Рішення
від 21.11.2024 по справі 404/8240/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/8240/24

Номер провадження 2/404/2273/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2024 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого судді Іванової Н.Ю.

при секретарі - Коцюбі Т.С.

розглянувши у підготовчому засіданні в м. Кропивницькому за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про оспорювання батьківства та виключення запису про особу, як батька дитини із актового запису про народження дитини

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису про особу, як батька дитини із актового запису про народження дитини.

Обґрунтовував позовні вимоги тим, що Фортечним районним у місті Кропивницькому відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області 28 квітня 2017 зареєстровано шлюб між ОСОБА_1

та ОСОБА_3 , про що в той же день складено відповідний актовий запис № 192, внаслідок чого відповідач змінила прізвище з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 ».

Стосунки у них розладилися, зникло взаєморозуміння і взаємоповага, втрачено почуття любові та поваги один до одного, сварки через різні погляди на життя стали частими. Наразі кожен з сторін, як подружжя живе окремим життям та своїми інтересами, шлюбних стосунків не підтримують, спільного господарства не ведуть. Фактично сім`я припинила своє існування, а подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило інтересам позивача.

За позовом ОСОБА_2 , шлюб з позивачем за рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 листопада 2023р. у цивільній справі №404/8671/23, розірвано.

Починаючи з початку 2022 року позивач не проживав спільно з відповідачем та не бачився з нею, проживає сім`єю з іншою жінкою.

На початку серпня 2024року відповідач повідомила, що народила дитину та в актовому записі про народження дитини органом державної реєстрації актів цивільного стану, як батьком дитини вказано відомості про позивача - ОСОБА_1 та надала як доказ свідоцтво про народження від 31 липня 2024р., серія НОМЕР_1 , виданого Подільським відділом ДРАЦС у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), за яким ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 30 липня 2024 складено відповідний актовий запис № 677 - є сином позивача.

Факт біологічного батьківства позивача по відношенню до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_2 , останній заперечує, оскільки стосунків із відповідачем не підтримує, не бачив її тривалий період і не спілкувався, тобто не може бути біологічним батьком дитини.

Відповідач відмовилася повідомляти позивачу хто батько дитини, а з приводу державної реєстрації дитини повідомила, що Подільським відділом ДРАЦС у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) здійснено державну реєстрацію народження ОСОБА_7 через його народження до спливу десяти місяців після припинення шлюбу, а оскільки з часу розірвання шлюбу Кіровським районним судом м. Кіровограда (14 листопада 2023) до народження дитини ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) не пройшов відповідний термін, іншого способу реєстрації народження дитини не було.

Під час державної реєстрації народження дитини у Подільському відділі ДРАЦС у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) позивач присутній не був, заяву про визнання батьківства не писав, відповідну державну реєстрацію народження дитини здійснювала відповідач самостійно.

Посилаючись на викладені обставини просив суд виключити відомості про батька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та проживаючого у с. Олександрівка Маловисківського (Новоукраїнського) району Кіровоградської області, з актового запису №677 від 30 липня 2024 року, складеного Подільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою судді від 15 жовтня 2024р. відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

У підготовче судове засідання від представника позивача, адвоката Кушнірьова О.М. надійшла заява про проведення підготовчого засідання у його відсутність, позовні вимоги підтримав повністю.

Від відповідача у підготовче засідання надійшла заява про визнання позову, просила розглянути справу за її відсутності.

Представник третьої особи у судове засідання надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

У зв`язку з неявкою сторін та з врахуванням поданих заяв, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

За нормами ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, всебічно, об`єктивно, повно та безпосередньо у судовому засіданні дослідивши наявні у справі докази, оцінюючи ці докази з огляду на їх належність, допустимість, достовірність, кожного окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наданих доказів у їх сукупності, дійшов до наступних висновків.

Судом установлено, що сторони з 28 квітня 2017 року перебували у шлюбі, який рішенням Кіровського районного суду місті Кіровограда від 14 листопада 2023 року розірвано (справа № 404/8671/23).

Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 вбачається, що батьками малолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зазначено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про що Подільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 30 липня 2024 року зроблено актовий запис № 677.

Відповідач повністю визнала позовні вимоги, підтвердивши, що позивач не є біологічним батьком дитини, про що свідчить наявна в матеріалах цивільної справи, її письмова заява.

Статтею 121 СК України передбачено, що права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 21 лютого 2020 року у справі №643/9245/18 (провадження № 61-16732св19) зроблено висновок щодо застосування статті 130 СК України та вказано, що закон не встановлює конкретного переліку доказів для встановлення факту батьківства. Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від даної особи, зібрані відповідно до вимог ЦПК України.

Згідно ст. 136 СК України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126, 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього, як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на штучне запліднення своєї дружини. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Відповідно до п. 2.13 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12 січня 2011 року № 96/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, у якому зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006, роз`яснено судам, що в судовому порядку батьківство може бути оспорено як у випадках, коли в Книзі реєстрації народжень батьками дитини записано осіб, які перебували у шлюбі між собою (ст.122, 124 СК України) так і тоді, коли при реєстрації народження дитини її батьком на підставі спільної заяви батьків або заяви чоловіка, котрий визнавав себе батьком, записано особу, яка не перебувала у шлюбі з матір`ю дитини (ст. 126, 127 СК).

Відповідно до роз`яснень цієї постанови, особа, яка записана батьком дитини, має право оспорювати своє батьківство, пред`являти позов про виключення запису про нього, як батька з актового запису про народження дитини. Також при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів предметом доказування в справах про оспорювання батьківства є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення опарених відомостей з актового запису про народження дитини.

Частинами 1, 3 ст.12 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам чинного законодавства, інтересам сторін по справі, в свою чергу, не суперечить правам та інтересам інших осіб.

Враховуючи вищевикладене, всебічно, об`єктивно, повно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, оцінюючи ці докази з огляду на їх належність, допустимість, достовірність, кожного окремо, також приймаючи визнання відповідачем позову, суд дійшов висновку, що необхідно виключити запис про позивача як батька з актового запису про народження дитини, а тому позовні вимоги суд задовольняє у повному обсязі.

Керуючись ст. 12, 76 - 81, 142, 200, 258, 259, 264 - 265 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Виключити відомості про батька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з актового запису № 677 від 30 липня 2024 року, складеного Подільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відомості про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_2 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_3 .

Третя особа: Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), місцезнаходження: 25006, м. Кропивницький, пров. Ліпатова Андрія, буд.10.

Повний текст судового рішення складено 26.11.2024 року.

Суддя Кіровського Н. Ю. Іванова

районного суду

м.Кіровограда

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123297008
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —404/8240/24

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні