Ухвала
від 26.11.2024 по справі 734/5309/24
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/734/1305/24 Справа № 734/5309/24

У Х В А Л А

іменем України

26 листопада 2024 року смт Козелець

Суддя Козелецькогорайонного судуЧернігівської областіДомашенко Ю.М.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Козелецької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно за законом, -

встановив:

До Козелецькогорайонного судуЧернігівської областінадійшла позовназаява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Козелецької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно за законом.

Під час вирішення питання про відкриття провадження в справі встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За ч.2 ст. 13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду. Такий обов`язок, відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України, лежить виключно на стороні, яка повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, а також надати відповідні докази.

Доказами,згідно ст.76 ЦПК України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків. Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Як зазначаєПленум ВерховногоСуду Українив пункті24своєї постанови від 30.05.2008 № 7 «Про судову практику у справах про спадкування»,суд маєперевіряти наявністьабо відсутністьспадкової справистосовно спадкодавцяу державнійнотаріальній конторіза місцемвідкриття спадщини,наявність уматеріалах справиобґрунтованої постановипро відмовунотаріуса увчиненні нотаріальноїдії,зокрема,відмови увидачі свідоцтвапро правона спадщинутощо.Згідно зпринципом диспозитивності,суд розглядаєсправи неінакше,як зазверненням особи,поданим відповіднодо цього Кодексу,в межахзаявлених неювимог іна підставідоказів,поданих учасникамисправи абовитребуваних судому передбаченихцим Кодексомвипадках (ч.1 ст. 13 ЦПК України).

В додаткахдо позовноїзаяви відсутнідокази напідтвердження того,що позивачзвертався донотаріуса іззаявою приприйняття спадщини та щодо результатів її розгляду, в зв`язку з чим позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для усунення недоліків.

Аналогічна позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 06.10.2021 (справа № 702/61/20).

Відповідно доч.5 ст.95ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Додані до позовної заяви копії документів не завірені належним чином.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та зазначає строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 177 і 185 ЦПК України, суддя,-

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Козелецької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно за законом, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.М. Домашенко

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123304784
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —734/5309/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Домашенко Ю. М.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Домашенко Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні