Справа № 752/24471/24
Провадження № 2-о/752/814/24
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
20.11.2024 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Данілової Т.М.
з участю секретаря Солодовник Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересована особа - Голосіївський районний у місті Києві відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з заявою, в якій просять встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт народження дитини ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Сімферополь Автономної Республіки Крим.
Свої вимоги мотивує тим, що отримати документ, що посвідчує факт народження дитини, у відділі реєстрації актів цивільного стану неможливо, оскільки народження відбулося на тимчасово окупованій території України, де не видають медичний документ, що може бути прийнятий відділом РАЦС.
Звернення в суд з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення необхідне для отримання свідоцтва про народження.
Заявники у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися.
Заінтересована особа у судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Згідно з ч. 2 ст. 317 ЦПК України визначено, що справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
Відповідно ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.
Судом встановлено, що заявники ОСОБА_1 з 27.06.2019 року перебувають у шлюбі, зареєстрованому 99100005 Відділом реєстрації шлюбу м. Сімферополя Департаменту запису актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим.
У м. Сімферополі Автономної Республіки Крим ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_1 народилась дитина жіночої статі. На підтвердження факту народження було надане свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 від 29.10.2024 р., видане 99100006 Відділом реєстрації народження м. Сімферополя Департаменту запису актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Звернення в суд з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення необхідне заявникам для отримання свідоцтва про народження дитини.
Отримати свідоцтво про народження у відділі державної реєстрації актів цивільного стану українського зразку неможливо, оскільки відповідно до частини четвертої статті 13 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження проводиться на підставі визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, документів, що підтверджують факт народження. За відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультації комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Заявники надали суду на підтвердження факту народження дитини копію свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 29.10.2024 р., видане 99100006 Відділом реєстрації народження м. Сімферополя Департаменту запису актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим, відповідно до якого ОСОБА_1 народила ІНФОРМАЦІЯ_1 дівчинку.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про можливість встановлення факту народження дитини жіночої статі ОСОБА_3 у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим.
У частині 4 ст. 317 ЦПК України передбачено, що ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.
Аналогічні положення містяться і в п. 8 ч. 1 ст. 430 ЦПК України.
Керуючись статтями 2, 13, 76-81, 259, 263-265, 268, 272, 273, 315-319, 430 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересована особа - Голосіївський районний у місті Києві відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту, що має юридичне значення- задовольнити.
Встановити факт народження дитини, ОСОБА_3 , жіночої статі, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Сімферополь Автономної Республіки Крим, Україна, мати дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України.
Відповідно до вимог ст. 126 СК України внести відомості про батька до актового запису про народження, а саме по батькові вказати за власним іменем батька - ОСОБА_3 , присвоїти їй прізвище батька - ОСОБА_3 , власне ім`я - ОСОБА_3 .
Вказати в свідоцтві про народження відповідно до вимог ч. 1 ст. 126 СК України, що батьком дитини є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України.
Допустити негайне виконання рішення.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123299136 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Данілова Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні