Ухвала
від 25.11.2024 по справі 553/4117/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/4117/24

Провадження № 1-в/553/511/2024

У Х В А Л А

Іменем України

25.11.2024м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтави у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4 ,

представника колонії ОСОБА_5 ,

засудженого ОСОБА_6 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Полтавиподання Державноїустанови «Полтавськавиправна колонія(№64)» про умовно-дострокове звільнення засудженого:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженець Полтавської області, Великобагачанського району, с. Красногорівка, маючого середньо-спеціальну освіту, не одруженого, до засудження проживав за адресою: АДРЕСА_1 , до засудження зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , військовослужбовець за призовом, кулеметник 3 стрілкового відділення 1 стрілкового взводу 1 стрілкової роти військової частини НОМЕР_1 , у військовому званні старший солдат, учасник бойових дій,

Засуджений - 08.12.2022 Київським районним судом м. Полтави за ч.1 ст. 263, ч. 1 ст. 309, ч. 3 ст. 309, 69, ч.1 ст.70,72 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі. Вирок набрав законної сили 10.01.2023.

встановив:

До Ленінського районного суду м. Полтави із поданням звернувся начальник ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)», в якому порушує питання про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_6 , як такого, що фактично відбув визначений ст.81КК України строк покарання та своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів виправлення. Також в поданні ставиться питання про встановлення відносно засудженого адміністративного нагляду.

Прокурор проти застосування до засудженого умовно-дострокового звільнення не заперечував.

Предстаник ДУ«Полтавська виправнаколонія (№64)»,захисник тазасуджений подання підтримали, просили задовольнити.

З`ясувавши позиції учасників судового розгляду, дослідивши приєднані до подання матеріали та особову справу засудженого, оцінивши досліджені докази у їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.2 ст.537КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема, - про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Відповідно до ч.2, ч.3ст.81КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення та фактично відбув, визначений цією нормою строк покарання.

Умовно-дострокове звільнення осіб від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким мають надзвичайно важливе значення для виправлення засуджених та запобігання вчиненню нових злочинів, тобто для досягнення мети, передбаченої ст.50 КК України. При цьому головною умовою прийняття рішення при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Як визначено статтею 6 КВК України, виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Ресоціалізація - свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ресоціалізації є виправлення засудженого. Основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив

Сумлінна поведінка полягає у зразковому дотриманні вимог режиму, беззаперечному виконанні законних вказівок і розпоряджень адміністрації органів кримінально-виконавчої системи, відсутності порушень дисципліни, товариському ставленні до інших засуджених. Це поведінка, на яку повинні орієнтуватися інші особи, які відбувають покарання.

Так, згідно із приєднаними до справи матеріалами, ОСОБА_6 сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення, за час відбування покарання в умовах ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» характеризується позитивно, до дисциплінарної відповідальності не притягувався, заохочувався 6 разів, дотримується порядку і умов відбування покарання, працевлаштований на виробництві установи в бригаді слюсарів, до виконання поставлених завдань ставиться відповідально, виконує їх якісно та вчасно, проявляє ініціативу. Також виконує роботи із самообслуговування, має достатній рівень необхідних навичок, не допускає порушень вимог пожежної безпеки і безпеки праці. На момент розгляду подання відбув 2/3 фактичного строку покарання.

З урахуванням наведених обставин та відомостей про особу засудженого, його ставлення до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку установи та трудового розпорядку, участь програмах диференційованого впливу, суд вважає, що поведінка ОСОБА_6 за час відбування покарання була сумлінною, а його ставлення до праці протягом усього періоду відбування покарання доводить виправлення засудженого.

За таких обставин, суд вважає подання обґрунтованим та доходить висновку про можливість застосування до засудженого умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, в порядкуст.81 КК України.

Вирішуючи питання щодо встановлення до засудженого адміністративного нагляду, суд зазначає, що у відповідності до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення полі» від 01.12.1994 № 264/94-ВР, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

За змістом п. «г» ст.3 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідно до п.1 ч.1ст.5 Закону № 264/94-ВР, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах, зокрема «г»ст.3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Згідно з вироком Київського районногосуду м.Полтави від08.12.2022 ОСОБА_6 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1ст.309та ч.3ст.309КК України,які відносяться до умисних злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з огляду на що вимога про встановлення до засудженого адміністративного нагляду є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

За таких обставин, суд вважає необхідним встановити відносно ОСОБА_6 адміністративний нагляд строком на один рік з покладенням на нього обмежень, передбачених ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".

Керуючись ст.81 КК України, п. «г» ст.3, ст.ст.5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.537,539 КПК України, суд,

ухвалив:

Подання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_6 , задовольнити повністю.

Звільнити ОСОБА_6 ,вiдвідбування покарання,призначеного вироком Київського районного суду м. Полтави від 08.12.2022 за ч.1 ст. 263, ч. 1 ст. 309, ч. 3 ст. 309, 69, ч.1 ст.70,72 КК України, умовно-достроково на 11 (одинадцять) місяців 23 (двадцять три) дні.

Встановити відносно ОСОБА_6 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши до нього наступні обмеження:

- заборона відвідувати визначені місця району, де вживають алкогольні напої;

- заборонити виходити з місця мешкання у період часу з 21.00 до 05.00;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) проживання без дозволу керівництва відповідного ВП ГУНП України, який здійснює нагляд;

- з`являтися на реєстрація до органів Національної поліції за місцем проживання 1,2,3,4 тижня кожного місяця.

Ухвала можебути оскарженадо Полтавськогоапеляційного судупротягом 7днів через Ленінський районний суд м.Полтави, а засудженим в той же строк з дня отримання ним копії ухвали.

Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123290753
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —553/4117/24

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні