Ухвала
від 26.11.2024 по справі 542/1997/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 542/1997/24

Провадження № 2/542/579/24

У Х В А Л А

26 листопада 2024 року селище Нові Санжари

Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді Гринь О.О.,

за участю: секретаря судовогозасідання Коркішко А.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в селищі Нові Санжари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства за рішенням суду,

В С Т А Н О В И В :

29.10.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить:

- визнати його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , громадянина України, батьком сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця України, Полтавської області м. Полтави та зобов`язати Новосанжарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі, Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису № 22 від 17 лютого 2023 року про народження ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Полтава, Полтавської області, Україна, вчиненого Новосанжарським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі, Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, а саме: в розділі «відомості про батька» зазначити батьком його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, та вказати замість прізвища « ОСОБА_4 » - « ОСОБА_5 ».

31.10.2024 ухвалою судді відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 . Розгляд справи вирішено проводити в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.

26.11.2024 представник позивача адвокат Євтухова Т.Д. яка діє на підставі ордера про надання правничої (правової) допомоги серія ВІ № 1254485 від 01.11.2024, подала клопотання про призначення у справі судової молекулярно-генетичної експертизи.

На вирішення експертизи представник заявника просить поставити питання:

- чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічною матір`ю якого є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ?

Проведення судової молекулярно-генетичної експертизи просить доручити експертам Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (36004, м. Полтава, пров. Рибальський, 8).

Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 (а.с. 18-20).

Позивач в підготовче засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення підготовчого засідання не подав (а.с. 25, 26).

Представник третьої особи Новосанжарського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції начальник відділу Пудло Т.М. в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце підготовчого засідання повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи за відсутності представника (а.с.27).

У підготовчому засідання представник позивача адвокат Євтухова Т.Д. клопотання про призначення експертизи підтримала.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечувала.

Відповідно до ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Обставина, яку ОСОБА_1 прагне з`ясувати в результаті проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, має істотне значення для правильного розгляду цивільної справи, її перевірка потребує спеціальних знань в галузі генетики. Відтак, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи необхідно призначити судову молекулярно-генетичну експертизу.

Статтею 104ЦПК України визначено що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

У пункті 3 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від15травня 2006р.№ 3«Про застосуваннясудами окремихнорм Сімейногокодексу Українипри розглядісправ щодобатьківства,материнства тастягнення аліментів» роз`яснено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судової молекулярно-генетичної.

Відповідно до вимог ч. 3, 4 ст. 139 ЦПК України, експерт, спеціаліст чи перекладач отримують винагороду за виконану роботу, пов`язану зі справою, якщо це не входить до їхніх службових обов`язків. Суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.

Враховуючи, що для встановлення відповідного факту встановлення батьківства, необхідні спеціальні знання, суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача у справі про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи є обґрунтованим та відповідає вимогам діючого цивільно-процесуального законодавства, у зв`язку з чим вважає необхідним призначити по справі експертизу для підтвердження наявності чи відсутності кровного споріднення між ОСОБА_1 та малолітньою дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Витрати, пов`язані з проведенням експертизи, суд вважає за необхідне покласти на позивача ОСОБА_1 , оскільки експертиза призначена за його клопотанням.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 ч. 1 ст. 251 цього Кодексу на час проведення експертизи.

Оскільки, для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.103, 252, 253, 258-261 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання представника позивача ОСОБА_6 про призначення проведення судової молекулярно-генетичної експертизи - задовольнити.

Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (36004, м. Полтава, пров. Рибальський, 8).

На вирішення експертів поставити питання:

- чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічною матір`ю якого є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та яка вірогідність цього?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену статтями384,385 Кримінального кодексу України, за відмову від проведення експертизи та за дачу завідомо неправдивого висновку.

Зобов`язати відповідача ОСОБА_2 разом із малолітнім сином ОСОБА_3 на вимогу експерта з`явитися до Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (36004, м. Полтава, пров. Рибальський, 8) для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.

Зобов`язати експертну установу повідомити сторони про час та місце проведення експертизи.

Роз`яснити сторонам, що відповідно до положеньстатті 109 Цивільного процесуального кодексу Україниу разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .

Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.

Після проведення експертизи висновки експерта направити до Новосанжарського районного суду Полтавської області

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала суду, в частині зупинення провадження у справі, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.

Суддя

Новосанжарського районного суду

Полтавської області О.О. Гринь

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123297424
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —542/1997/24

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні