Ухвала
від 26.11.2024 по справі 363/6070/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" листопада 2024 р. Справа № 363/6070/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі

26 листопада 2024 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Лукач О.П., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса реєстрації:

АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), треті особи - Бершадський відділ державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (код ЄДРПОУ 34821997, адреса: 24400, Вінницька обл., Гайсинський р-н, м. Бершадь, вул. Миколаєнка, 25, поверх 2), приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Новохатня Наталія Сергіївна (адреса: АДРЕСА_3 (ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

20.11.2024 до Вишгородського районного суду Київської області, через систему «Електронний суд» (зареєстровано судом 21.11.2024) представник позивача - адвокат Мельнікова І.Г. подала вказану вище позовну заяву, у якій просить визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис №895 від 16.09.2024, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріально округу Новохатньою Наталією Сергіївною про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 несплаченої заборгованості зі сплати основного боргу аліментів в розмірі 389 420грн.

Одночасно із позовною заявою, адвокатом подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою суду від 26.11.2024 задоволено, з підстав, викладених у вказаному судовому рішенні.

Згідно вимог ЦПК України справа підсудна Вишгородському районному суду Київської області.

Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам статей 175-177 ЦПК України.

У порядку, встановленому статтями 43, 177 ЦПК України, копію позовної заяви з додатками представником позивача надіслано відповідачу 18.11.2024 на адресу її зареєстрованого місця проживання засобами поштового зв`язку, а треті особі - Бершадському відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), 20.11.2024 до електронного кабінету, у порядку статті 14 ЦПК України. З урахуванням положень статті 14, частини сьомої статті 43 ЦПК України та за відсутності відомостей про наявність у третьої особи - приватного нотаріуса Київського міського нотаріально округу Новохатньої Н.С. електронного кабінету, позивач (представник позивача) звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Враховуючи характер спірних правових відносин, а також положення статей 19, 274 ЦПК України, суд вважає за можливе призначити розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

До позовної заяви, представником позивача також долучено заяву про витребування у порядку статті 84 ЦПК України у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Новохатньої Н.С. належним чином завіреної копії матеріалів нотаріальної справи, на підставі яких було вчинено виконавчий напис від 16.09.2024 за №895, зазначивши, що на запит представника позивача від 02.10.2024 відповіді від нотаріуса не отримано.

Відповідно до статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Враховуючи викладене вище, предмет та підстави позову, а також з огляду на те, що адвокатом вживались дії для самостійного отримання вказаних документів, проте позитивного результату вони не дали, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки відомості, які містяться у вказаних документах мають значення для встановлення обставин справи, повного та всебічного її розгляду.

Керуючись статтями 19, 84,175, 177, 187, 258, 274-279 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - Бершадський відділ державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Новохатня Наталія Сергіївна, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження з викликом учасників провадження та призначити до розгляду у судове засідання на 23.01.2025 об 11:00 у приміщенні Вишгородського районного суду Київської області за адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 7.

Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Новохатньої Наталії Сергіївни (адреса: АДРЕСА_3 (ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 )належним чином завірену копію матеріалів нотаріальної справи, на підставі яких було вчинено виконавчий напис №895 від 16.09.2024.

Вказані документи надіслати на адресу Вишгородського районного суду Київської області (Київська обл., м. Вишгород, вул. Кургузова, 7, суддя Лукач О.П.) у строк 10 днів з дня отримання копії ухвали суду.

Відповідно до частин шостої-десятої статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановленні строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Надіслати учасникам провадження копію ухвали про відкриття провадження у справі.

Роз`яснити третій особі - приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Новохатній Н.С., що відповідно до частини шостої статті 14 ЦПК України, учасники провадження - фізичні особи, мають право, а нотаріуси - зобов`язані реєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу, в порядку визначеному ЦПК України та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Відомості про наявність електронного кабінету, необхідно повідомити суду.

Роз`яснити відповідачу, що він має право подати відзив на позов (стаття 178 ЦПК) разом з доказами, що підтверджують заперечення проти позову, у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали. До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що згідно із частиною другою статті 191 ЦПК України, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Роз`яснити позивачу, що він має право у десятиденний строк з дня одержання відзиву подати відповідь на відзив із зазначенням своїх пояснень, міркувань і аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення (стаття 179 ЦПК).

Роз`яснити третім особам, що вони зобов`язані: реєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (частина шоста статті 14 ЦПК України); у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали подати пояснення щодо позову; у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати пояснення на нього, із викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову або відзиву. Одночасно із надсиланням (наданням) таких пояснень до суду, третя особа зобов`язана надіслати копію пояснень та доданих до нього документів іншим учасникам справи. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою, дев`ятою статті 178 цього Кодексу.

У разі подачі позивачем відповіді на відзив, відповідач має право у десятиденний строк з дня одержання відповіді на відзив подати заперечення із зазначенням своїх пояснень, міркувань і аргументів щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення (стаття 180 ЦПК).

Роз`яснити учасникам справи їх права та обов`язки (стаття 43 ЦПК України): 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до статті 49 ЦПК України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Учасники провадження мають можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному вебпорталі «Судова влада України» за посиланням:

http://vsh.ko.court.gov.ua.

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.П. Лукач

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123289987
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —363/6070/24

Ухвала від 04.02.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні