Справа № 286/3722/24
У Х В А Л А
20.11.2024 м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гришковець А. Л.
з секретарем Павленко Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Овручі позовну заяву ОСОБА_1 до Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та просить визначити їй додатковий строк терміном на 2 місяці, достатній для подання нею заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 .
Ухвалою судді Овруцького районного суду Житомирської області від 10.10.2024 по вказаній справі було відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 20.11.2024, під час якого було встановлено, що зазначена позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Так, позовна заява серед іншого, повинна містити і зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Такий правовий висновок висловлений Верховним Судом України у постанові від 23 серпня 2017 року № 6-1320цс17.
З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.
Разом із тим, Пленум Верховного Суду України у пункті 24 постанови від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» судам роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Отже, позов про визначення додаткового строку на прийняття спадщини підлягає задоволенню у разі пропуску такого строку та доведення поважності причин пропуску строку.
Зі змісту позовних вимог слідує, що позивач просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що у встановлений законом шестимісячний строк, вона не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому що вважала, що прийняла спадщину, так як в неї наявний оригінал правовстановлюючого документу та вона доглядала за спадковим майном.
Поряд з тим, нею не зазначено обставин, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами, які перешкоджали їй звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк.
Крім того, з копій сертифікатів на право на земельну частку (пай) серії ЖТ №0247803 та серії ЖТ №0139128, долучених до матеріалів справи, вбачається, що вони не містять дати видачі, а відтак, наведені позивачем обставини щодо поважності причин пропуску строку для прийняття спадщини, не обгрунтовані належним чином.
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху до виправлення вищевказаних недоліків, шляхом належного обгрунтування позовних вимог та зазначення доказів, що узгоджується з положеннями п. 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху і надати позивачеві строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачеві ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Підготовче судове засідання відкласти до 10 год. 00 хв. 26.12.2024.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. Л. Гришковець
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123295793 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Гришковець А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні