сторін відповідають вимогам статей206,207цьогоКодексу, суд постановляє ухвалу про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін, якою закінчує розгляд справи, та закриває провадження у справі.
Згідно з п. 1 ч. 2, ч. 7 ст. 49 ЦПК Українипозивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу.
Визнання позовуце процесуальне право відповідача, яке означає, що він безумовно погоджується із усіма або частиною заявлених до нього вимог і не заперечує проти їх задоволення судовим рішенням.
Процесуальним наслідком визнання позову, якщо таке не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, є ухвалення рішення про задоволення позову (частина четвертастатті 206 ЦПК України).
Натомість мирова угоди це домовленість між сторонами щодо врегулювання спору на основі взаємних поступок, тобто за умовами мирової угоди спір вирішується шляхом прийняття на себе кожною із сторін відповідних обов`язків та набуття прав щодо предмета спору, внаслідок чого матеріально правова вимога позивача вичерпується, а правовим наслідком її затвердження судом є закриття провадження у справі.
Такст. 207 ЦПК Українипередбачено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Як видно із поданої сторонами мирової угоди жодних прав щодо предмета спорувизначення місця проживання малолітньої дитинивідповідачка не набуває, а повністю визнає цю вимогу позивача.
Пунктом 1-4 ст.150 СК України визначено, що батьки з обов`язаніпіклуватися проздоров`ядитини,її фізичний,духовний таморальний розвиток. Батькизобов`язанізабезпечити здобуттядитиною повноїзагальної середньоїосвіти,готувати їїдо самостійногожиття. Батьки зобов`язані поважати дитину.
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї, відповідно до п.5 ст.150 СК України.
У зв`язку з цим суд зазначає, що фактично умови мирової угоди, зокрема, п.2 перераховує права та обовязки, за які батько дитини повинен і так нести відповідно до норм Сімейного кодексу України, які не залежать від місця проживання дитини.
Пункт 3 мирової угоди протирічить засадам СК України, який зобов`язує батьків здійснювати належний догляд у вихованні та спілкуванні з дитиною незалежно від місця проживання дитини.
За таких обставин, оскільки зміст мирової угоди суперечить приписам ч. 1ст. 207 ЦПК України, тому що не містить взаємних поступок щодо предмета спору, зокрема не покладає жодних обов`язків на позивача, а надає йому лише право, і навпаки не надає прав відповідачці, а покладає лише обов`язок, заява про її затвердження задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями207,208, ЦПК Українисуд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про затвердження мирової угоди в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Орган опіки та піклування виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті Кривому Розі ради про визначення місця проживання малолітньої дитини залишити без задоволення.
Продовжити судовий розгляд цивільної справи №211/6192/24.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скаргана ухвалусуду можебути поданапротягом п`ятнадцятиднів здня їїскладення доДніпровського апеляційногосуду.
Суддя Костенко Є. К
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123288461 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Костенко Є. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні