Ухвала
від 26.11.2024 по справі 530/2480/24
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Зіньківський районний суд Полтавської області


38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95

Справа № 530/2480/24

Номер провадження 1-кс/530/638/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.11.2024 р. м. Зіньків

Слідчий суддя Зіньківського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, який уповноважений в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному провадженні за №12024175490000247 від 17.11.2024 за ознаками складу кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,-

в с т а н о в и в:

ІНФОРМАЦІЯ_1 , який уповноважений в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків лейтенанта поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Зіньківського районного суду Полтавської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Відомості по даному факту внесено до ЄРДР за №12024175490000247 від 17.11.2024 за ознаками складу кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Клопотання інспектор ОСОБА_3 обґрунтовує тим, що 17.11.2024 до ВП №4 Полтавського РУП надійшла письмова заява ОСОБА_4 про те, що 16.11.2024 близько 23:00 біля нічного клубу «Гламур» в сел. Опішня, Полтавського району, Полтавської області, їй завдано тілесних ушкоджень.

Відомості про дане кримінальне правопорушення внесено 17.11.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175490000247 за ч.1 ст.125 КК України.

18.11.2024 з метою встановлення ступеню тяжкості та механізму утворення тілесних ушкоджень, отриманих ОСОБА_4 , призначено судово-медичну експертизу останнього, виконання якої доручено лікарю судово-медичному експерту Зіньківської філії ДСУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителька АДРЕСА_1 , перебувала на стаціонарному лікуванні в терапевтичному відділенні №1 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у період часу з 18.11.2024 по 21.11.2024.

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що для проведення судово-медичної експертизи з метою встановлення ступеню тяжкості та механізму утворення отриманих ОСОБА_4 тілесних ушкоджень, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого терапевтичного відділення №1 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , жительки АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в АДРЕСА_2 , в якій містяться відомості, що становлять лікарську таємницю, але іншим чином, крім як тимчасовий доступ до документів, що становлять охоронювану законом таємницю, неможливо здобути відомості, які мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.

В судове засідання інспектор ОСОБА_3 не з`явилася, повідомлена про розгляд клопотання належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд без її участі.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно п.5 ч.2 ст.131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною 3 ст.132 КПК України встановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до ч.5 цієї статті, сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються під час розгляду питання про застосування заходів кримінального провадження.

Згідно частин 1,2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Пунктом 19 частини 1 статті 3 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники;

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Разом з цим, у відповідності до вимог ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Під час розгляду клопотання інспектора ІНФОРМАЦІЯ_1 , який уповноважений в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків лейтенанта поліції ОСОБА_3 , інспектор клопотанням довів,що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі вищевикладеного, керуючись, ст.ст.131-132, 159, 163-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Заявлене клопотання інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, який уповноважений в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого терапевтичного відділення №1 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , жительки АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в АДРЕСА_2 .

Надати можливість групі дізнавачів в кримінальному провадженні: дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_5 , начальнику сектору дізнання відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області майору поліції ОСОБА_6 , інспектору сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, який уповноважений в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків лейтенанту поліції ОСОБА_3 зробити виїмку вищевказаного документа.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів у відповідності до ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення до 26.12.2024.

Копію ухвали направити слідчому який звернувся з клопотанням до слідчого судді.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області ОСОБА_1

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123297196
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —530/2480/24

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні