Ухвала
від 26.11.2024 по справі 344/20866/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/20866/24

Провадження № 1-кп/344/1428/24

У Х В А Л А

про закінчення підготовчого провадження і призначення судового розгляду

26 листопада 2024 року м.Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

потерпілої ОСОБА_6 ,

розглядаючи у підготовчому судовому засіданні матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.189, ч.3 ст.289, ч.3 ст.28 ч.1 ст.357 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Івано-Франківського міського суду з Івано-Франківської обласної прокуратури надійшов обвинувальний акт про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.189, ч.3 ст.289, ч.3 ст.28 ч.1 ст.357 КК України.

Представник державного обвинувачення просив призначити кримінальне провадження до судового розгляду в порядку ст.315 КПК України, а також подав клопотання про продовження запобіжного заходу - тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_5 , з посиланням на ризики, передбачені ст.177 КПК України. Крім цього, просив об`єднате кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 в одне провадження із кримінальним провадженням про обвинувачення ОСОБА_7 , оскільки вказані особи обвинувачуються у вчиненні одних кримінальним правопорушень.

Захисник не заперечила щодо задоволення клопотань прокурора про призначення справи до судового розгляду та про об`єднання вказаного кримінального провадження із кримінальним провадженням з обвинувальним актом у справі про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 255-1, ч.4 ст. 189, ч.3 ст. 289, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 357 КК України. Щодо продовження запобіжного заходу заперечила, оскільки ризики вказані прокурором є необгрунтованими, просила змінити на інший, не пов`язаний з позбавленням волі.

Обвинувачений підтримав думку захисника.

Потерпіла клопотання прокурора підтримала, просила задоволити.

Судом встановлено, що дане провадження підсудне Івано-Франківському міському суду; підстав для його закриття згідно з п.п.4-8 ч.1 та ч.2 ст.284 КПК України на даний час немає; обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст.291 КПК України, клопотання про затвердження угоди відповідно до ст.ст.468-475 КПК України не заявлялось. Підстав для прийняття рішень, передбачених п.1-4 ч.3 ст.314 КПК України, не вбачається.

Відповідно до ст.315 КПК України, якщо під час підготовчого судового провадження не будуть встановлені підстави для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 ч.3 ст.314 КПК України, суд проводить підготовку до судового розгляду. З метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про здійснення судового виклику певних осіб для допиту, витребування певних речей та документів, здійснення судового розгляду у закритому судовому засіданні.

Крім того, згідно ч.3 ст.315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу.

Заслухавши думку учасників провадження з цього приводу, суд вважає наступне.

Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 08.10.2024 року щодо обвинуваченого ОСОБА_5 у даному кримінальному провадженні, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 26.11.2024 року включно.

Прокурором подано клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою з посиланням на ризики, передбачені ст.177 КПК України, яке він обґрунтовує тим, що обвинувачений може: переховуватись від суду, оскільки він обвинувачується, в тому числі, у вчиненні особливо тяжких злочинів, за які передбачено покарання у виді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна; вчинити інше кримінальне правопорушення, так як ОСОБА_5 будучи членом злочинного угрупування, який вже притягувався до кримінальної відповідальності, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив, вчинив нові особливо тяжкі злочини, що свідчить про те, що він може повторно вчиняти нові злочини; впливати на потерпілих, свідків, експертів, та їх рідних, відомості про яких йому стали відомі під час ознайомлення із матеріалами кримінального провадження в порядку ст. 290 КПК України, оскільки, він є активним учасником організованої групи, учасники якої вчинили низку особливо тяжких злочинів на території Івано-Франківської області, пов`язаних з погрозою та застосуванням насильства.

Суд, при вирішенні питання доцільності тримання обвинуваченого під вартою, на даний час, враховує обставини справи, тяжкість вчинених кримінальних правопорушень, частина з яких у відповідності до ст.12 КК України є особливо тяжкими злочинами, дані, що характеризують особу ОСОБА_5 , його вік, стан здоров`я, майновий стан, а тому вважає, що на даний час продовжують існувати ризики, передбачені ст.177 КПК України, зокрема:

- щодо можливості переховування обвинуваченого від суду, з метою уникнення кримінальної відповідальності, так як частина злочинів, у яких він обвинувачується є особливо тяжкими за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна;

- впливати на потерпілих, свідків, експертів, та їх рідних, відомості про яких йому стали відомі під час ознайомлення із матеріалами кримінального провадження в порядку ст. 290 КПК України, оскільки, він є активним учасником організованої групи, учасники якої вчинили низку особливо тяжких злочинів на території Івано-Франківської області, пов`язаних з погрозою та застосуванням насильства;

- вчинити інше кримінальне правопорушення, так як ОСОБА_5 уже притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів саме у складі організованої групи, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив, вчинив нові особливо тяжкі злочини, що свідчить про те, що він може повторно вчиняти нові злочини.

Також, на переконання суду, застосування більш м`якого запобіжного заходу є недостатнім для забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків, застосування до ОСОБА_5 таких запобіжних заходів як особисте зобов`язання, особиста порука, застава та домашній арешт не зможе запобігти вищенаведеним ризикам, а тому єдиним дієвим та ефективним запобіжним засобом, що зможе забезпечити виконання необхідних процесуальних рішень у вказаному кримінальному провадженні та запобігти вчиненню обвинуваченим нових злочинів, може бути тільки запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Окрім цього, у відповідності до п.1 ч.4 ст.183 КПК України, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування. А тому, враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу обвинуваченого, який раніше судимий, на даний час обвинувачується у вчиненні злочинів з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, один із яких поєднаний з насильством, небезпечним для життя чи здоров`я особи, суд приходить до переконання про відсутність підстав для визначення розміру застави у даному кримінальному провадженні.

У зв`язку із наведеним, є достатньо підстав вважати, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти вказаним ризикам, а тому запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою слід продовжити, оскільки він є співмірним і доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.

Таким чином, обвинуваченому ОСОБА_5 слід продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Крім того, в провадженні судді Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1 також знаходиться кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 255-1, ч.4 ст. 189, ч.3 ст. 289, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 357 КК України (справа № 344/18317/23, провадження № 1-кп/344/513/24).

Таким чином, в суді знаходяться два кримінальні провадження про обвинувачення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 у вчиненні тих же самих кримінальних правопорушень.

Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження, у тому числі матеріали щодо кримінального проступку та щодо злочину, можуть об`єднуватися в одне провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу, яка вказує, що у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали кримінальних проваджень щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення.

За таких обставин суд вважає, що у даному кримінальному провадженні слід призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта відповідно до вимог п.5 ч.3 ст.314 КПК України з вирішенням складу осіб, які братимуть участь у судовому розгляді та об`єднати зазначені кримінальні провадження з обвинувальними актами в одне провадження, виходячи з вищенаведених підстав.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.177, 178, 183, 197, 199, 205, 217, 314-316, 334 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Призначити кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.189, ч.3 ст.289, ч.3 ст.28 ч.1 ст.357 КК України до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Івано-Франківського міського суду, зал №20, на 11 грудня 2024 року о 15 год. 00 хв., з викликом учасників судового провадження.

Клопотання прокурора задоволити.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого ОСОБА_5 - тримання під вартою без визначення розміру застави продовжити до 25 січня 2025 року включно.

Затвердити сформований під час підготовчого судового засідання список осіб, які братимуть участь у судовому засіданні.

Кримінальне провадження з обвинувальним актом у справі №344/20866/24, провадження №1-кп/344/1428/24 про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.189, ч.3 ст.289, ч.3 ст.28 ч.1 ст.357 КК України об`єднати в одне провадження із кримінальним провадженням з обвинувальним актом у справі №344/18317/23, провадження №1-кп/344/513/24 про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 255-1, ч.4 ст. 189, ч.3 ст. 289, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 357 КК України та присвоїти один номер справи №344/18317/23, провадження №1-кп/344/513/24.

Копію ухвали для виконання направити начальнику Івано-Франківської установи виконання покарань (№12), та вручити обвинуваченому і прокурору негайно після її оголошення, інші сторони мають право отримати її копію в суді.

Ухвала суду в частині обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали складено 26 листопада 2024 року.

Суддя ОСОБА_8

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123296044
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом

Судовий реєстр по справі —344/20866/24

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Болюк І. І.

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Болюк І. І.

Ухвала від 20.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Болюк І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні