Справа № 526/3354/24
Провадження № 2/526/1206/2024
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
12 листопада 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - Киричка С.А.,
з участю секретаря - Широколави О.В.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - ОСОБА_2 ,
відповідача - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Гадяч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа : Гадяцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про оспорювання батьківства та визнання батьківства,
встановив:
Позивач звернувся у вересні 2024 року до суду з позовом, в якому просив виключити з актового запису дитини ОСОБА_4 відомості про батька та визнати його батьком дитини і внести зміни до актового запису про її народження.
У судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити. В обгрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що з 2008 року він спільно проживав з ОСОБА_3 , яка на момент їхнього знайомства офіційно перебувала в зареєстрованому шлюбі. За період їх спільного проживання народилася донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також, на підтвердження позовних вимог надав результат аналізу ДНК на батьківство.
Відповідачка у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечувала та підтвердила, що позивач є батьком доньки ОСОБА_5 .
Представник третьої особи Гадяцького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в судове засіданн яне з`явився, надали заяву про розгляд справи за відсутності їх представника.
Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 13.01.2009 року, ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , її батьками зазначені ОСОБА_7 та ОСОБА_3 .
Шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_3 розірвано, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за №125 від 29.09.2008 року, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2 від 29.09.2008 року.
ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 17.06.2011 року.
Також, у подружжя є донька ОСОБА_8 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , де батьками зазначені ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 06.07.2012 року.
Згідно довідки Краснолуцької сільської ради від 18.07.2024 року №174 ОСОБА_3 проживає в АДРЕСА_1 і має такий склада сім`ї:
син ОСОБА_9 , 1996 року народження, дочка ОСОБА_4 , 2008 року народження, ОСОБА_8 , 2012 року народження, цивільний чоловік ОСОБА_1 .
Згідно довідки Краснолуцької сільської ради від 18.07.2024 року №172 ОСОБА_1 зареєстрований в АДРЕСА_2 , проживає без реєстрації на території Сватківського старостинського округу Краснолуцької сільської ради за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно результату дослідження №44400-47849 від 30.08.2024 року, виданного Медико-генетичним центром «МАМА ПАПА» ймовірність батьківства ОСОБА_1 відносно дитини ОСОБА_4 складає 99,99992 %.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за рішенням суду.
Згідно ст. 129 СК України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
Пунктом 9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 р. № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" визначено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них.
Предметом доказування у справах про визнання батьківства або про встановлення факту батьківства є встановлення походження дитини від певної особи.
Європейський суд з прав людини, рішення якого є джерелом права згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зауважив, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (Калачова проти Російської Федерації № 3451/05, § 34, від 07 травня 2009 року).
За положеннями ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Згідно з п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Оцінюючи в сукупності надані до суду докази та беручи до уваги результати аналізу ДНК, щодо батьківства, суд приходить до висновку про доведеність факту батьківства, а тому позовні вимоги про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 61, 81, 258, 263-268, 354 ЦПК України, ст.ст.128, 129, 134 СК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа : Гадяцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про оспорювання батьківства та визнання батьківства - задовольнити.
Виключити з актового запису про народження дитини №17 від 13 січня 2009 року, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, запис про ОСОБА_7 як батька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести відомості до актового запису №17 від 13 січня 2009 року, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши її батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та змінити її прізвище з « ОСОБА_10 » на « ОСОБА_11 » та по батькові з « ОСОБА_12 » на « ОСОБА_13 ».
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 25.11.2024 року.
Суддя: С. А. Киричок
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123297137 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні