Справа № 453/1605/24
№ провадження 2-о/453/92/24
Р ІШ ЕН НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2024 року Сколівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Брони А.Л.,
при секретарі судового засідання Бендеш А.І.,
без учасників справи,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,-
в с т а н о в и в :
19.09.2024 року ОСОБА_1 в особі свого представника адвоката Змінчак Л.В. через систему «Електронний суд» звернулася до суду з заявою за участю заінтересованої особи Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області, в якій просить:
- встановити факт спільного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю більше 5 років, а саме з 2014 року по день смерті останнього ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , є рідним батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 ;
-встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме заповіту, що посвідчений 01 липня 2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Сколівського району Губаль В.Я. і зареєстрований в реєстрі за №15, спадкоємцю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 26.09.2024 року заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі і справу призначено до розгляду на 29.10.2024 року.
11.11.2024 року представником заявника ОСОБА_1 адвокатом Змінчак Л.В. було подано до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій вона просила викласти пункт 3 прохальної частини в наступній редакції: «Встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме заповіту, складеного ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , посвідченого 01.07.2002 секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Сколівського району ОСОБА_4 та зареєстрованого в реєстрі за №15 синові ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
В обгрунтування заявлених вимог зазначено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_6 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Славською селищною радою Стрийського району Львівської області від 16.06.2023 року. Спадкодавець на момент смерті проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_2 є рідним братом чоловіка заявниці ОСОБА_5 . ОСОБА_2 одруженим не був, а з 2014 року проживав спільно з сім`єю свого брата, вів спільне господарство та був членом сім`ї брата. Після смерті ОСОБА_5 , ОСОБА_2 продовжив спільне проживання із заявницею.
Зазначено, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на майно, яку такий прийняв як спадщину за заповітом після смерті свого батька ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_7 . Заявниця маючи намір прийняти та юридично оформити свої майнові права, отримати свідоцтво про право на спадщину, 02.11.2023 року звернулася до Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області з заявою про прийняття спадщини. На підставі даної заяви було заведено спадкову справу № 227/2023 після смерті ОСОБА_2 . Брати останнього ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відмовилися від прийняття спадщини шляхом подачі відповідних заяв до нотаріальної контори. Однак, нотаріусом було відмовлено заявниці у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не встановлено факт спільного проживання зі спадкодавцем однією сім`єю більше 5 років, факт приналежності заповіту та факт родинних відносин між спадкодавцем (батько) та спадкоємцем (син).
В судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з`явилася, але попередньо її представником адвокатом Змінчак Л.В. було подано до суду заяву, в якій вона просила розгляд справи проводити без її участі та участі адвоката, заяву підтримує та просить таку задовольнити.
Заінтересована особа - Сколівська державна нотаріальна контора Львівської області, явку представника в судове засідання не забезпечила, але попередньо від завідувача ОСОБА_8 надійшло до суду клопотання про розгляд справи без участі заінтересованої особи. При розгляді справи покладається на розсуд суду.
На підставі ч.3 ст. 211, ч.2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до положень ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно положень ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_2 , виданого 16 червня 2023 року Славською селищною радою Стрийського району Львівської області, на підставі актового запису за №94.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на майно, яку такий прийняв в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_7 , шляхом фактичного вступу в управління спадковим майном (відповідно до ч. 1 ст. 549 ЦК УРСР, яка діяла на момент відкриття спадщини), що підтверджується наступним.
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 19.04.1973 року на підставі актового запису №26, батьками ОСОБА_2 записані ОСОБА_3 та ОСОБА_9 .
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , виданого 01 серпня 2002 року Волосянківською сільською радою Сколівського району Львівської області (актовий запис №12), ІНФОРМАЦІЯ_7 помер ОСОБА_3 .
Згідно довідки № 493, виданої 22.11.2023 року відділом «Центр надання адміністративних послуг» Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , до дня своєї смерті проживав за адресою: АДРЕСА_1 , разом зі своїм сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно тексту заповіту, копія та дублікат якого наявні в матеріалах справи, за життя, а саме 01 липня 2002 року ОСОБА_3 склав заповіт, посвідчений 01 липня 2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Губаль В.А. за реєстровим №15, згідно якого на випадок своєї смерті зробив наступне розпорядження, а саме житловий будинок, який належить йому по праву особистої власності і все, що в житловому будинку, господарські будівлі, заповів своєму синові ОСОБА_2 , 1973 року народження, та державний акт на право приватної власності на землю, в кількості 0,60 га, серії ІІ ЛВ №085986, державний акт на право постійного користування землею в кількості 0,40 га, серія ЛВ №181, та будівельний паспорт на забудову земельної ділянки в кількості 0,15 га від 20.02.1992 року.
Про чинність вказаного вище заповіту вказує інформаційна довідка зі Спадковго реєстру (заповіти/спадкові договори), сформована 02.11.2023 року Сколівською державною нотаріальною конторою Львівської області за №74576412.
Наявною в матеріалах справи інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину), сформованою 02.11.2023 року Сколівською державною нотаріальною конторою за №72448888 підтверджується факт відсутності інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 , які б звертались до Сколівської державної нотаріальної контори.
Як встановлено судом під час розгляду справи, ОСОБА_2 являється рідним братом чоловіка заявниці ОСОБА_1 ОСОБА_5 . ОСОБА_2 одруженим не був, з 2014 року проживав спільно з сім`єю брата, вів спільне господарство та був членом сім`ї брата. Після смерті ОСОБА_5 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_2 продовжив спільне проживання із заявницею ОСОБА_1 .
02 листопада 2023 року заявниця ОСОБА_1 , маючи намір прийняти спадщину та юридично оформити свої майнові права після смерті ОСОБА_2 зверталася із відповідною заявою у Сколівську державну нотаріальну контору.
Відповідно до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, сформованого 02.11.2023 року Сколівською державною нотаріальною конторою Львівської області за №74576666, на підставі вказаної вище заяви 02.11.2023 року державним нотаріусом Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області Батлюк В.І. було заведено спадкову справі після смерті ОСОБА_2 за №227/2023 (номер у спадковому реєстрі 714496136).
Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , немає. Рідні брати ОСОБА_2 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від спадщини відмовилися шляхом подання відповідних заяв до Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області.
Як вбачається з листа завідувача Сколівської державної нотаріальної контори В. Батлюк №619/01-16 від 17.11.2023 року, ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , у зв`язку з тим, що потрібно встановити факт спільного проживання зі спадкодавцем однією сім`єю понад п`ять років, факт приналежності заповіту та факт родинних відносин між спадкодавцем (батько) та спадкоємцем (син).
За наявності обставин, які унеможливлюють оформлення заявницею всіх необхідних документів для прийняття спадщини, така звернулася до суду із вказаною заявою, оскільки іншого порядку встановлення вказаних вище фактів не існує.
Так, за змістом п.5 ч.2ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України(далі -ЦПК України), п.5 ч.1ст. 315 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема.
Відповідно до ч.2ст. 315 ЦПК Україниу судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
У порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: 1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; 2) чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; 3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; 4) встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Статтями318,319 ЦПК Українидля заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, та судового рішення у такій категорії справ встановлено вимогу про зазначення мети встановлення факту - юридичного значення у разі його встановлення для заявника.
Конституційним Судом України у рішенні від 03.06.1999 за №5-рп/99 (справа про офіційне тлумачення терміну «член сім`ї») визначено, що до членів сім`ї належать особи, які постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Ними можуть бути не тільки близькі родичі, а й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв`язках. Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт і т.п.
У справі «Джонстон проти Ірландії» (справа номер ECH-1986-S-006) було встановлено, що заявники прожили спільно близько 15 років. На цій підставі Європейський суд зробив висновок, що вони складали сім`ю, а тому мають право на захист, незважаючи на те, що їх зв`язок існує поза шлюбом.
Конституційне право на особисту свободу дає підстави для висновку про те, що людина має право сама вибирати форму організації свого сімейного життя. Закон не може їй цього диктувати, як і того, з ким людина має проживати однією сім`єю, за винятком лише певних обмежень, які сформульовані уст. 3 Сімейного кодексу України.
При встановленні факту наявності у осіб спільного побуту доцільно враховувати ознаки, визначені у понятті домогосподарства.
Домогосподарство є сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об`єднують та витрачають кошти.
Взаємність прав та обов`язків передбачає наявність як у жінки, так і у чоловіка особистих немайнових і майнових прав та обов`язків, які можуть випливати, зокрема, із нормативно - правових актів, договорів, укладених між ними, звичаїв. Для встановлення цього факту важливе значення має з`ясування місця і часу такого проживання. Підтвердженням цього може бути їх реєстрація за таким місцем проживання, пояснення свідків, представників житлово-експлуатаційної організації. Щодо часу проживання слід зазначити, що за своєю природою проживання однією сім`єю спрямоване на довготривалі відносини.
Як було встановлено вище, заявниця ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 2014 року до смерті останнього ІНФОРМАЦІЯ_6 разом проживали за адресою: АДРЕСА_1 , вели спільне господарство, що підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими показами свідків сусідів завяниці ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .
Окрім цього, ОСОБА_1 здійснювала поховання за власний рахунок ОСОБА_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується довідкою № 540, виданою 16.06.2023 року Славською селищною радою Стрийського району Львівськох області.
На підставі наведених доказів суд приходить до висновку, що факт спільного проживання ОСОБА_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю понад 5 років, а саме з 2014 року по день смерті останнього ІНФОРМАЦІЯ_3 , знайшов своє підтвердження.
Щодо факту родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , є рідним батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , то суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п. 7, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року за № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії свідоцтва про право на спадщину для оформлення права на пенсію у зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах цивільного стану. При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Як зазначив ВС в постанові від 03 листопада 2021 року у справі за № 691/1237/20 встановлення юридичного факту, а саме родинних відносин між померлими особами, не несе юридичного наслідку щодо вирішення їхніх прав та обов`язків, оскільки його встановлення буде лише підтвердженням існування відповідного юридичного факту, що передбачено у Главі6РозділуIV ЦПК України, як спеціальний процесуальний інструмент для захисту відповідних прав.
Як вже досліджувалося судом, ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_2 , виданого 16 червня 2023 року Славською селищною радою Стрийського району Львівської області, на підставі актового запису за №94.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , виданого 01 серпня 2002 року Волосянківською сільською радою Сколівського району Львівської області (актовий запис №12), ІНФОРМАЦІЯ_7 помер ОСОБА_3 .
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 19.04.1973 року на підставі актового запису №26, батьками ОСОБА_2 записані ОСОБА_3 та ОСОБА_9 .
Згідно довідки № 493, виданої 22.11.2023 року відділом «Центр надання адміністративних послуг» Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , до дня своєї смерті проживав за адресою: АДРЕСА_1 , разом з сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
01 липня 2002 року ОСОБА_3 склав заповіт, посвідчений 01 липня 2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Губаль В.А. за реєстровим №15, згідно якого на випадок своєї смерті зробив наступне розпорядження, а саме житловий будинок, який належить йому по праву особистої власності і все, що в житловому будинку, господарські будівлі, заповів своєму синові ОСОБА_2 , 1973 року, та державний акт на право приватної власності на землю, в кількості 0,60 га, серії ІІ ЛВ №085986, державний акт на право постійного користування землею в кількості 0,40 га, серія ЛВ №181, та будівельний паспорт на забудову земельної ділянки в кількості 0,15 га від 20.02.1992.
Як вбачається з повідомлення державного нотаріуса Сколівської державної нотаріальної контори В. Батлюк №619/01-16 від 17.11.2023, адресованого ОСОБА_1 , державна нотаріальна контора не може видати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 ,оскільки відсутнійдоказ родиннихвідносин між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , як батька та сина.
Таким чином, наведені вище обставини, які встановлені під час розгляду справи, а також письмові доказиу сукупності,з якихпрослідковується зв`язокміж датоюнародження,місцем народження,серією свідоцтвапро народження,підтверджують доводизаявниці пронаявність родиннихвідносин міжспадкодавцем ОСОБА_3 (батьком)та спадкоємцем ОСОБА_2 (сином).
Встановлення вказаного вище факту родинних відносин породжує для заяниці юридичні наслідки, тобто від нього залежить виникнення майнових прав такої, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Таким чином, суд вважає, що в судовому засіданні встановлено та підтверджено наявними у справі доказами, заявлені вимоги, а отже заява в цій частині вимог підлягає до задоволення.
Окрім вказаних вище юридичних фактів, які були судом встановлені, заявниця просить встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме заповіту, складеного ОСОБА_3 , посвідченого 01 липня 2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Сколівського району Губаль В.Я. і зареєстрованого в реєстрі за № 15, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Так, в силу ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті.
З дослідженого в судовому засіданні заповіту, складеного 01 липня 2002 року ОСОБА_3 в користь свого сина ОСОБА_2 ,та вже встановленого судом факту родинних відносин між спадкоємцем та спадкодавцем, судом беззаперечно встановлено, що у вказаному заповіті допущено помилку у прізвищі спадкоємця, а саме зазначено « ОСОБА_12 » замість « ОСОБА_13 ».
Аналізуючи зібраніу справіписьмові доказиу їхсукупності судприходить довисновку,що факт спільного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , понад 5 років, а саме з 2014 року по день смерті останнього ІНФОРМАЦІЯ_3 , факт родинних відносин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , а також факт належності правовстановлюючого документа, а саме заповіту, складеного ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , посвідченого 01.07.2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Сколівського району Губаль В.Я. та зареєстрованого в реєстрі за №15 синові ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , знайшли своє підтвердження.
Встановлення таких фактів має для заявниці юридичне значення, оскільки надає можливість реалізувати своє право на спадкування.
Відповідно дост. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Керуючись ст.10,11,60,212-215,256,258,259,263-265,315 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт спільного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю більше 5 років, а саме з 2014 року по день смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , був рідним батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме заповіту, складеного ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , посвідченого 01.07.2002 року секретарем виконкому Волосянківської сільської ради Сколівського району Губаль В.Я. та зареєстрованого в реєстрі за №15 синові ОСОБА_3 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсяпротягом тридцятиднів здня йогопроголошення.Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Учасники справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 .
Заінтересована особа: Сколівська державна нотаріальна контора Львівської області, місцезнаходження: вул. Чайківського, 6, м. Сколе Стрийський район Львівська область, код ЄДРПОУ 02899523.
Суддя
Суд | Сколівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123302785 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Сколівський районний суд Львівської області
Брона А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні