Справа № 309/5216/24
Провадження № 1-кс/309/797/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року м. Хуст
Слідчий суддя Хустського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Хустської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12021071050000587 від 18жовтня 2024 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 358 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Хустської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання обґрунтоване тим, що 17 жовтня 2024 року, з заявою про вчинене кримінальне правопорушення звернулася громадянка ОСОБА_5 , за якою внесені відомості до ЄРДР за ч.3 ст.358 КК України.
Згідно внесених відомостей, у період з 2023 по 2024 роки, директор та співзасновник ПП « ОСОБА_6 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_7 , за попередньою змовою з невстановленими особами, умисно, здійснив підробку документів на підставі яких незаконно, без відома ОСОБА_5 як засновника вказаного підприємства та супереч вимог статуту, відчужив основні засоби ПП « ОСОБА_6 », що було можливо здійснити лише з дозволу та за рішенням загальних зборів засновників.
У ході досудового розслідування встановлено, що юридична особа приватне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ПП « ОСОБА_8 ») зареєстрована у ЄДРПОУ за № НОМЕР_1 , перебуває у спільній власності трьох співвласників, в рівних частинах, та діє на підставі статуту затвердженого загальними зборами засновників (власників) 20.09.2023.Відповідно да вказаного статуту, до компетенції загальних зборів власників (засновників) є, зокрема, прийняття рішень про продаж чи придбання рухомого чи нерухомого майна, та вирішення вказаного питання не може бути віднесене до компетенції інших органів приватного підприємства. Станом на 01.01.2024, згідно зі статутом виконавчим директором ПП « ОСОБА_8 » був призначений один з власників ОСОБА_7 .
За ПП « ОСОБА_8 » були зареєстровані транспортні засоби, зокрема:- вантажний автомобіль марки «РЕНО» моделі Т, д.н.з. НОМЕР_2 ,VINVF611A165FD005991; вантажний автомобіль марки «РЕНО» модель Т460 д.н.з НОМЕР_3 , VIN611A164GD015509; легковий автомобіль марки «NissanJuke»VINAAF16U1132876.
21 лютого 2024 року, транспортні засоби - вантажний автомобіль марки «РЕНО» моделі Т, д.н.з. НОМЕР_2 , VINVF611A165FD005991; вантажний автомобіль марки «РЕНО» модель Т 460 д.н.з НОМЕР_4 , довіреною особою ОСОБА_7 , були перереєстровані за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », власником якого є ОСОБА_7 , одноособовов НОМЕР_5 , без рішення зборів засновників.
У ході досудового розслідування встановлено, що у ІНФОРМАЦІЯ_3 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , містяться оригінали документів, щодо проведення реєстраційних дій транспортних засобів - вантажного автомобіля марки «РЕНО», моделі Т, д.н.з. НОМЕР_2 , VINVF611A165FD005991 та вантажного автомобіля марки «РЕНО» модель Т 460, д.н.з НОМЕР_3 , VINVF611A164GD015509.
Отримання тимчасового доступу до документів необхідне з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також з метою вилучення документів, що можуть мати значення для досудового розслідування.
Вищезазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Дані документи матимуть значення для розкриття злочину і встановлення винних осіб.
На даний час є достатньо підстав вважати, що у вищезгаданих документах містяться відомості, що можуть бути використані у кримінальному провадженні як докази, а також без тимчасового доступу з одночасним вилученням вказаних документів не має можливості іншими способами довести обставини вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на те, що до документів могли бути внесені неправдиві відомості їх оригінали мають значення речових доказів, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (ст. 98 КПК України), а також необхідні для проведення судових експертиз, а відповідно до науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 8 жовтня 1998 року №53/5 для проведення указаних експертиз, експерту надаються оригінали досліджуваних документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначених у клопотанні документів, з можливістю здійснити їх вилучення (виїмку) та які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
У зв`язку з чим просить надати доступ до речей і документів указаних у клопотанні.
В судове засідання слідчий ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 не з`явився, у прохальній частині клопотання просить його розглянути без його участі.
В судове засідання представник ІНФОРМАЦІЯ_5 не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлявся належним чином шляхом надіслання судового виклику, про причини неявки суд не повідомив.
Слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання у їх відсутність.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання та здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя виходить з наступного.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі - КПК), приходить до наступного.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).
Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 - тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального Кодексу України.
А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
А згідно ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Також, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.
Як вбачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що відображені у них дані, на думку автора клопотання, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.
Самі ж документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вказують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, у судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що, згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування та за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст.ст. 161, 163 КПК України, не встановлено.
Порушень вимог Глави 10 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Глави 15 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України, а саме витяг з ЄРДР, протокол допиту потерпілої ОСОБА_5 від 23.10.2024, статут ПП « ОСОБА_9 », свідчать про те, що є потреба в отриманні документів щодо проведення реєстраційних дій уз вказаними вище ТЗ, для можливості проведення експертизи.
Відтак на думку слідчого судді слідчим доведено у клопотанні, що інформація про тимчасовий доступ до якої ставиться питання, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, така інформація може бути використана як докази, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів
А отже клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Хустської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12021071050000587 від 18 жовтня 2024 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 358 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.
Надати слідчим у даному кримінальному провадженні №12021071050000587від 18.10.2024 тимчасовий доступ до всіх оригіналів документів (збірки, реєстраційної справи), щодо проведення реєстраційних дій (перереєстрації) транспортних засобів: - вантажного автомобіля марки «РЕНО», моделі Т, д.н.з. НОМЕР_2 , VINVF611A165FD005991; - вантажного автомобіля марки «РЕНО» модель Т 460, д.н.з НОМЕР_3 , VINVF611A164GD015509, які мають доказове значення у кримінальному провадженні та перебувають у володінні (користуванні) ІНФОРМАЦІЯ_5 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення таких документів (здійснити їх виїмку).
Зобов`язати виконавця (керівника чи посадових осіб, яким буде доручено виконання ухвали про тимчасовий доступ), на протязі п`яти днів після отримання ухвали для виконання, підготувати дані документи та повідомити слідчого про час надання тимчасового доступу та посадову особу яка буде виконувати ухвалу;
У випадку відсутності будь якого з вказаних документів зобов`язати володільця документів надати письмову інформацію про причину відсутності документу.
Виконання ухвали покласти наслідчого СВ Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді.
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження.
Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.
Слідчий суддя
Хустськогорайонного суду: ОСОБА_1
Суд | Не вказано |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123301888 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хустський районний суд Закарпатської області
Піцур Я. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні